Všechny kurzy

7 lekcí, které z tebe udělají mistra internetové bezpečnosti

hodnocení 89 %

Kurzem provází Web Rangers

Cena: Zdarma

Počet lekcí:
9

Celková délka videí:
42 min

Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Je tvé chování na internetu pro tebe a tvé blízké opravdu bezpečné? V sedmi krátkých lekcích ti prozradíme to nejdůležitější, co by měl znát každý uživatel internetu. Kurz je určen pro žáky základních a studenty středních škol.

Prozradíme ti tipy, jak se vyhnout nebezpečí dřív, než bude pozdě. Po zhlédnutí kurzu budeš umět ochránit sebe, své účty a také své blízké v online prostředí. Víš, co je to sexting, hoax, sociální inženýrství, kyberšikana, kybergrooming, či webcam trolling? V kurzu nalezneš odpověď. Profesionálové z E-Bezpečí s tebou nasdílí také zajímavé příklady z praxe. Tento kurz vznikl jako součást programu Web Rangers. 

Kurz je určen pro žáky základních a studenty středních škol. Studovat ho však může každý, kdo se chce naučit chovat se na internetu bezpečně.

Web Rangers

Web Rangers

Bojujeme za bezpečnější internet

Web Rangers je unikátní program organizován Googlem ve spolupráci s partnery E-Bezpečí a … číst více Zodpovedne.sk. Mladí online nadšenci ve věku 13 až 16 let v něm společně učí ostatní, jak využívat internet smysluplně a bezpečně. Pro víc informací jdi na www.webrangers.cz resp. na www.webrangers.sk

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Osnova kurzu

Hodnocení kurzu

89 %
429 hodnocení

Lukáš Polcer

Dobře provedený kurz.


Marek Hal

Kurz byl užitečný, i přestože jsem o většině informací věděl již dříve. I tak mě dokázal zaujmout a poučit. Líbilo se mi zpracování i projev instruktorů. Možná by to chtělo jen doladit přechody a celkově grafickou stránku, i když musím uznat, že v jednoduchosti je krása. Doporučuji tento kurz i ostatním mým vrstevníkům - teenagerům, jelikož vím, že spousta z nás nedodržuje ani základní pravidla chování na internetu.


Miroslav Morvay

Zaujímavé. Veľa som toho vedel, ale bolo pár vecí, ktoré som nevedel. Odporúčam absolvovať napr. súčasne so svojim dieťaťom.


Soňa Vernerová

Kurz je super. Plný užitečných informací a vhodný i pro děti.


Terpitková Kamila

Skvělý kurz, myslím že by ho měl vidět každý uživatel internetu. Děkuji


Erik Slimařík

Většinu informací jsem znal, ale videa byla příjemně točená a dobře se poslouchala, samozřejmě jsem se dozvěděl i něco nového


Zadne Jmeno

videa by byla lepší kdyby byla kreslená, animovaná tím by si to člověk lépe představil a neztrácel pozornost tak snadno


Jana Živčicová

Velmi užitečné informace. Určitě budu doporučovat :)


Petr Slovák

Bylo to zajímavé, byť jsem vetšinu informací znal, určtitě kurz stál za absolvování :-)


Daniel Hynek

Příliš jednoduché a neodborné ... téměř neobsahuje žádné informace, které by normálně uvažujícímu člověku nedošly i bez tohoto kurzu.