Úvodní stránka

7 lekcí, které z tebe udělají mistra internetové bezpečnosti

hodnocení 89 %

Kurzem provází Web Rangers

Cena: Zdarma

Počet lekcí:
9

Celková délka videí:
42 min

Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Je tvé chování na internetu pro tebe a tvé blízké opravdu bezpečné? V sedmi krátkých lekcích ti prozradíme to nejdůležitější, co by měl znát každý uživatel internetu. Kurz je určen pro žáky základních a studenty středních škol.

Prozradíme ti tipy, jak se vyhnout nebezpečí dřív, než bude pozdě. Po zhlédnutí kurzu budeš umět ochránit sebe, své účty a také své blízké v online prostředí. Víš, co je to sexting, hoax, sociální inženýrství, kyberšikana, kybergrooming, či webcam trolling? V kurzu nalezneš odpověď. Profesionálové z E-Bezpečí s tebou nasdílí také zajímavé příklady z praxe. Tento kurz vznikl jako součást programu Web Rangers. 

Kurz je určen pro žáky základních a studenty středních škol. Studovat ho však může každý, kdo se chce naučit chovat se na internetu bezpečně.

Web Rangers

Web Rangers

Bojujeme za bezpečnější internet

Web Rangers je unikátní program organizován Googlem ve spolupráci s partnery E-Bezpečí a … číst více Zodpovedne.sk. Mladí online nadšenci ve věku 13 až 16 let v něm společně učí ostatní, jak využívat internet smysluplně a bezpečně. Pro víc informací jdi na www.webrangers.cz resp. na www.webrangers.sk

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Osnova kurzu

Hodnocení kurzu

89 %
671 hodnocení

filip-lysek@seznam.cz

nic moc nuda celkem a ten pán, který byl v první videu nebyl moc sympatický. doufám, že toto není kyberšikana. jinak musel jsem to dělat v rámci školní výuky a je to nuda


Ondra Pečinka

blbost


Kateřina Pilzová

Kurz se mi velice líbí, lekce postupně pouštím svým studentům v hodinách informatiky (předpokládám správně, že se tím nedopouštím porušení autorského zákona? O vašem webu jakožto zdroji jsem studenty informovala).
Děkuji!


Markéta Hernández Boumová

Velmi praktické rady nejen pro mladé.


Ing. Josef Velíšek

Jednoduché, ale postačující.


Sue

Děkuji za kurz, pro každého něco! Ať už přímo uživatel nebo jen rodič.


Matěj Kratochvíl

trapný jak ty :)


Čstava Dobreta

Kurz mi přijde přehledný, srozumitelný. Výhodná je kombinace slov a také psaného textu ve videích. Uživatel internetu - věk 38let, na internetu 14let.


Petr Dudek

Velice se mi kurz líbil, chci to opakovat ještě tisíckrát!!!! :)


Vojtěch Ondruch

I když je kurz pro žáky ZŠ a SŠ, tak se obávám, že generace mojich rodičů (50+) tyto základní informace často nezná, ale sociální sítě používají. Doporučuju udělat podobný kurz orientovaný na ně. Lidé od 40ti let si tuhle verzi asi nepustí, i kdyby jim to pomohlo ...