Všechny kurzy

Mindfulness I: Jak zlepšit svou pozornost a zachovat si nadhled

hodnocení 87 %

Kurzem provází Marek Vich

Cena: Zdarma

Počet lekcí:
14

Celková délka videí:
49 min

Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Stává se vám někdy, že se nedovedete dostatečně soustředit na úkoly či lidi kolem sebe? Poznejte mindfulness a zlepšete svou pozornost!

Máte starostí nad hlavu, stále nad nimi musíte přemýšlet a nedovedete kvůli nim třeba i usnout?

Pokud ano, tak tento kurz pro vás může být řešením. Dozvíte se, jak rozvinout své mindfulness, nebo-li schopnost uvědomovat si události v přítomném okamžiku. Desítky vědeckých studí potvrzují mindfulness jako efektivní cestu pro zlepšení pozornosti,  zvládání stresu a zkvalitnění mezilidských vztahů. V současné době je proto mindfulness běžnou součástí rozvojových programů ve společnostech jako Google či McKinsey a výukových programů na univerzitách jako Oxford, Cambridge, nebo Berkeley.

Co se v tomto kurzu můžete naučit:

  • Jak zlepšit svoji soustředěnost?
  • Jak úspěšně relaxovat i v rušném prostředí a časové tísni?
  • Jak vnést více vitality do každého dne?
  • Jak posílit svoji imunitu a překonat nespavost?
  • Jak úspěšně zavést praxi mindfulness do svého života a maximálně využít její potenciál?

Chcete se rozvědět, jak může mindfulnes pomoci právě vám? Pojďte to také zkusit!

Marek Vich

Marek Vich

Lektor mindfulness

Marek Vich je specialista na rozvoj mindfulness. Jako lektor a kouč pomáhá lidem zvládat stres, zlepšovat pozornost a budovat kvalitní mezilidské vztahy. Je … číst více také zakladatelem projektu Mindfulness Club, který se zaměřuje na rozvoj mindfulness v organizacích a ve vzdělávání. Věnuje se také výzkumu v oblasti mindfulness na půdě Vysoké Školy Ekonomické v Praze. Praxe mindfulness je však především jeho osobní zálibou a intenzivně se jí věnuje na každodenní bázi.

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Osnova kurzu

Hodnocení kurzu

87 %
238 hodnocení

Zuzana Cupáková

Tento kurz mi pomohl se všeobecně více soustředit. Což je skvělé protože s tím mám problém od mala.


Sylva Krčálová

Kurz splnil má očekávání


Miloš Kabát

Az na ty gesta rukama to slo. A obcas vypadal jak kdyby usinal.


Lucie Kunzová

Moc děkuji za přínosný kurz :)


Roman Renfus

Občas zapomínáme se zastavit a uvědomit si kde jsme - kurz nás k tomu navádí.


Tomáš Korytár

Veľmi kľudné a jasné vyjadrovanie.
Výborný kurz


Petr Struk

nemachat tolik rukama, odvadi to pozornost


Zuzana Švábiková

Dobrý den, je vidět i slyšet, že Marek Vich je skutečný odborník v praxi mindfulness, je pravda, že jeho doporučení potřebují čas a pravidelné cvičení. Doufám, že mi Marek Vich promine, ale občas mi ve videu připadal jako "zdrogovaný", vím, že je to pouhý dojem a že je to tím, že je profesionál ve svém oboru. I tak děkuji za rady. Zuzana Švábiková


Pavel Gabriel Šafařík

Uprime? Nelibil.

Prislo mi to jako vyber meditacnich technik, prelozenych do reci 21.stol, kterym hlava pomazana vrazila certifikat (zn. vedecky overeno), dale se tomu nalepi nejaky cool prizvisko (nejlepe v anglictine) ... no a mame tu dalsi superuzasnou vec pro moderni slunickove lidi dnesni doby. A samozrejme tuto uzasnost vymysleli v USA - jak jinak.

Aspon bod pro prednasejiciho, ze naznacil, ze koreny techto technik maji mnohem hlubsi historii.

Nemluvim ani o tom, ze jsem v prubehu prednasek (PREDNASEK, ne cviceni) minimalne dvakrat vytuhl - alespon co jsem si vsiml... :(


Gabriela Nevosadová

Lektor má příjemný hlas a dokázal velmi pěkně téma Mindfulness přednést.