Cesta na vrchol: za hranicí komfortní zóny s himálajským horolezcem

Kurzem provází  Radek Jaroš

Vhodné k poslechu

Jako jediný Čech vystoupil na všechny himálajské osmitisícovky. Nevzdal se ani přes neúspěšné expedice, zranění, a ani když mu umrzly prsty na noze. Výstup K2 se mu podařil až na popáté. Inspirujte se příběhem o odvaze, vytrvalosti a splněném snu. Celý popisek

1 590 Kč s DPH

Celková délka

52 min

Počet lekcí

11

Hodnocení
Přidat do plánu
Polské, České, Anglické
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Koruna Himálaje, zdolání 14 nejvyšších hor světa, je obrovská výzva. Sportovní výkon vyžadující odpovídající fyzickou připravenost, ale také touhu, odvahu, vůli a schopnost jít si za svým cílem. Také je potřeba umět zvládat krizové okamžiky, pracovat se strachem, pracovat v týmu, motivovat sebe i spolulezce. Nebát se nejenom rozhodnout, ale také převzít za své rozhodnutí plnou zodpovědnost. 

Radek Jaroš je nejúspěšnější český horolezec. Jako jediný Čech zdolal všechny himálajské osmitisícovky. Bez kyslíku. Vylezl také na všechny nejvyšší hory všech kontinentů. Také bez kyslíku.

V tomto kurzu se Radek podělí o své zkušenosti a příběhy, které mohou být inspirací i pro vaši cestu na vrchol, ať už je jakýkoliv.

V kurzu se dozvíte:

  • Jak zvládal strach?
  • Jak si poradil v extrémních situacích?
  • Co pro něj byla největší lekce?
  • Jaké emoce prožíval na vrcholu?
  • Jak funguje komunikace v horolezeckém týmu?
  • Jaké to je otočit se pár metrů pod vrcholem?
  • Proč je vrchol pouze polovina cesty?
Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Radek Jaroš

himálajský horolezec

Radek je nejúspěšnější český himálajský profesionální horolezec. Specialista na expedice v malém počtu členů. Výstupy absolvuje výhradně bez použití kyslíkového přístroje a pomoci výškových nosičů. V roce 2014 Radek úspěšně vystoupil na poslední, čtrnáctou osmitisícovku – K2 a zapsal se do síně slávy světového horolezectví. Stal se prvním Čechem a teprve 15. člověkem na světě, který tímto způsobem získal Korunu Himálaje. Následně zdolal nejvyšší vrcholy všech světadílů a stal se držitelem Koruny světa. Radek je i autorem a spoluautorem několika knih. Z každé ze svých osmitisícovek má Radek Jaroš zpracované dokumenty. Je držitelem Ceny fair, když při výstupu na Dhaulágiri, spolu se s horolezcem Zdeňkem Hrubým, v kritických podmínkách zachránili dva polské horolezce. V roce 2014 získal Cenu Jiřího Gutha-Jarkovského udělovanou Českým olympijským výborem za nejlepší sportovní výkon roku.

Hodnocení kurzu

94 %

1 561 hodnocení
1236x
246x
61x
9x
9x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Vít M.

Respekt


Michal Setnička

zajímavé


Markéta B.

Velice poutavé vyprávění v rámci zdravého a v případě p. Jaroše bezpečného dosažení cíle.

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.