Všechny kurzy

Jak na Internet I: Základy používání Internetu

hodnocení 89 %

Kurzem provází CZ.NIC, z.s.p.o.

Cena: Zdarma

Počet lekcí:
30

Celková délka videí:
57 min

Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Seznamte se blíže s Internetem a naučte se, jak jej můžete lépe využívat každý den.

Osvětový projekt sdružení CZ.NIC formou zábavných, dvouminutových videí, moderovaných sympatickým Romanem Zachem, přibližuje divákům širokou problematiku Internetu. U každého videa najdete i doprovodný text, který se dané problematice věnuje více do hloubky. Pro učitele jsme připravili u každého dílu vzdělávací balíčky ke stažení, pomocí kterých mohou obohatit výuku informatiky i dalších předmětů ve škole.

V tomto kurzu se dozvíte: 

  • Jaké jsou základní pojmy v oblasti Internetu (např. DNS, IP adresa apod.) 
  • Jak vlastně Internet funguje a čím je tvořen 
  • Jaké služby a nástroje Internet nabízí 
  • Na co si dát při používání Internetu pozor
  • A především - jak Internet využít v každodenním životě
CZ.NIC, z.s.p.o.

CZ.NIC, z.s.p.o.

Správce domény .CZ

Zájmové sdružení právnických osob CZ.NIC bylo založeno předními poskytovateli internetových služeb v roce 1998 a nyní má již … číst více více jak 100 členů. Hlavními činnostmi sdružení jsou provozování registru doménových jmen .CZ, zabezpečování provozu domény nejvyšší úrovně .CZ a osvěta v oblasti doménových jmen. V současné době se sdružení intenzivně věnuje rozšiřování technologie DNSSEC a služby mojeID, rozvoji systému správy domén a podpoře nových technologií a projektů prospěšných pro internetovou infrastrukturu v České republice. Zdroj: http://www.jaknainternet.cz

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Osnova kurzu

Hodnocení kurzu

89 %
254 hodnocení

Lenka Elstnerová

Vysoce nespokojen s danými odpověďmi a otázkami, příliš zdlouhavý test


Kirill Trepalin

Docela jasně bylo všechno vysvětleno.


Petr Vlček

Oživení znalostí


Jana Tybitanclová

Kurz je předkládám v neupravené formě jak byl vysílán v televizi, reklama a titulky jsou delší jak část výuková,která ve velmi krátkém čase podává velké množství informací .
Pan Zach v roli lektora výborný.


Lukáš Bílek

Zábavné, věcné, praktické. Nemám, co dodat, prostě super


Miroslav Kubeš

Pěkné.


Hanka Kubíková

Super rychlý kurz, tempo pro mě, jediný kurz, který plně upoutal mou pozornost, u ostatních jsem zvládala dělat i jiné věci. Pro mě perfekt. Za každou lekcí bych zrušila loučení, protože já ty kurzy jedu vtahu, ale bezva.


Vladimír Kutálek

Otravná reklama na začátku a konci každého videa - to nepovažuji za zdarma kurz.
U 26. otázky špatná formulace.
Jinak zábavnou formou podány základy netu s odkazy


Jakub Škrabal

Dobrý kurz


Michal Hrubeš

Pan učitel odvedl vynikající práci