Diverzita a inkluze: Jak pracovat s mezikulturními rozdíly?

i v audio verzi

Cena: 1 190 Kč s DPH

Sleva -50%: 595 Kč s DPH

Platí do 31. 1. 2023

Počet lekcí:
12
Celková délka videí:
1:17 hod
Koupit kurz
Certifikát absolventa
Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Naučte se pracovat s rozdíly a získejte mnohem širší svobodu v komunikaci, vedení lidí a ve snaze pracovat společně jako tým.

V kurzu si osvojíte

Jak umět rozpoznat naše kulturní rozdíly a přijmout je jako přínos? Jak porozumět tomu, jak komunikovat v diverzifikovaném týmu a jak pochopit motivaci lidí napříč kontinenty? Zjistit, co věda ví o vnímání různých kultur a jak tyto znalosti využít pro náš osobní a firemní úspěch? Jak pochopit mezikulturní rozdíly a nuance a vyvarovat se mezikulturním přešlapům?

Žijeme v době, kdy v týmech nejsou jen lidé z jednoho města či země, ale lidé mnoha kultur, zázemí a vyznání. Naučit se umět respektovat tyto rozdíly, a co víc, brát je jako výhodu, by měla být základní znalost každé organizace - naučit se bavit o našich rozdílech a vidět je jako přidanou hodnotu, umět komunikovat korektně a efektivně, ale i lépe delegovat napříč časovými zónami.

V kurzu se naučíte:

  • Jak umět rozpoznat naše kulturní rozdíly a vnímat je jako přínos?
  • Jak komunikovat v diverzifikovaném týmu a jak pochopit motivaci lidí napříč kontinenty?
  • Co věda ví o vnímání různých kultur a jak tyto znalosti využít pro náš osobní a firemní úspěch?
  • Jak pochopit mezikulturní rozdíly a nuance a vyvarovat se mezikulturním přešlapům?

Kurz je určený pro:

  • Pro všechny, kdo žijí v diverzním prostředí a chtějí ho lépe pochopit, ale i pro ty, kteří do něj teprve míří.
  • Pro každého, kdo by rád pochopil jak funguje lidská komunikace a vztahy v globálním světě, ve kterém žijeme.
  • Pro šéfy, vedoucí, zaměstnance, nováčky i staré bardy, kteří vědí že znalost a pochopení našich rozdílů vede k zjištění, že spolu toho dokážeme mnohem víc, než každý zvlášť.

Osnova kurzu

Adela Plesnik  Schicker

Adela Plesnik Schicker

konzultantka GrowJOB

Adéla Plesnik Schicker je konzultantkou GrowJOB Institutu a zakladatelkou jeho mezinárodní odnože Procrastination.com, díky které školí číst vícefirmy po celém světě. Má na starosti také překlady bestselleru Konec prokrastinace a dlouhodobě žila a pracovala v 11 zemích na čtyřech kontinentech. Specializuje se na školení mezinárodní kooperace, komunikace a vedení týmů. Studovala ve Spojených státech, Francii, Velké Británii a nyní žije mezi Prahou a Švýcarskem.  --- Trainer of Fortune 500 companies, Founder of Procrastination.com and co-author of The End of Procrastination. Adela trains companies and teams around the world, helping them to master skills through science-based know-how and practical tools that have an immediate impact on their performance and happiness. As a company growth consultant, and keynote speaker she has lived and worked in the past 19 years in 11 different countries across 4 continents. Experience from diverse working environments and knowledge based on behavioral economics and psychology has given her a keen eye for people's talents as well as for the understanding of what today's fast-paced business environment requires.

Všechny kurzy lektora Adela Plesnik Schicker
GrowJOB

GrowJOB

Vzdělávací institut

Ve vzdělávacím institutu GrowJOB pomáháme zlepšovat vnitřní motivaci, efektivitu práce a spokojenost jednotlivců a lidí ve číst vícefirmách. Převádíme do praxe aktuální vědecké poznatky převážně z oblasti neurověd a behaviorální ekonomie. Naší prací spoluvytváříme hodnotové společnosti skrze které přispíváme k budování hodnotového Česka.

Všechny kurzy lektora GrowJOB

Hodnocení kurzu

87 %

131 hodnocení
81x
27x
17x
2x
4x

Tomáš Š.

Děkuji za obohacující kurz. Pěkně podáno a jde vidět, že autorka má nacestováno. Tohle je totiž nejlepší škola do života.

Reakce lektora:

“Tomáši děkuji, necestováno snad i mám, ale ještě je hodně co objevovat. Mám radost, že se kurz líbil a přeji i Vám štěstí a super zážitky na cestách :)“


Ondřej M.

Asi bych dokázal napsat desítky argumentů ke každé lekci… ale prostě to nechám tak jak je. Kurz má svůj smysl, bohužel jako bílý muž, manažer, 35+ let, milující cestování a poznávání krás světa a kultur, nemohu se vším a ani nechci souhlasit. Dám jen jeden příklad, který mám v srdci: je hezké objevovat cizí kultury, je správné respektovat cizí kultury, ale nesmíme i my zapomínat, že máme nějakou kulturu a tuto prezentovat i na venek… a to jak kladně tak jí i vynucovat u druhých, když navštíví/pracují/žijí oni u nás. Tak jak já respektuji kulturu, svátky, zvyky, náboženství například po cestách po Turecku, tak i my bychom měli po cizinci vyžadovat, aby se tak choval u nás, tak jak se má chovat, uznávat naši kulturu, historii, většinový ateismus… Vzájemný respekt musí být oboustranný. Snad i svět bude mít možnost si tento kurz poslechnout a bude se jím inspirovat, tak jak můžeme i my. Mince co má vždy dvě strany.


Lucie N.

Skvělé!

Reakce lektora:

“Děkuji! :)“

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.
Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.