Bezpečně v online světě: jak ochránit své peníze, data a identitu

Novinka

Kurzem provází  Karol Suchánek

Na internetu se kradou vaše peníze, hesla, identita anebo všechno dohromady. Víte, jak se proti tomu bránit?

1 190 Kč s DPH

Celková délka

47 min

Počet lekcí

10

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Máte hackerům co nabídnout? Určitě ano. Máte peníze i zajímavé informace. Hackerské útoky na běžné uživatele nabírají na popularitě, data mají v dnešní době dokonce větší cenu než hmotné věci. V tomto kurzu zjistíte, jak si ochránit své cenné informace. Karol Suchánek, odborník v oblasti kybernetické bezpečnosti, vás naučí, jak si z online světa plného nástrah vytvořit bezpečné místo. 

Ukážeme vám, jak se nestát terčem hackerského útoku a jak poznáte podvod – například v e-mailu, sms zprávě, reklamě nebo na webu. Také při online nakupování, bazarových nákupech nebo přihlašování k veřejné wi-fi. Náš kurz je plný praktických ukázek – sami si tak můžete odzkoušet, jak dobře se umíte v online světě ochránit. A pokud vám to nepůjde, nic se neděje, tento kurz vás vše potřebné naučí!

V kurzu se naučíte:

  • Jak se bezpečně pohybovat na internetu.
  • Chránit si své osobní údaje i další cenné informace. 
  • Na co můžete kliknout a na co už radši ne. 
  • Jak můžou vypadat hackerské útoky a jak se proti nim bránit. 
  • Rozpoznat bezpečnostní hrozby – odkazy nebo přílohy v e-mailech
  • Identifikacat podvodné reklamy nebo telefonáty, škodlivé weby, rizikové e-shopy...
  • Bezpečně nakupovat na internetu nebo se připojit na veřejnou wi-fi.

Kurz je určen pro:

  • Běžného uživatele – každého, kdo využívá internet.
  • I pro děti od cca 15 let.
  • Pro ty, kteří absolvovali kurz Digitální bezpečnost, i pro ty bez předešlé přípravy.
Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Karol Suchánek

Poradce pro digitální bezpečnost

V 16 letech ovládal 15 programovacích jazyků a vyvinul svůj číst víceprvní bezpečnostní software. Absolvoval speciální cyber-security program na MIT v Bostonu a trénink s legendárním Hak5 Group ve Washingtonu.  Stará se o soukromí a bezpečnost firem a veřejně známých osobností. Patří do týmu expertů Shift2Cloud, který vylepšuje efektivitu a bezpečnost společností. Je držitelem bezpečnostní prověrky NATO a soudním znalcem v oboru pro kybernetickoubezpečnost. Více na www.karolsuchanek.com.

Hodnocení kurzu

94 %

101 hodnocení
80x
15x
5x
1x
0x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Lenka M.

Velmi zajímavé.

Reakce lektora:

“🔐🤝👨‍💻“


Andrea B.

*****

Reakce lektora:

“⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️🤩🙏“


Markéta Pluskalová

Kurz se mi líbil, obsahuje spoustu užitečných informací. Ale vzhledem k tomu, že pracuji v bance na oddělení karetních reklamací, tak nemohu souhlasit s tím, že je u neověřených e-shopů lepší platit převodem nebo na dobírku. Při platbě kartou můžete transakci reklamovat přes banku - požádat o chargeback. Pokud zboží nepřijde, nebo přijde něco jiného / šmejd, tak vám banka ve většině případů peníze dostane zpátky. Pokud platíte na dobírku a přijde vám něco jiného (většinou bezcenného), tak v podstatě nezmůžete nic. Nikde vám nedovolí zkontrolovat balík před zaplacením, pokud není poškozen. A při platbě převodem se také svých peněz už zřejmě nikdy nedočkáte. Takže u neověřených e-shopů je mnohem lepší platit kartou (když už tam člověk opravdu chce nakoupit). I v případě, že poté data z karty někdo zneužije, tak banka je přes chargeback schopna ty peníze dostat zpět.

Reakce lektora:

“Pani Markéta, ďakujem pekne za vašu reakciu 😉 Čo sa týka toho, či získate svoje peniaze späť, môže byť platba kartou efektívnejšia ako prevod či dobierka. Ak však berieme ako hlavné kritérium ochranu svojich údajov, platba prevodom alebo dobierka poskytujú menšie riziká z hľadiska kyberbezpečnosti. Záleží preto na každom, ktoré kritérium je pre neho podstatnejšie 😋 S informáciami o vrátení peňazí bankou určite súhlasím, ďakujem pekne za doplnenie! 😎“

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.