Všechny kurzy

7 lekcí, které z tebe udělají mistra internetové bezpečnosti

hodnocení 89 %

Kurzem provází Web Rangers

Cena: Zdarma

Počet lekcí:
9

Celková délka videí:
42 min

Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Je tvé chování na internetu pro tebe a tvé blízké opravdu bezpečné? V sedmi krátkých lekcích ti prozradíme to nejdůležitější, co by měl znát každý uživatel internetu. Kurz je určen pro žáky základních a studenty středních škol.

Prozradíme ti tipy, jak se vyhnout nebezpečí dřív, než bude pozdě. Po zhlédnutí kurzu budeš umět ochránit sebe, své účty a také své blízké v online prostředí. Víš, co je to sexting, hoax, sociální inženýrství, kyberšikana, kybergrooming, či webcam trolling? V kurzu nalezneš odpověď. Profesionálové z E-Bezpečí s tebou nasdílí také zajímavé příklady z praxe. Tento kurz vznikl jako součást programu Web Rangers. 

Kurz je určen pro žáky základních a studenty středních škol. Studovat ho však může každý, kdo se chce naučit chovat se na internetu bezpečně.

Web Rangers

Web Rangers

Bojujeme za bezpečnější internet

Web Rangers je unikátní program organizován Googlem ve spolupráci s partnery E-Bezpečí a … číst více Zodpovedne.sk. Mladí online nadšenci ve věku 13 až 16 let v něm společně učí ostatní, jak využívat internet smysluplně a bezpečně. Pro víc informací jdi na www.webrangers.cz resp. na www.webrangers.sk

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Osnova kurzu

Hodnocení kurzu

89 %
583 hodnocení

Ladislav Vocílka

Přehledné a srozumitelné předání informací.


Podhajský

informace jsou nepravdivé některé odpovědi jsou jak z it tak i z psychologického hlediska špatné


Andrea Hasníková

Přínosný kurz i pro laika, až na to přijde čas, určitě ho pustím ho svému synovi.


Zdeněk Stoklasa

Super, pár moderních pojmů jsem ještě neznal.


Eva Dušková

super, ne dlouhlý, ale výstižný, dobře ilustrující reálné nebezpečí, které neradno podceňovat


Ing. Karel Zatloukal

Velmi dobře udělaný kurz. Pozitivně hodnotím příklady skutečných případů (optimálně by měly být z ČR), Dobré je shrnutí na závěr lekce - v některých případech by mohlo být delší (není to tak podstatné, jde se k němu vrátit), bylo by to pohodlnější. Měla by to být chvíle, kdy se nad informacemi člověk zamyslí.


MonaL@seznam.cz

Určitě jsem se dozvěděla spoustu užitečných věcí.


Jiří Chvojan

Velmi dobré !


Hana Gábová

kurz dobrý, ale spíš pro děti, pro ty by byl super a měli by ho všichni vidět, když začínají na netu :)


Tereza Grošová

Velmi pěkné zpracování a vysvětlení