Dana B.

Vše podstatné bylo řečeno, ale než jsem přešla k závěrečnému testu, tak jsem si ještě prošla stránky https://office.lasakovi.com/excel/Query-editor/, abych získala větší jistotu.


Veronika Sittová

Všechno dobře vysvětleno, ocenila bych i pokračování pro pokročilé


Zuzana Č.

Velmi srozumitelně vysvětlená problematika Power query. O tomto nástroji jsem nevěděla vůbec nic a po absolvování kurzu, který nezabere hodně, času mohu říct, že skvěle ovládám základy Power query.

Reakce lektora:

“Děkuji za skvělou recenzi a hlavně ať se práce s Power Query daří a tento nástroj vám šetří čas.“


Jiří Kurfürst

p. Lasák to má všechno perfektně zmáknuté.


Tomáš K.

Super!!!. Uvítal by som aj pokračovanie.


Martin Mego

Kurz ze začátku dobrý, poslední zajímavější části bylo věnováno velmi málo času, otázky v závěrečném testu nevhodně zvolené, polovina z nich byla co přesně se stane, když kliknu na toto nebo tamto tlačítko. Některé lekce mohly být sloučeny s jinými, 1 min na lekci je příliš málo.


Vojtěch Burkert

Užitečné rychlé shrnutí práce s Power Query


Hana J.

zajímavé, nové poznatky


David V.

Principy vysvětleny dobře... Líbilo by se mi nejprve vysvětlit, proč se využívá Power Query, neboli co je cílem.. Příklady, ukázky... Před studiem poslední části jsem si pořád říkal, vždyť tohle můžu udělat bez Power Query...


Miroslav Hora

Fajn seznámení s nástrojem, co mi připomíná OpenRefine. Kurz fajn, avšak testy by mohl někdo kontrolovat na chyby, zdaleka to není jen u tohoto kurzu. Otázka se ptá na funkci na kartě transformace, jen ta funkce reálně je na kartě domů... pro převod na velká písmena není třeba přidávat sloupec, to lze zas udělat transformaci.

Reakce lektora:

“Dobrý den, děkuji za recenzi, některé "funkce" jsou na více kartách (nejen převod prvního řádku na záhlaví), jen karta Transformace je z mého pohledu logičtější (a ikona je větší), něco upravuji (transformuji). Otázkou zda využít Přidání sloupce nebo Transformaci, pro nějaké výpočty potřebuji uchovat původní sloupec, což v ukázce bylo potřeba (pokud nepotřebujete, máte naprostou pravdu, změnu lze provést i transformaci, kdy v jedné z předchozích lekcí je rozdíl prakticky vysvětlen).“