Finanční a investiční gramotnost

Kurzem provází  Martin Širůček a Provozně ekonomická fakulta MENDELU

Naučte se používat a řídit své finance v praxi. Orientujte se v nabídkách bank, naučte se spořit, splácet úvěry a investovat.

zdarma

Celková délka

1:27 hod

Počet lekcí

13

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Seznamte se se základními principy světa financí a investic, odhalte problematiku časové hodnoty peněz, zorientujte se v lákavých nabídkách spoření či půjček, naučte se spořit na důchod či investovat.

Je pro vás výhodnější obdržet korunu dnes nebo korunu zítra? Jsou půjčky bez poplatků a bez úroků skutečně tak lákavé? Jak fungují produkty pravidelného spoření nebo investování? Co znamenají zkratky a pojmy typu RPSN, p.a., diskont, kontokorent, volatilita apod.? Nenechte se opíjet rohlíkem!

Kurz je určen pro všechny, kteří chtějí efektivně nakládat se svými financemi a vyždímat z nich (nebo z banky) maximum. Absolvent kurzu bude znát principy časové hodnoty peněz, bude schopen zorientovat se v nabídkách bankovních domů nabízející ať už úvěry, spoření nebo programy pravidelných investic. Bude znát principy kapitálového trhu a základních investičních nástrojů.

Po absolvování kurzu budete schopni:

  • vědět, kolik musíte pravidelně ukládat, abyste naspořili cílovou částku
  • zajistit se na důchod
  • vybrat vhodný typ úvěru, sestavit splátkový kalendář
  • orientovat se a rozumět dění na kapitálovém trhu
Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Martin Širůček

Vš pedagog a lektor

Martin Širůček pracuje jako pedagog na Provozně Ekonomické Fakultě Mendelovy univerzity v Brně, kde přednáší problematiku finančních a číst vícekapitálových trhů, osobních a rodinných financí, investičních záměrů a inovací. Je garantem zkoušek odborné způsobilosti Evropské Asociace Finančních Poradců ČR, působí jako lektor vzdělávacího kurzu European Financial Analyst a zkušební komisař odborné zkoušky €FA.


Provozně ekonomická fakulta MENDELU

Vysoká škola

Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně (PEF MENDELU) byla založena již v roce 1959 a je nejstarší ekonomickou fakultou na Moravě. Má číst víceakreditovány všechny typy studijních programů: bakalářské, magisterské i doktorské. Na základě jejich poslední akreditace byla fakulta zařazena do skupiny "A" nejlepších fakult z celkového počtu 21 ekonomických fakult působících na území ČR.

Hodnocení kurzu

85 %

497 hodnocení
273x
125x
60x
26x
13x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Marta M.

nebylo příliš stravitelné, začátek byl ale supr


Leoš Doležal

Je vidět, že pan Širůček finanční matematiku skutečně ovládá. Jeho výklad je srozumitelný a přednes plynulý.


Tomáš V.

Kurz i lektor jsou kvalitní, ale jeho název a popis jsou podle mě velice zavádějící a neodpovídají obsahu a formě kurzu! Pokud očekáváte kurz, ve kterém se široké publikum zorientuje ve světě financí a investic, jděte o dům dál. Připadal jsem si jako na přednášce na vysoké škole, protože kurz je plný odborných termínů a vzorečků. Spíše jde o kurz finanční matematiky pro SŠ/VŠ než o základní gramotnost. Hodnocení dávám nízké zejména kvůli tomuto konfliktu navozeného očekávání versus dodané reality.

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.