Jaroslava Zinková

vynikající, věcné a stručné popisy, jak postupovat při šikaně; naprosto jasné a srozumitelné, velká opora pro pochopení věci.


Darina R.

Kurz mi pootvoril oči a cestu.....


Vlastimil Štrumfa

Že to existuje, to člověk ví. Tenhle kurz to ale tak nějak shrnul a vysvětlil i mě přístupnou formou.


Hana Š.

Velmi dobře uvedené případy šikany, zajímavý.


Miroslav K.

Děkuji, skvělé a srozumitelné. Velmi oceňuji profesionalitu lektorky.


Jiří T.

Velice zajímavé.


Olga N.

Před dvěma lety jsme v bývalém zaměstnání dostali novou nadřízenou a začalo se dít přesně to, co je popsané v kurzu. Nechodilo se mi v té době do práce dobře, ale měla jsem tři roky do termínu odchodu do starobního důchodu. Nakonec mi v rámci zvýšení efektivity navrhli dohodu o ukončení pracovního poměru a měla jsem skončit hned ten den. Dostala jsem zaplaceno zákonné odstupné, mzdu za dva měsíce výpovědní doby i za ty zbývající dny. Během dvou hodin jsem odevzdala notebook, mobilní telefon a klíče od kanceláře a byla jsem venku! Na jedné straně se mi obrovsky ulevilo, na druhé straně přetrvával pocit nespravedlnosti, hořkosti, ale i studu. Nakonec se mi po víc než roce podařilo najít novou práci. A dnes jsem si prošla váš kurz a uvědomila si, že to nebyla moje vina! (Po půl roce se v bývalém zaměstnání objevila nová pracovnice zastávající moje úkoly, jen se ta pozice nazývala jinak.) Moc děkuji za úžasný zážitek!


Jaroslava B.

Kurz bol veľmi poučný, aj s návodmi ako postupovať. Oceňujem Inventúru útokov, kde sú popísané najčastejšie formy a prejavy, ktoré sa dajú interpretovať ako šikana. Veľmi sa mi páčilo aj použitie "interpretácie" obetí, je to niečo, čo môže pomôcť šikanovanému, aby začal svoju situáciu riešiť. Super prezentácia lektorky. Ďakujem.


Ludmila B.

Velmi dobře zpracované téma. Přivítala bych pokračování s širším zaměřením na různé případy. Odnáším si hodně informací, které mě i společnosti pomůžou.


Gabriela Š.

Poučné, už viem do budúcna čo robiť, resp. ako pomôcť obeti.