Mindfulness I: Jak zlepšit svou pozornost a zachovat si nadhled

Kurzem provází  Marek Vich

Stává se vám někdy, že se nedovedete dostatečně soustředit na úkoly či lidi kolem sebe? Poznejte mindfulness a zlepšete svou pozornost!

zdarma

Celková délka

49 min

Počet lekcí

14

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Máte starostí nad hlavu, stále nad nimi musíte přemýšlet a nedovedete kvůli nim třeba i usnout?

Pokud ano, tak tento kurz pro vás může být řešením. Dozvíte se, jak rozvinout své mindfulness, nebo-li schopnost uvědomovat si události v přítomném okamžiku. Desítky vědeckých studí potvrzují mindfulness jako efektivní cestu pro zlepšení pozornosti,  zvládání stresu a zkvalitnění mezilidských vztahů. V současné době je proto mindfulness běžnou součástí rozvojových programů ve společnostech jako Google či McKinsey a výukových programů na univerzitách jako Oxford, Cambridge, nebo Berkeley.

Co se v tomto kurzu můžete naučit:

  • Jak zlepšit svoji soustředěnost?
  • Jak úspěšně relaxovat i v rušném prostředí a časové tísni?
  • Jak vnést více vitality do každého dne?
  • Jak posílit svoji imunitu a překonat nespavost?
  • Jak úspěšně zavést praxi mindfulness do svého života a maximálně využít její potenciál?

Chcete se rozvědět, jak může mindfulnes pomoci právě vám? Pojďte to také zkusit!

Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Marek Vich

Lektor mindfulness

Marek Vich je specialista na rozvoj mindfulness. Jako lektor a kouč pomáhá lidem zvládat stres, zlepšovat pozornost a budovat kvalitní mezilidské vztahy. Je také zakladatelem projektu Mindfulness Club, který se zaměřuje na rozvoj mindfulness v organizacích a ve vzdělávání. Věnuje se také výzkumu v oblasti mindfulness na půdě Vysoké Školy Ekonomické v Praze. Praxe mindfulness je však především jeho osobní zálibou a intenzivně se jí věnuje na každodenní bázi.

Hodnocení kurzu

87 %

1 864 hodnocení
1088x
468x
194x
67x
47x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Jitka S.

Kurz je pouze nastíněním problematiky. Lektor na mě nepůsobil příliš dobře svým " ospalým" výrazem a celkovou absencí mimiky .


Michael Princ

Dobrý den,

kurz se mi velmi líbil. Našel jsem v něm spojení mezi svým pracovním nasazením a duchovní cestou. Účastním se náboženských cvičení a aktivit s náboženstvím spojených a praxe mindfulness mi to pŕipomněla.
Oproti náboženským setkáním mi v kurzu mindfulness chyběl vztah k Bohu, což je logické vzhledem k popsané praxi mindfulness. Svým způsobem to pro mne snižovalo kvalitu kurzu, protože chápu potřebu psychologického a fuchovního přesahu. I přesto hodnotím kurz jako kvalitní a mohu ho doporučit.

S přátelským pozdravem
Michael Princ


Vít K.

Ohledně gestikulace: méně je někdy více. V opačném případě už může připomínat znakovou řeč.

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.