Všechny kurzy

Kurz práce s informacemi

hodnocení 83 %

Kurzem provází KISK

Cena: Zdarma

Počet lekcí:
11

Celková délka videí:
2:05 hod

Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Osvojte si klíčové informační dovednosti, bez kterých se dnes již neobejdete.

Kurz práce s informacemi představuje průlet světem informací a klíčových informačních dovedností, které využijete v práci i osobním životě. Pomocí krátkých video-lekcí a dalších studijních materiálů vás uvede do tématu práce s informacemi a pomůže vám stát se ještě více informačně gramotnými. 

  • Kurz obsahuje více jak 90 min. videa.
  • Při úspěšném dokončení získáte Certifikát o absolvování online kurzu.

Po absolvování Kurzu práce s informacemi budete vědět:

  • co je to informační společnost a co je pro ni typické;
  • čím se vyznačuje kritické myšlení a jak správně hodnotit informace (nejen na internetu);
  • jak udělat boží prezentaci na konferenci;
  • jak používat myšlenkové mapy;
  • jak porážet prokrastinaci;
  • jak vyhledávat na internetu; 
  • jaké jsou vybrané trendy v oblasti práce s informacemi.

Pozn.: Všechna videa z původního kurzu FF KISK MUNI naleznete na YouTube, tento kurz představuje pouze vybrané okruhy.

KISK

KISK

Vysoká škola

Kabinet informačních studií a knihovnictví (KISK) je jedním z nejprogresivněji se rozvíjejících akademických pracovišť na … číst více Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Zaměřujeme se na studium vztahu lidé - informace - technologie a výuka u nás z velké části probíhá formou projektů úzce propojených s praxí. Vzděláváme lidi, kteří umí navrhovat, vytvářet a zavádět do praxe inovativní informační produkty a služby, zefektivňující práci a zlepšující život jednotlivce, organizace a společnosti. Více na webu KISKu.

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Osnova kurzu

1. Co je to informační společnost?


20:13


2. Kritické myšlení a hodnocení informací


9:33


12:57


Práce s informacemi a sebeřízení


13:25


11:33


8:32


11:10


Vybrané informační trendy


14:30


8:28


15:28


Závěrečný testCelková délka videí

2:05 hod

Hodnocení kurzu

83 %
176 hodnocení

Lukáš Reich

Niektore videa boli fakt perfektni ako myslienkove mapi ci prokrastinace dakujem.


Martin Sedláček

Poučné


Ing. Marián Farkaš

Odporúčam kurz, mňa to veľmi zaujalo a inšpirovalo.


Roman Renfus

Některé informace byly užitečné.


Soňa Vernerová

Zapálení přednášejících pro jednotlivá témata udělalo z kurzu nevšední zážitek. Videa jsou nabitá informacemi a přesto pro laika dobře uchopitelná. Oceňuji uvádění užitečných odkazů pod každým videem.


Kateřina Richterová

Některé otázky v testu mi přišli zbytečné (otec myšlenkových map apod., tyto fakta lze dohledat a není potřeba si je pamatovat). Dále bych doporučila zkontrolovat elektronické odkazy pod videi, mnoho z nich nefungují. Jinak kurz hodnotím velmi pozitivně. Je určitě určen pro kohokoliv a je velmi užitečný. Velmi mi vyhovovalo, že každou lekci vedl jiný lektor. Také oceňuji tipy na všelijaké aplikace, zdroje a odkazy.


Šárka Sedláčková

kurz byl zajímavý, ale vyskytovala se zde cizí slova, kterým jsem nerozuměla.


Hana Šůstková

Bohužel bych asi nedala ani tu jednu hvězdičku. První video mě naprosto odradilo, sice jsem ho "dojela" do konce, ale s tím, že jsem dělala i jinou práci. Očekávala jsem lepší druhou lekci, ale po dvou minutách jsem to vzdala. Nepochopila jsem délku prvního videa a co bylo cílem. Před tímto kurzem jsem měla kurz o prezentování, doporučila bych jej tvůrcům tohoto kurzu.
Nenašla jsem ale nidke možnost "vystoupit" z kurzu, proto jsem přešla na závěrečný test, abych už toto měla "za sebou".


Jan Pavelka

Kurz hodnotím velmi pozitivně. Je poutavý a dobře členěný na jednotlivé lekce. Výbornou věcí je i seznam doprovodných informací ke každému tématu. Velmi se mi líbil. Mohu vřele doporučit každému, komu není jedno co čte.


Mgr. Jana Kindlová

Pestré, mnoho zajímavých podnětů k dalšímu studiu. Díky!