Všechny kurzy

7 lekcí, které z tebe udělají mistra internetové bezpečnosti

339 hodnocení

Kurzem provází Web Rangers

Cena: Zdarma

Počet lekcí:
9

Celková délka videí:
42 min

Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Je tvé chování na internetu pro tebe a tvé blízké opravdu bezpečné? V sedmi krátkých lekcích ti prozradíme to nejdůležitější, co by měl znát každý uživatel internetu.

Prozradíme ti tipy, jak se vyhnout nebezpečí dřív, než bude pozdě. Po zhlédnutí kurzu budeš umět ochránit sebe, své účty a také své blízké v online prostředí. Víš, co je to sexting, hoax, sociální inženýrství, kyberšikana, kybergrooming, či webcam trolling? V kurzu nalezneš odpověď. Profesionálové z E-Bezpečí s tebou nasdílí také zajímavé příklady z praxe. Tento kurz vznikl jako součást programu Web Rangers. 

Kurz je určen pro žáky základních a studenty středních škol. Studovat ho však může každý, kdo se chce naučit chovat se na internetu bezpečně.

Web Rangers

Web Rangers

Bojujeme za bezpečnější internet

Web Rangers je unikátní program organizován Googlem ve spolupráci s partnery E-Bezpečí a … číst více Zodpovedne.sk. Mladí online nadšenci ve věku 13 až 16 let v něm společně učí ostatní, jak využívat internet smysluplně a bezpečně. Pro víc informací jdi na www.webrangers.cz resp. na www.webrangers.sk

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Lekce

Závěrečné shrnutí a test
8. Závěrem 0:52
9. Závěrečný test

Hodnocení kurzu

4,5
339 hodnocení

Jan Hart Dnes

Perfektní pro mladší jednce a pro lidi neznalé dané problematiky.
Ačkoliv se v dané problematice relativně vyznám, tak byl přednes natolik poutavý, že jsem prošel všechny části.


Lucie Konickova Před 2 dny

Myslím, že pro mládež perfektní, měli by to rozhodně používat ve školách v hodinách informatiky. Ale i běžný dospělák se může něco přiučit, zejména co se skladby hesel týče :) Lektoři v pohodě.


Josef Láníček Před 3 dny

Kurz velice zajímavý. :-)


lukas tremer Před týdnem

like


Ondřej Bureš Před 2 týdny

Jsem s kurzem spokojený. Příště bych uvítal možnost rozpoznání virů v počítači (třeba nějaký tip, jak to poznat). Děkuji


Václav Keberdle Před 2 týdny

Těžko říci neviděl jsem ani minutu. Správně odpověděl dle logiky na test a mám certifikát se 100%..


Ivana Skýbová Před 2 týdny

Dobrý základ pro znalost internetové bezpečnosti. Doporučuji především mládeži na ZŠ a SŠ.


Žaneta Vašíčková Před 2 týdny

Hodně obecné a stravitelné, aby to daly děti na ZŠ a SŠ. Forma je v pořádku, akorát by mohlo být více příkladů z praxe.


Ing. Marta Medovová Před 3 týdny

Ačkoliv jsem část uvedených informací již znala, přiučila jsem se v něčem jiném.
Doufám, že toto hodnocení je pouze pro členy Seduo.cz, a nebude sloužit pro nekalé účely :-).


Lenka Kupková Před 4 týdny

Kurz vypadá, že byl vytvořený pro děti. Jelikož jsem odkaz na kurz našla na portalu jobs.cz, tak jsem očekávala, že bude pro dospělé a bude obsahovat i pokročilejší informace o bezpečném používání internetu (což sliboval i název kurzu). Radši bych odeslala svůj názor bez hodnocení hvězdičkami, ale protože to nejde, zvolím tedy zlatý střed.