Hovorová němčina pro každý den

i v audio verzi i v audio verzi

Cena: 590 Kč s DPH

Sleva 50%: 295 Kč s DPH

Platí do 5. 10. 2022

Počet lekcí:
22
Celková délka videí:
1:06 hod
Koupit kurz
Certifikát absolventa
Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Lámali jste si dovolené v Rakousku hlavu nad tím, co vám to ten soused ve vedlejším karavanu každé odpoledne povídal? Naučte se časté fráze z hovorové mluvy, díky kterým budete rodilým němčinářům zase o trochu víc rozumět.

V kurzu si osvojíte

Spousta učebnic němčiny hovorové výrazy úplně bojkotuje. A pokud vám jich nějaká učebnice chce přeci jen několik málo zprostředkovat, tak až na velmi pokročilé úrovni. Rodilí mluvčí ale nečekají na to, až budete pokročilý němčinář a chtějí se s vámi bavit teď hned a ideálně tak, jak jim zobák narost.

Nespisovné obraty či hovorová přirovnání jsou součástí každého jazyka a je proto dobré je znát. Ne každý totiž mluví jako kniha či učebnice němčiny, proto se vám určitě bude hodit spousta slovíček či idiomů, kterými budete moci okořenit svůj mluvený či písemný projev.

V kurzu se naučíte

  • Časté fráze z hovorové mluvy, kterými budete moct nejen lépe zapadnout mezi rodilé mluvčí, a zároveň jim budete zase o trochu víc rozumět.
  • Podíváme se na spoustu frází, které budete moct použít jak v pracovním kontextu, tak v tom neformálním mezi přáteli.
  • Naučíte se obraty, kterými budete moct vyšperkovat vaši prezentaci či vyprávění.
  • V neposlední řadě budete po tomto kurzu umět použít nejfrekventovanější přísloví a idiomy v praxi.

Kurz je určený pro:

  • dospělé pracující, kteří se učí německy z vlastního zájmu
  • dospělé pracující, kteří se učí německy kvůli práci (spolupráce s obchodními partnery, komunikace v němčině, snaha o změnu zaměstnavatele)
  • Čechy a Slováky, kteří rádi tráví dovolenou v německy mluvících zemích a rádi by se domluvili s místními
  • Čechy a Slováky žijící v německy mluvících zemích

Osnova kurzu

Míša Nofftz Skopalová

Míša Nofftz Skopalová

Lektorka němčiny online

Míše sice nekoluje v krvi germánská krev, díky více než 8 letům v německy mluvících zemích ale přičichla k němčině natolik, číst víceže ji nyní vyučuje online. Aktuálně se věnuje individuální výuce jednotlivců, ale i vedení skupinových online kurzů, ve kterých nepředává učebnicovou němčinu, ale především tu, kterou rodilí mluvčí opravdu používají. Mimo jiné píše blog, natáčí videa, tvoří výukové materiály a ukazuje, že němčina opravdu není tak těžká, jak se o ní říká. Více na michaelaskopalova.cz.

Všechny kurzy lektora Míša Nofftz Skopalová

Hodnocení kurzu

100 %

10 hodnocení
10x
0x
0x
0x
0x

Radka G.

Kurz je naprosto perfektní! U všech Míšiných kurzů pozitivně hodnotím, že neučí jen školní/učebnicovou němčinu, ale učí opravdovou němčinu, kterou rodiláci mluví. Fráze v kurzu uvedené jsou skutečně běžně používané. Jako bonus ke kurzu beru i přiložený studijní materiál. Vše je podané s lehkostí, člověk se dozví opravdu hodně. Jako uvedení do hovorové němčiny mohu tento kurz vřele doporučit.


Eliška Švarná

Páni, tak tenhle kurz naprosto předčil veškerá moje očekávání (a že už tak byla vysoká)!
"Hovorová němčina" je ohromně motivační hlavně v tom smyslu, že představuje skutečně "živou" a "žitou" němčinu s veškerou její úžasnou hravostí, ke které se v rámci školní i standardní jazykovkové výuky leckdy prokousáváme jen hodně stěží.
Při procházení kurzu se mi vybavila řada výrazů, na které jsem během svých dřívějších cest do Německa již narazila, ale plně mi docvakly až teď. A současně jsem se naučila hromadu nových, díky nimž snad budu při příštích cestách do německojazyčných zemí působit zase trochu míň jako robot a trochu víc jako úplně normální člověk. :)
Moc díky za dávku inspirace a kurz vřele doporučuji dál!


Iva Blažková

Jsem Míše moc vděčná za další přínosný kurz. Hovorové výrazy, které student jazyka v učebnicích zkrátka nenajde, jsou k nezaplacení. Mnohé jevy, např. zkrácené formy nebo jazykové výplně jsem samozřejmě v němčině dříve vnímala, ale díky kurzu jsem na ně získala ucelený pohled a mnoho nového jsem se i naučila. Líbí se mi, že Míša často využívá formu příběhu, během kterého výrazy postupně uvádí a díky čemuž jsou i lépe zapamatovatelné, protože krásně zapadnou do kontextu. Velmi zajímavé kapitoly pro mě byly také anglicismy v němčině a v neposlední řadě německá přísloví. Míša nezapomíná ani na regionální rozdíly a varování, že ne všechny hovorové a neformální fráze lze použít ve všech situacích. Jsem si jistá, že budu teď hovorové němčině nejen více rozumět, ale rozhodně se i pokusím nabytou slovní zásobu využít v praxi.

Reakce lektora:

“Besten Dank für deine lieben Worte, Ivca! Ich habe mich über deine ausführliche Rückmeldung sehr gefreut!“

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.
Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.