Úvodní stránka

7 lekcí, které z tebe udělají mistra internetové bezpečnosti

hodnocení 88 %

Kurzem provází Web Rangers

Cena: Zdarma

Počet lekcí:
9

Celková délka videí:
42 min

Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Je tvé chování na internetu pro tebe a tvé blízké opravdu bezpečné? V sedmi krátkých lekcích ti prozradíme to nejdůležitější, co by měl znát každý uživatel internetu. Kurz je určen pro žáky základních a studenty středních škol.

Prozradíme ti tipy, jak se vyhnout nebezpečí dřív, než bude pozdě. Po zhlédnutí kurzu budeš umět ochránit sebe, své účty a také své blízké v online prostředí. Víš, co je to sexting, hoax, sociální inženýrství, kyberšikana, kybergrooming, či webcam trolling? V kurzu nalezneš odpověď. Profesionálové z E-Bezpečí s tebou nasdílí také zajímavé příklady z praxe. Tento kurz vznikl jako součást programu Web Rangers. 

Kurz je určen pro žáky základních a studenty středních škol. Studovat ho však může každý, kdo se chce naučit chovat se na internetu bezpečně.

Web Rangers

Web Rangers

Bojujeme za bezpečnější internet

Web Rangers je unikátní program organizován Googlem ve spolupráci s partnery E-Bezpečí a … číst více Zodpovedne.sk. Mladí online nadšenci ve věku 13 až 16 let v něm společně učí ostatní, jak využívat internet smysluplně a bezpečně. Pro víc informací jdi na www.webrangers.cz resp. na www.webrangers.sk

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Osnova kurzu

Hodnocení kurzu

88 %
688 hodnocení

Martin Prošek

Krásný kurz plný poznání a zábavy, náramně jsem se bavil a byl jsem hladov po dalších informacích


Dominik Antalík

Pre začiatočníkov a nováčikov dobré


Kuba Vlček

Nerozuměl prvnímu pánovy co neumí říkat "r".


Ondřej Havlíček

Docela kek, hrobník Hrouzek hrabal hroznýšovy hrušky hrozivým hrabošům hrubýma hraběma. Drbna drbala draka drátkem.


Adam Foltýn

Každý, kdo má na úvodní obrazovce Usámu a ISIS, je zločinec a měl by být podmínečně vyloučen.


Josef Frola

dobrá dementovina ... škrrrr


Eva Šinknerová

Velmi dobře a srozumitelně podaný obsah. Divák není přehlcen informacemi přesto pokud ho téma zajímá víc má možnost využití nabízených odkazů


filip-lysek@seznam.cz

nic moc nuda celkem a ten pán, který byl v první videu nebyl moc sympatický. doufám, že toto není kyberšikana. jinak musel jsem to dělat v rámci školní výuky a je to nuda


Ondra Pečinka

blbost


Kateřina Pilzová

Kurz se mi velice líbí, lekce postupně pouštím svým studentům v hodinách informatiky (předpokládám správně, že se tím nedopouštím porušení autorského zákona? O vašem webu jakožto zdroji jsem studenty informovala).
Děkuji!