Cesta na vrchol: za hranicí komfortní zóny s himálajským horolezcem

i v audio verzi i v audio verzi
hvězda hodnocení vyplněnáStar_Strokedhvězda hodnocení nevyplněná

Kurzem provází Radek Jaroš

Cena: 1 390 Kč s DPH

Počet lekcí:
11
Celková délka videí:
52 min

Garance vrácení peněz, Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Koupit kurz

Co se v kurzu naučíte

Jako jediný Čech vystoupil na všechny himálajské osmitisícovky. Nevzdal se ani přes neúspěšné expedice, zranění, a ani když mu umrzly prsty na noze. Výstup K2 se mu podařil až na popáté. Inspirujte se příběhem o odvaze, vytrvalosti a splněném snu.

Koruna Himálaje, zdolání 14 nejvyšších hor světa, je obrovská výzva. Sportovní výkon vyžadující odpovídající fyzickou připravenost, ale také touhu, odvahu, vůli a schopnost jít si za svým cílem. Také je potřeba umět zvládat krizové okamžiky, pracovat se strachem, pracovat v týmu, motivovat sebe i spolulezce. Nebát se nejenom rozhodnout, ale také převzít za své rozhodnutí plnou zodpovědnost. 

Radek Jaroš je nejúspěšnější český horolezec. Jako jediný Čech zdolal všechny himálajské osmitisícovky. Bez kyslíku. Vylezl také na všechny nejvyšší hory všech kontinentů. Také bez kyslíku.

V tomto kurzu se Radek podělí o své zkušenosti a příběhy, které mohou být inspirací i pro vaši cestu na vrchol, ať už je jakýkoliv.

V kurzu se dozvíte:

  • Jak zvládal strach?
  • Jak si poradil v extrémních situacích?
  • Co pro něj byla největší lekce?
  • Jaké emoce prožíval na vrcholu?
  • Jak funguje komunikace v horolezeckém týmu?
  • Jaké to je otočit se pár metrů pod vrcholem?
  • Proč je vrchol pouze polovina cesty?

Osnova kurzu

Radek Jaroš

Radek Jaroš

himálajský horolezec

Radek je nejúspěšnější český himálajský profesionální horolezec. Specialista na expedice v malém počtu členů. Výstupy číst víceabsolvuje výhradně bez použití kyslíkového přístroje a pomoci výškových nosičů. V roce 2014 Radek úspěšně vystoupil na poslední, čtrnáctou osmitisícovku – K2 a zapsal se do síně slávy světového horolezectví. Stal se prvním Čechem a teprve 15. člověkem na světě, který tímto způsobem získal Korunu Himálaje. Následně zdolal nejvyšší vrcholy všech světadílů a stal se držitelem Koruny světa. Radek je i autorem a spoluautorem několika knih. Z každé ze svých osmitisícovek má Radek Jaroš zpracované dokumenty. Je držitelem Ceny fair, když při výstupu na Dhaulágiri, spolu se s horolezcem Zdeňkem Hrubým, v kritických podmínkách zachránili dva polské horolezce. V roce 2014 získal Cenu Jiřího Gutha-Jarkovského udělovanou Českým olympijským výborem za nejlepší sportovní výkon roku.

Všechny kurzy lektora Radek Jaroš

Hodnocení kurzu

95 %

186 hodnocení
151x
29x
5x
0x
1x

Tomáš N.

Hezký příběh, z něhož se dá vzít ponaučení do všech různých oborů a odvětví.


Hana W.

Vyborny kurz od skveleho lektora - vynikajiciho horolezce.


Lucie L.

Tento kurz byl naprosto fantastický. Absolutně se od něho nešlo odtrhnout.
Velmi se mi líbí způsob vyprávění, vlastní fotografie a videa. Moc děkuji.

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.
Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.