Úvodní stránka

Finanční a investiční gramotnost

hodnocení 85 %

Kurzem provází Martin Širůček a Provozně ekonomická fakulta MENDELU

Cena: Zdarma

Počet lekcí:
13

Celková délka videí:
1:27 hod

Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Naučte se používat a řídit své finance v praxi. Orientujte se v nabídkách bank, naučte se spořit, splácet úvěry a investovat.

Seznamte se se základními principy světa financí a investic, odhalte problematiku časové hodnoty peněz, zorientujte se v lákavých nabídkách spoření či půjček, naučte se spořit na důchod či investovat.

Je pro vás výhodnější obdržet korunu dnes nebo korunu zítra? Jsou půjčky bez poplatků a bez úroků skutečně tak lákavé? Jak fungují produkty pravidelného spoření nebo investování? Co znamenají zkratky a pojmy typu RPSN, p.a., diskont, kontokorent, volatilita apod.? Nenechte se opíjet rohlíkem!

Kurz je určen pro všechny, kteří chtějí efektivně nakládat se svými financemi a vyždímat z nich (nebo z banky) maximum. Absolvent kurzu bude znát principy časové hodnoty peněz, bude schopen zorientovat se v nabídkách bankovních domů nabízející ať už úvěry, spoření nebo programy pravidelných investic. Bude znát principy kapitálového trhu a základních investičních nástrojů.

Po absolvování kurzu budete schopni:

  • vědět, kolik musíte pravidelně ukládat, abyste naspořili cílovou částku
  • zajistit se na důchod
  • vybrat vhodný typ úvěru, sestavit splátkový kalendář
  • orientovat se a rozumět dění na kapitálovém trhu
Martin Širůček

Martin Širůček

VŠ pedagog a lektor

Martin Širůček pracuje jako pedagog na Provozně Ekonomické Fakultě Mendelovy univerity v Brně, kde přednáší problematiku finančních a … číst více kapitálových trhů, osobních a rodinných financí, investičních záměrů a inovací. Je garantem zkoušek odborné způsobilosti Evropské Asociace Finančních Poradců ČR, působí jako lektor vzdělávacího kurzu European Financial Analyst a zkušební komisař odborné zkoušky €FA.

Provozně ekonomická fakulta MENDELU

Provozně ekonomická fakulta MENDELU

Vysoká škola

Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně (PEF MENDELU) byla založena již v roce 1959 a je nejstarší ekonomickou fakultou na Moravě. Má … číst více akreditovány všechny typy studijních programů: bakalářské, magisterské i doktorské. Na základě jejich poslední akreditace byla fakulta zařazena do skupiny "A" nejlepších fakult z celkového počtu 21 ekonomických fakult působících na území ČR.

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Osnova kurzu

Časová hodnota peněz


3:42


5:17


9:03


9:26


Úvěry


7:23


10:18


7.  RPSN

3:04


Dluhopisy


5:01


12:38


Akcie


5:58


14:04


Shrnutí a závěrečný test


2:02Celková délka videí

1:27 hod

Hodnocení kurzu

85 %
133 hodnocení

Anna Řezníčková

Doporučila bych pozměnit grafiku v rámci prezentace, kdy některé ukázky byly malé, přestože prostor na zvětšení tam byl...


Jiří Kvasnička

V části investic bych uvítal více praktických příkladů a odkazů, kde hledat informace a doporučení pro investice.


Josef Hlaváč

pro ty, kteří do toho hodně vidí


Bc. Daniel Laryš

Super!


Daniela Šprcová

urcite bych nenazvala kurzem fin gramotnosti. ale pouze investicni gramotnosti. kurz není pro uplne laiky


Roman Hleba

Jasně a srozumitelně vysvětleno. U příkladů na procvičení bych ocenil i případný postup.


Binarová Radmila

Hodnotím kladně pro srozumitelné, přehledné a poutavé zpracování.


Gabriela Porubänová

Informace dobré, podání nudné.


Božena Mikulová

Jsem spokojená


Ivan Papež

Kurz je jednoznačně přínosem, moc se mi líbil, dozvěděl jsem se ještě další věci které jsem neznal ohledně hypoték, dluhopisů i akcií, a také úroků a splátek