No More Czenglish I

audio i v audio verzi

Cena: 590 Kč s DPH

Počet lekcí:
14

Celková délka videí:
54 min

Garance vrácení peněz, Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Poznejte nejčastější chyby Čechů v angličtině. Je jich tolik, že kurzy Czenglish jsem připravil dokonce dva :). V tomto prvním se společně podíváme na nejčastější chyby v gramatice a slovní zásobě.

V tomto kurzu se společně podíváme na ty nejčastější chyby, které my, Češi, pod vlivem našeho (krásného) mateřského jazyka v angličtině děláme. Přesněji se pak v prvním díle našeho dvojdílného „Czenglish seriálu“ (zdá se totiž, že Czenglish je tu kolem nás tolik, že by se nám do jednoho kurzu nevešla…) zaměříme na nejčastější chyby v gramatice a ve slovní zásobě. Chyby si nejenom ukážeme a vysvětlíme, ale hlavně se podíváme na to, jak to má vypadat správně a jak se těmto chybám do budoucna vyhnout.

Je tento kurz vhodný právě pro vás?

Je dost možné, že vás se problém s Czenglish netýká (a určitě vám to ze srdce přejeme), ale také je dost možné, že některé z typických Czenglish chyb děláte, aniž byste si toho byli vůbec vědomi.  Pojďme si to vyzkoušet na malém testu, co říkáte? Podívejte se prosím na následujících pár vět.

  • Can I have a question?
  • How is it called?
  • Can you tell what does it mean?
  • What a nice weather!
  • Give the book in the library.
  • There was a happy ending.

Pokud se vám alespoň některé věty zdají být v pořádku, tak pak by mohl kurz být právě pro vás, neboť jsou všechny chybné. V kurzu se samozřejmě dozvíte, proč a jak mají znít, nejen tyto věty, správně.

A co tedy je ta Czenglish?

Zjednodušeně řečeno je to špatná angličtina mluvená či psaná některými Čechy. Chyby pak nejčastěji vznikají právě tím, že věci doslova překládáme a ač věříme, že to, co říkáme je „English“ občas se stává, že je to spíše „Czenglish“ :)

Připraveni vrhnout se do boje proti Czenglish? Tak pojďme na to!

Ukázat celý popis

Osnova kurzu

Bronislav Sobotka

Bronislav Sobotka

Nadšený učitel angličtiny

Broňa je v Brně usazený učitel, milovník angličtiny a věčný optimista, který si často říká, že má asi tu nejlepší práci číst vícena světě. Pomáhá totiž lidem najít cestu k angličtině, zbavit je strachu z mluvení a radovat se z vlastních úspěchů a pokroků. Broňa se začal učit anglicky sám ve dvaceti a dotáhnul to až k červenému diplomu, zkouškám CPE a Celta, k učení angličtiny v Oxfordu.  Více na www.brona.cz

Hodnocení kurzu

98 %
376 hodnocení

Markét Bulantová

Skvělé,srozumitelně vysvětlené a poučné tak,jako všechny Broňovy lekce! :)


Dominika Fialová

Nikdy nekončící boj s czenglish. Vtipné, dobře zapamatovatelné příklady, vhodný počet opakování některých chytáků (pro jistotu ;) ).


Kamila Matochová

Dobrý den, pane lektore, podle mne (nikoli according to me:-)) odvádíte velmi slušnou práci! Jen je škoda, že Vaše kolokvialismy v češtině přecházejí v gramatické chyby: "ty slovíčka", "mojí" místo moji, resp. ještě správněji svoji (to je dokonce napsáno na obrazovce: Mám velmi rád mojí základní školu.) apod. Dále si myslím, že anglická věta, kterou uvádíte jako správnou: I saw a romantic film with my wife...by mohla mít dvojí význam (tedy, že to je film, v němž ona manželka účinkuje) a že by to mělo být spíše: My wife and I saw a romantic film....V testu v otázce č. 4 máte jako správnou odpověď uvedenu větu začínající: There are three thousand crowns...zde si nejsem jistá, zda by nemělo být uvedeno spíše: There is three thousand crowns...(jednotné číslo slovesa, protože zde je suma peněz použita jako hromadné nepočitatelné podst.jm.). I přes tyto postřehy považuji kurz za velmi povedený. Děkuji a přeji hodně elánu do tvorby dalších. KM

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.