Andrea B.

*****


Josef S.

Lukáši, moc Vám děkuji! Právě jsem dokončil celý "balík" kurzu Akademie kritického myšlení a jsem nadšený. Trvalo mi to trochu déle, protože některé lekce jsem si musel přehrát i několikrát, abych je plně vstřebal a pochopil (i tak se k některým ještě budu průběžně vracet).
Nejlépe hodnotím závěrečný blok "Racionální argumentace a komunikace", který by měl být standardní občanskou výbavou (a žalostně není). Pokud bych měl zmínit nějaké negativum, tak snad jen postesknutí nad tím, že se kritickému myšlení učím až dnes (kéž bych tyto poznatky měl o takovgých 10-15 let dříve...)

Skvělá práce, za mě jedna velká pochvala, hodnotím 6* z 5* :))

(P. S.: Pokud vydáte knihu o kritickém myšlení, o níž jste se kdysi zmiňoval v rozhovoru s Petrem Ludwigem, tak ji určitě objednám již v předprodeji :))

Reakce lektora:

“Děkuju Josefe za nadšené hodnocení. Moc to pro mě znamená! Jsem rád, že se k lekcím vracíte. Knihu už snad dotáhnu během roku 2022 a cením si vašeho zájmu a podpory. P5eju hodně zdaru! :)“


Tomáš B.

Vzhľadom na priestor (čas) je to výborne a jednoducho spracovaný kurz do úvodu KRIMYŠ aj s príkladmi, ktorý mi dal zabrať avšak skrýva pomerne zložitú a obsiahlu problematiku, ktorej obsah siaha ďaleko za hranice toho čo mohol kurz poskytnúť, a ktorej využitie v praxi vyžaduje veľa trpezlivosti a tréningu. Celkovo však kurz hodnotím ako "povinnú jazdu"

Reakce lektora:

“Děkuju za hodnocení Tomáši, doufám, že vás kurz nastartoval a třeba i namotivoval v práci na krimyši pokračovat. Přeju hodně zdaru! :)“


Richard Tkáč

Výborný kurz. Bez tohoto přístupu se naše společnost utopí ve fake news.
Vřele doporučuji všem.

Reakce lektora:

“Díky za hodnocení a doporučení, Richarde. Zvládneme to!“


Vlasta T.

Úžasné. Už dávno jsem se nedozvěděla tolik nových a přitom použitelných dovedností. Nejvíce se mi líbila část o mediální gramotnosti, tu bych doporučila všem.

Reakce lektora:

“Děkuju Vlasto za úžasné hodnocení a zhlédnutí kurzu! <3“


Marek H.

Kurz mozem odporucit, dozvedel som sa vela zaujimavych informacii, ktore maju vyuzitie aj v beznom zivote.

Reakce lektora:

“Děkuju Marku za hezké hodnocení, ať nové vědomosti dobře slouží. :)“


Magda S.

Kurz mě velmi obohatil.
Zajímavé myšlenky, návody, inspirace.
Díky !

Reakce lektora:

“Děkuju za zhlédnutí a hodnocení, Magdo. Ať se daří! :)“


Lukáš K.

Spousta témat, která jsou rozebrána povrchně. Někde to stačí, jinde ale zdaleka ne. Časté skoky z tématu na téma, které je značně iritující. Např. začít vícefaktoriální analýzu, skočit k intuici a za dvě minuty mluvit o řetězení algoritmů je značně matoucí. Načít goal factoring a po pár větách mluvit o cost-benefit analýze to samé. Nic neříkající závěry těchto kapitol. Je naprosto nepřípustné ukázat v grafice, že se problém skládá ze tří částí, vysvětlit jednu, nakousnout druhou a jít dál. Navíc lektor očividně nezná pozadí Bayesovského teorému, podmíněné pravděpodobnosti a limitního teorému. Příklad je z hlediska statistiky a pravděpodobnosti dost mimo. Je smutné, když v kapitole argumentačních faulů použije lektor argumentační faul. Viz účelový výběr homeopatie - která opravdu nefunguje - jako důkazu, že celá alternativní medicína nefunguje. A hned další faul, že kdyby fungovala, tak se používá - ale ona se používá, obzvlášť v paliativní medicíně. Naopak jiné kapitoly byly velmi dobře zpracované - hluboké dotazování, mezní užitek apod.
Celkově jsem ale zklamán formátem a obsahem kurzu - skoky z tématu na téma, nedovysvětlení nebo povrchní vysvětlení mohou být pro někoho zavádějící a nejasná. Méně je někdy více.

Reakce lektora:

“Mrzí mě, že jste z kurzu zklamaný, Lukáši. Děkuju za tvrdou, konkrétní a vyčerpávající zpětnou vazbu a hodnocení, s něčím souhlasím a přiznávám (stručnost a množství témat, ...), s něčím nesouhlasím (stojím si za kritikou nedoložené funkčnosti a bezpečnosti alternativní medicíny a homeopatie, což je v podstatě definice AM) a pak jsou věci, kterým se přiznám, že nerozumím (v čem konkrétně vidíte chybu u příkladu Bayesovského teorému?). Budu moc rád za dovysvětlení a případně ochotně opravím. Zastihnete mě na mailu: lukas.hana@growjob.com“


Eva Slezáková

Úžasné, komplexní, zábavné. Zvolené příklady mě bavily svou tématickou pestrostí.

Reakce lektora:

“Děkuju Evo za krásné hodnocení, ať se vám daří! :)“


Martin Maděra

Opravdu zajímavý kurz, který ukazuje praktické a hlavně jednoduché příklady pro pochopení. Myslel jsem, že nezvládnu tak dlouhý kurz dokončit ale nakonec mě kurz vtáhnul a nelituji jediné minuty strávené poslechem.

Reakce lektora:

“Děkuju moc Martine za krásné hodnocení. Cením si toho! :)“