Doba digitální: jak pracovat soustředěně a bez vyrušení?

i v audio verzi i v audio verzi
hvězda hodnocení vyplněnáStar_Strokedhvězda hodnocení nevyplněná

Kurzem provází GrowJOB a Lukáš Havránek

Cena: 890 Kč s DPH

Chytřejší září - sleva 50%: 445 Kč s DPH

Platí do 29. 9. 2021

Počet lekcí:
11
Celková délka videí:
56 min

Garance vrácení peněz, Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Koupit kurz

Co se v kurzu naučíte

V dnešní době digitální nás nepřetržitě něco vyrušuje. Dokázat se soustředit na svoji práci je těžší a těžší. Naši schopnost soustředit se lze však úspěšně posilovat, ať už váš pracovní den vypadá jakkoli.

Dnešní doba je charakteristická tím, že nás neustále něco vyrušuje. Dokázat se soustředit na svoji práci je stále těžší, stejně jako dokázat si najít v průběhu dne chvilku vnitřního klidu. Naši schopnost soustředit se lze však úspěšně posilovat, ať už váš pracovní den vypadá jakkoli. Náš mozek lze totiž trénovat podobně jako sval, navzdory rostoucímu informačnímu přetížení, vibrujícím telefonům, novým emailům i hlučným kolegům. S tréninkem pozornosti se stáváme více odolní proti vyrušení, roste naše cílevědomost a schopnost hlubokého odpočinku. Kromě významně větší pracovní efektivity však roste i naše životní spokojenost.

V kurzu se naučíte:

 • Jak se nenechat vyrušovat okolím, ani vlastními myšlenkami
 • Jaké jsou druhy pozornosti, jak je trénovat, abychom dokázali být koncentrovaní i v rušném prostředí
 • Jak snižovat stres pramenící z příliš velkého množství úkolů
 • Jaký je rozdíl mezi hlubokou a mělkou prací a jak si díky tomu lépe organizovat pracovní den
 • Jak zacházet s technologiemi tak, aby soustředění podporovaly a ne kazily
 • Jak regenerovat a odpočívat v průběhu dne
 • Jak funguje meditace a že je pro každého, ne jen pro tibetské mnichy:)

Kurz je určený pro:

 • Všechny lidi, kteří hledají způsoby, jak zvýšit efektivitu své práce a vykonávat ji s větším klidem a nadhledem
 • pracovníky, kteří si připadají zavalení prací a často vyrušovaní,
 • Manažery, kteří k úspěšnému zvládání své práce potřebují hluboké soustředění
 • Kreativce, jejichž múzu ničí stále pípání emailů a notifikací,
 • Administrativní pracovníky, kteří v jeden čas řeší tisíc drobných úkolů,
 • Pro všechny, kteří cítí, že jim práce pomalu ale jistě začíná přerůstat přes hlavu.

Kurz je rozdělený do tří základních modulů:

 • V prvním modulu si v rámci kapitol Doba digitální a Pozornost vysvětlíme, v čemkonkrétně je tato doba komplikovaná a co se při častém vyrušování vlastně děje s našípozorností.
 • Ve druhém modulu se budeme zabývat tím, jak eliminovat vnější vyrušení. Proberemekoncept tzv. hluboké práce, základy techniky pomodoro a bavit se budeme také o tom, jak zacházet s technologiemi a sociálními sítěmi.
 • Ve třetím modulu se budeme učit jak se postavit k vyrušením vnitřním: jak zklidnit našineustále tepající, přehřívající se mysl. Probereme pojem mindfulness, česky všímavost, který si pomalu nachází cestu i do pracovního světa a vysvětlíme si, co je to vlastně meditace.

Vědecké výzkumy ukazují, že soustředěnost je klíčovým faktorem úspěchu v mnoha životních oblastech. Pokud se budeme soustředit na přítomný okamžik, stihneme více práce za méně času. Budeme žít život naplno, protože kolem nás jen neproletí.

Osnova kurzu

Kontext
Vnější vyrušení
Vnitřní vyrušení
Závěr

10.  Závěr

2:14


Celková délka videí
56 min
GrowJOB

GrowJOB

Vzdělávací institut

Ve vzdělávacím institutu GrowJOB pomáháme zlepšovat vnitřní motivaci, efektivitu práce a spokojenost jednotlivců a lidí ve číst vícefirmách. Převádíme do praxe aktuální vědecké poznatky převážně z oblasti neurověd a behaviorální ekonomie. Naší prací spoluvytváříme hodnotové společnosti skrze které přispíváme k budování hodnotového Česka.

Všechny kurzy lektora GrowJOB
Lukáš Havránek

Lukáš Havránek

konzultant a lektor ve vzdělávacím institutu GrowJOB.

Lukáš je od roku 2009 pevnou součástí vzdělávacího institutu GrowJOB, ze kterého vzešel knižní bestseller Konec prokrastinace číst vícenapsaný Petrem Ludwigem. Působí převážně jako konzultant a lektor. Mezi jeho nejbližší témata patří soustředění, mindfulness a meditace, která chápe jako zásadní dovednosti pro život v informacemi zahlceném věku. Téma předává především skrz přednášky, workshopy a webináře pro organizace z nejrůznějších odvětví a velikostí (KB, Mall.cz, Generalli, Česká pojišťova, VUT, Kleppiere), ale také dlouhodobé interní projekty mající za cíl zlepšit koncentraci a pozornost celých týmů a firem. Mezi další témata jeho specializace spadá budování návyků, sebediscilíny a také firemní vize, kultura a smysl v práci. Při své práci nejvíce čerpá z vlastní každodenní praxe a z pravidelných týdenních meditačních retreatů v ústraní. Lukáš strávil rok na Pinewood Prep School v USA, vystudoval Ekonomiku a management na VUT. Rád leze, chodí a běhá po horách: absolvoval asi 25 horských maratonů, 6x dokončil ultramaraton se vzdáleností kolem 100km. O fenoménu horského ultramaratonu produkoval v roce 2019 dokumentární film Beskydská sedmička. Je moderátorem a spoluzakladatelem nově vzniklého podcastu s outdoorovou tématikou naHoru.tv.

Všechny kurzy lektora Lukáš Havránek

Hodnocení kurzu

91 %

520 hodnocení
361x
113x
31x
6x
9x

Iveta Š.

poučné, moc se mi to líbilo, děkuji lektorovi


Daniela H.

Kurz bol veľmi zaujímavý, náučný, určite odporúčam.


Martin Zajíček

Ďakujem za skvelý kurz. Bol pre mňa prínosom a poskytol mi nové informácie.

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.
Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.