Cesta k dobrému jazykovému stylu II

Nejprodávanější

Kurzem provází  Jan Táborský

Pokračujte na své cestě za lepším jazykovým stylem a poznejte další zákoutí naší mateřštiny.

290 Kč s DPH

Celková délka

18 min

Počet lekcí

9

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Pravděpodobně víte, jak důležitý je jazykový styl téměř jakéholiv textu, jak přispívá k efektivní komunikaci a že o autorovi říká více než jeho vizitka nebo titul. Je ovšem téměř nemožné být si v jazyce jist opravdu vším: kdo by někdy nezaváhal nad významem méně frekventovaného slova, novější slovesnou vazbou, komplikovanějším souvětím… Nechte se provést již druhou sadou praktických jazykových tipů!

Tento mikrokurz jsme připravili pro všechny, kterým záleží na stylistické kvalitě jejich textů.

Určitě ho ocení:

  • pracovníci v administrativě,
  • vedoucí a manažeři,
  • autoři webů a příspěvků na sociální sítě,
  • blogeři,
  • a vůbec všichni, kteří tuší, že text o nás vypovídá víc, než si umíme představit.

Podíváme se na řadu konkrétních jazykových jevů, které vám mohou vylepšit styl vašich textů. Dotkneme se slovní zásoby, skloňování, časování i větné skladby. Promluvíme o jevech, na které se lze stále spolehnout, i o těch, které jsou v češtině novinkou.

Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Jan Táborský

Specialista na český jazyk

Jan Táborský je jazykový korektor a lektor češtiny pro Čechy. Zkušenosti získal při výuce na Filozofické fakultě UK, na několika redakčních místech a při vedení velkého množství kurzů českého pravopisu, stylistiky a úpravy dokumentů pro nejrůznější instituce (v komerční i neziskové sféře). Založil agenturu Syntagma a je autorem knihy Jazykové jednohubky (Zoner Press, 2014).

Hodnocení kurzu

90 %

80 hodnocení
54x
15x
7x
3x
1x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Petra Čechová

Kurz mě moc nenadchl, hodně se odkazuje na jazykovou příručku, která mě osobně vůbec nenadchla, hlavně po výkladové stránce.


Otto Č.

Skvělý výběr a vysvětlení vybraných jazykových jevů. (Velké plus za slovo "rozhodopádně"!)


Jitka B.

Zábavné!

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.