Všechny kurzy

7 lekcí, které z tebe udělají mistra internetové bezpečnosti

hodnocení 89 %

Kurzem provází Web Rangers

Cena: Zdarma

Počet lekcí:
9

Celková délka videí:
42 min

Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Je tvé chování na internetu pro tebe a tvé blízké opravdu bezpečné? V sedmi krátkých lekcích ti prozradíme to nejdůležitější, co by měl znát každý uživatel internetu. Kurz je určen pro žáky základních a studenty středních škol.

Prozradíme ti tipy, jak se vyhnout nebezpečí dřív, než bude pozdě. Po zhlédnutí kurzu budeš umět ochránit sebe, své účty a také své blízké v online prostředí. Víš, co je to sexting, hoax, sociální inženýrství, kyberšikana, kybergrooming, či webcam trolling? V kurzu nalezneš odpověď. Profesionálové z E-Bezpečí s tebou nasdílí také zajímavé příklady z praxe. Tento kurz vznikl jako součást programu Web Rangers. 

Kurz je určen pro žáky základních a studenty středních škol. Studovat ho však může každý, kdo se chce naučit chovat se na internetu bezpečně.

Web Rangers

Web Rangers

Bojujeme za bezpečnější internet

Web Rangers je unikátní program organizován Googlem ve spolupráci s partnery E-Bezpečí a … číst více Zodpovedne.sk. Mladí online nadšenci ve věku 13 až 16 let v něm společně učí ostatní, jak využívat internet smysluplně a bezpečně. Pro víc informací jdi na www.webrangers.cz resp. na www.webrangers.sk

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Lekce

Závěrečné shrnutí a test
8. Závěrem 0:52
9. Závěrečný test

Hodnocení kurzu

89 %
396 hodnocení

Lukáš Reich

Pre deti


Mgr. Jílková Alena

Velmi potřebné!


Mgr. Jana Kindlová

Vynikající pro cílovou skupinu, ale i pro uživatele starší. Srozumitelné, v závěrečném testu převažují otázky "praktické", nejde o teoretické slovíčkaření.


Mila Ptáček

Informativní, srozumitelný.


Praslička Roman

fajn akorát moc hraný


Martin Svadbík

Osvěžení informací ohledně světa internetu


Martin Heger

Brýle na čele trošičku rušily, ale obsahově dobré.


Mgr. Martin Machara

Užitočný, názorný, zrozumiteľný a veľmi poučný kurz. Páčil sa mi.


Michala Brožová

Tento kurz jsem již poslala neteři, které je deset let a jejím rodičům. Myslím, že by mělo být zařazeno do výuky na základních školách. Děkuji za něj


Szeréna Kováč

Bylo to moc poučné, a tenhle kurz bych doporučila vsem rodičům, aby věděli před čím musí varovat své děti, aby se jim nic takového nemohlo stát, co se v tomhle kurzu uvádí jako příklad.