Úvodní stránka

No More Czenglish I

hodnocení 98 %

Kurzem provází Bronislav Sobotka

Cena: 590 Kč s DPH

Počet lekcí:
14

Celková délka videí:
54 min

Garance vrácení peněz, Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Poznejte nejčastější chyby Čechů v angličtině. Je jich tolik, že kurzy Czenglish jsem připravil dokonce dva :). V tomto prvním se společně podíváme na nejčastější chyby v gramatice a slovní zásobě.

V tomto kurzu se společně podíváme na ty nejčastější chyby, které my, Češi, pod vlivem našeho (krásného) mateřského jazyka v angličtině děláme. Přesněji se pak v prvním díle našeho dvojdílného „Czenglish seriálu“ (zdá se totiž, že Czenglish je tu kolem nás tolik, že by se nám do jednoho kurzu nevešla…) zaměříme na nejčastější chyby v gramatice a ve slovní zásobě. Chyby si nejenom ukážeme a vysvětlíme, ale hlavně se podíváme na to, jak to má vypadat správně a jak se těmto chybám do budoucna vyhnout.

Je tento kurz vhodný právě pro vás?

Je dost možné, že vás se problém s Czenglish netýká (a určitě vám to ze srdce přejeme), ale také je dost možné, že některé z typických Czenglish chyb děláte, aniž byste si toho byli vůbec vědomi.  Pojďme si to vyzkoušet na malém testu, co říkáte? Podívejte se prosím na následujících pár vět.

  • Can I have a question?
  • How is it called?
  • Can you tell what does it mean?
  • What a nice weather!
  • Give the book in the library.
  • There was a happy ending.

Pokud se vám alespoň některé věty zdají být v pořádku, tak pak by mohl kurz být právě pro vás, neboť jsou všechny chybné. V kurzu se samozřejmě dozvíte, proč a jak mají znít, nejen tyto věty, správně.

A co tedy je ta Czenglish?

Zjednodušeně řečeno je to špatná angličtina mluvená či psaná některými Čechy. Chyby pak nejčastěji vznikají právě tím, že věci doslova překládáme a ač věříme, že to, co říkáme je „English“ občas se stává, že je to spíše „Czenglish“ :)

Připraveni vrhnout se do boje proti Czenglish? Tak pojďme na to!

Bronislav Sobotka

Bronislav Sobotka

Nadšený učitel angličtiny

Broňa je v Brně usazený učitel, milovník angličtiny a věčný optimista, který si často říká, že má asi tu nejlepší práci číst vícena světě. Pomáhá totiž lidem najít cestu k angličtině, zbavit je strachu z mluvení a radovat se z vlastních úspěchů a pokroků. Broňa se začal učit anglicky sám ve dvaceti a dotáhnul to až k červenému diplomu, zkouškám CPE a Celta, k učení angličtiny v Oxfordu. Více na www.brona.cz

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.

Osnova kurzu

Hodnocení kurzu

98 %
332 hodnocení

Hanka Vojníková

naprosto PERFEKTNÍ a hodně INSPIRATIVNÍ!


Bc. Kateřina Krejná Plecháčová

velmi přínosné, jen některé české věty jsou trochu kostrbaté "jsem tvrdě pracující" bych v normálním hovoru nepoužila, spíš "tvrdě pracuji" :-), ale to jen tak "aby něco bylo", jinak chválím, chválím, chválím


Zuzana Kohoutová

Kurz byl bezva, jen si ho budu muset čas od času zopakovat ;-) A ty dvě špatné odpovědi v testu? Váhala jsem a vybrala blbě, ale příště to určitě bude lepší.


Hedvika Poesová

Líbil, byl užitečný, klidně mohlo být i vic příkladů.


Jan Kotrba

Parádní kurz. Chválím!


Petr Malý

Výborný kurz se skvělými tipy. Na moji osobu jsem si nezvykle udělal dvě A4 poznámek. Děkuji


Silvano Martini

Super kurz. Informacemi je poměrně nahuštěný, takže doporučuji hned od začátku si přichystat papír a tužku, ať si výpisky nemusíte dělat až v druhém kole.


Gabriela Krahulec

Zajímavý kurz, užitečné informace a skvělé odkazy pro další studium. Určitě doporučuji každému.


Irma Franková

Bronislav je talentovaný pedagog a dokonce mužského pohlaví, to je úžasné. Hlavně ať se nepokazí tou obrovskou chválou.


Michaela Svobodová

Milý a sympatický pan učitel angličtiny, líbí se mi vysvětlení a překlad významu chybného výrazu. Videa jsou jasná, stručná a velmi kvalitní. Určitě mi kurz v mnoha frázích pomohl, děkuji.