Všechny kurzy

Jak na Internet I: Základy používání Internetu

hodnocení 90 %

Kurzem provází CZ.NIC, z.s.p.o.

Cena: Zdarma

Počet lekcí:
30

Celková délka videí:
57 min

Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Seznamte se blíže s Internetem a naučte se, jak jej můžete lépe využívat každý den.

Osvětový projekt sdružení CZ.NIC formou zábavných, dvouminutových videí, moderovaných sympatickým Romanem Zachem, přibližuje divákům širokou problematiku Internetu. U každého videa najdete i doprovodný text, který se dané problematice věnuje více do hloubky. Pro učitele jsme připravili u každého dílu vzdělávací balíčky ke stažení, pomocí kterých mohou obohatit výuku informatiky i dalších předmětů ve škole.

V tomto kurzu se dozvíte: 

  • Jaké jsou základní pojmy v oblasti Internetu (např. DNS, IP adresa apod.) 
  • Jak vlastně Internet funguje a čím je tvořen 
  • Jaké služby a nástroje Internet nabízí 
  • Na co si dát při používání Internetu pozor
  • A především - jak Internet využít v každodenním životě
CZ.NIC, z.s.p.o.

CZ.NIC, z.s.p.o.

Správce domény .CZ

Zájmové sdružení právnických osob CZ.NIC bylo založeno předními poskytovateli internetových služeb v roce 1998 a nyní má již … číst více více jak 100 členů. Hlavními činnostmi sdružení jsou provozování registru doménových jmen .CZ, zabezpečování provozu domény nejvyšší úrovně .CZ a osvěta v oblasti doménových jmen. V současné době se sdružení intenzivně věnuje rozšiřování technologie DNSSEC a služby mojeID, rozvoji systému správy domén a podpoře nových technologií a projektů prospěšných pro internetovou infrastrukturu v České republice. Zdroj: http://www.jaknainternet.cz

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Osnova kurzu

Hodnocení kurzu

90 %
239 hodnocení

Martin Bárta

Dobré :)


František Pouzar

Hodnocení: na výbornou!


jitka.vodrazkova@seznam.cz

Drtivá většina otázek byla naprosto zavádějící a nevhodná pro běžného uživatele internetu.


Irena Komzáková

Otázky v kurzu jsou celkem snadné ,pokud si poslechnete výuková videa. A ty jsou skvělé vtipné, nápadité, takže je zábava se takto něčemu přiučit. Sympatický pan Zach "vyučuje" ve videích geniálně a je to příjemné vzdělávání.


Stanislav Zbranek

Paráda zase naučil!!!!!!


Martin Sedláček

Poučné


Lukáš Urban

Test neodpovídá videím a je nutné si všechno prostudovat, ale pokud máte povědomí o fungování internetu, tak je to v pohodě.


Kateřina Drábková

Stručný přehled pro začátečníky. Velmi rušivým elementem je reklama na začátku a na konci každého videa. Závěrečný test svojí obtížností neodpovídal úrovni kurzu.


Lucie Vopálenská

strucne, jasne ;)
a pod videem i podrobnejsi text + dalsi info k prostudovani...
super sestavene, doporucuji


Martin Reichel

Kurz informuje o konkrétních stránkách, které možná někteří neznají a vyplatí se je znát, za to určitě jedna hvězdička.
Tím to však končí.
Kdyby raději sami prvně absolvovali ostatní kurzy, které najdou na Seduo jako
,,7 lekcí, které z tebe udělají mistra internetové bezpečnosti"
nebo
,,Finanční a investiční gramotnost" a další..
tak by ten kurz mohl být opravdu přínosný.
V podobě, jakou má kurz nyní, bych se bál toho, že neznalci si s kurzu zapamatují zrovna ty věci, které jsou špatně a budou dále šířit mylné informace a přesvědčovat o nich své okolí, protože oni to přece viděli v kurzu, tak to musí být pravda.
A pak jsou potřeba další kurzy, které to zkouší napravit.
Takže z jednoho špatného kurzu, vznikají další kurzy, lidé se začínají hádat, kdo to zná vlastně správně ... Gratuluji.