Už jen DNES - SLEVA ROKU 35% na všechny kurzy - Tak toho využijte! Už jen DNES - SLEVA ROKU 35% na všechny kurzy - Tak toho využijte!

Cesta k dobrému jazykovému stylu II

Cena: 290 Kč s DPH

sleva roku -35 %: 188 Kč s DPH

platí do 21. 1. 2019

Počet lekcí:
9

Celková délka videí:
18 min

Garance vrácení peněz, Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Pokračujte na své cestě za lepším jazykovým stylem a poznejte další zákoutí naší mateřštiny.

Pravděpodobně víte, jak důležitý je jazykový styl téměř jakéholiv textu, jak přispívá k efektivní komunikaci a že o autorovi říká více než jeho vizitka nebo titul. Je ovšem téměř nemožné být si v jazyce jist opravdu vším: kdo by někdy nezaváhal nad významem méně frekventovaného slova, novější slovesnou vazbou, komplikovanějším souvětím… Nechte se provést již druhou sadou praktických jazykových tipů!

Tento mikrokurz jsme připravili pro všechny, kterým záleží na stylistické kvalitě jejich textů.

Určitě ho ocení:

  • pracovníci v administrativě,
  • vedoucí a manažeři,
  • autoři webů a příspěvků na sociální sítě,
  • blogeři,
  • a vůbec všichni, kteří tuší, že text o nás vypovídá víc, než si umíme představit.

Podíváme se na řadu konkrétních jazykových jevů, které vám mohou vylepšit styl vašich textů. Dotkneme se slovní zásoby, skloňování, časování i větné skladby. Promluvíme o jevech, na které se lze stále spolehnout, i o těch, které jsou v češtině novinkou.

Ukázat celý popis

Osnova kurzu

Jak mít lepší jazykový styl


2:29


2:51


2:37


3:01


2:30


2:15


2:03


0:34Celková délka videí

18 min

Jan Táborský

Jan Táborský

Specialista na český jazyk

Jan Táborský je jazykový korektor a lektor češtiny pro Čechy. Zkušenosti získal při výuce na Filozofické fakultě UK, na několika číst víceredakčních místech a při vedení velkého množství kurzů českého pravopisu, stylistiky a úpravy dokumentů pro nejrůznější instituce (v komerční i neziskové sféře). Založil agenturu Syntagma a je autorem knihy Jazykové jednohubky (Zoner Press, 2014).

Hodnocení kurzu

94 %
14 hodnocení

Amália Dvořáková

Náročnější oříšek, o to krásnější rozlousknutí. Děkuji


Aleš Nerad

Super, náročný test


Zuzana Parkánová

Z mého hlediska kurz neměl jedinou chybu a byl opět velmi přínosným

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.