Finanční a investiční gramotnost

hodnocení 86 %

Kurzem provází Martin Širůček a Provozně ekonomická fakulta MENDELU

Cena: Zdarma

Počet lekcí:
13

Celková délka videí:
1:27 hod

Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Naučte se používat a řídit své finance v praxi. Orientujte se v nabídkách bank, naučte se spořit, splácet úvěry a investovat.

Seznamte se se základními principy světa financí a investic, odhalte problematiku časové hodnoty peněz, zorientujte se v lákavých nabídkách spoření či půjček, naučte se spořit na důchod či investovat.

Je pro vás výhodnější obdržet korunu dnes nebo korunu zítra? Jsou půjčky bez poplatků a bez úroků skutečně tak lákavé? Jak fungují produkty pravidelného spoření nebo investování? Co znamenají zkratky a pojmy typu RPSN, p.a., diskont, kontokorent, volatilita apod.? Nenechte se opíjet rohlíkem!

Kurz je určen pro všechny, kteří chtějí efektivně nakládat se svými financemi a vyždímat z nich (nebo z banky) maximum. Absolvent kurzu bude znát principy časové hodnoty peněz, bude schopen zorientovat se v nabídkách bankovních domů nabízející ať už úvěry, spoření nebo programy pravidelných investic. Bude znát principy kapitálového trhu a základních investičních nástrojů.

Po absolvování kurzu budete schopni:

  • vědět, kolik musíte pravidelně ukládat, abyste naspořili cílovou částku
  • zajistit se na důchod
  • vybrat vhodný typ úvěru, sestavit splátkový kalendář
  • orientovat se a rozumět dění na kapitálovém trhu
Martin Širůček

Martin Širůček

VŠ pedagog a lektor

Martin Širůček pracuje jako pedagog na Provozně Ekonomické Fakultě Mendelovy univerity v Brně, kde přednáší problematiku finančních a číst vícekapitálových trhů, osobních a rodinných financí, investičních záměrů a inovací. Je garantem zkoušek odborné způsobilosti Evropské Asociace Finančních Poradců ČR, působí jako lektor vzdělávacího kurzu European Financial Analyst a zkušební komisař odborné zkoušky €FA.

Provozně ekonomická fakulta MENDELU

Provozně ekonomická fakulta MENDELU

Vysoká škola

Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně (PEF MENDELU) byla založena již v roce 1959 a je nejstarší ekonomickou fakultou na Moravě. Má číst víceakreditovány všechny typy studijních programů: bakalářské, magisterské i doktorské. Na základě jejich poslední akreditace byla fakulta zařazena do skupiny "A" nejlepších fakult z celkového počtu 21 ekonomických fakult působících na území ČR.

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Osnova kurzu

Časová hodnota peněz


3:42


5:17


9:03


9:26


Úvěry


7:23


10:18


7.  RPSN

3:04


Dluhopisy


5:01


12:38


Akcie


5:58


14:04


Shrnutí a závěrečný test


2:02Celková délka videí

1:27 hod

Hodnocení kurzu

86 %
149 hodnocení

Michal Suchánek

Lektor mě provedl pro mě stále velice neznámým odvětvím. Zcela jistě se k materiálům a samotnému kurzu ještě vrátím, kvůli dobrému memorování nových informací.
Lektor byl skvělý :)


Bc. Pavel Březina

Velmi zajimavý kurz.


Jan Holubec

Velice dobré.


Michal Kubín

Super kurz, člověk co má opravdu co říct. Vysvětleno srozumitelně. Jeden z nejlepších a nejkvalitnějších kurzů kterými jsem zatím prošel.


Jan Kříž

Skvělý kurz, jednoduše podané základy financí.


Věra Mlnaříková

Kromě drobných chyb při výpočtech, konkrétně čtení čísel, a drobných přeřeknutí, která ale byla při troše pozornosti snadno pochopitelná, bylo všechno hezky a srozumitelně vyloženo, kurz se mi velmi líbil, jediné negativum bylo zjištění částky, kterou bych si musela uložit, abych mohla IHNED odejít do důchodu, lektor mne tady obral o veškeré naděje :) Ovšem i tak děkuji za možnost kurz shlédnout a dovědět se spoustu užitečných věcí.


Vítězslav Blažek, Mgr.

není pro mě využitelný kurz, jinak dobře zpracovaný, ale začátečník by si ho měl zkusit několikrát, jde o hodně informací v krátké době


Daniel Ilemurll Holánek

Některé věci zbytečně složité. Říct obecně o prodejcích finančních produktů, že je nezajímá prospěch klienta je jako říct, že "cikání kradou". zbytek pěkně zpracovaný a věřím, že pro hodně lidí přínosný.


Mgr. Dalimil Kovář

dobrý to bylo....


Jiří Hlas

Velmi pěkné.