Efektivní delegování: jak posilovat pravomoci pracovníků

Nejprodávanější

Kurzem provází  Rastislav Duriš

Vhodné k poslechu

Manažeři se často učí zadávat úkoly a kontrolovat jejich plnění. Problém je, že se učí úkolovat. Naučte se s námi jako předávat pravomoci - jak skutečně delegovat. Celý popisek

990 Kč s DPH

Celková délka

46 min

Počet lekcí

10

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Pokud poprosíte lidi, aby si představili lídra, mnozí si vybaví extrémně zaneprázdněného člověka, pracujícího 10 a více hodin denně. A mnozí takového i zažili. Jenže má to tak opravdu být? Leadership je paradoxně o předávání moci a přerozdělování rolí, odpovědností či úkolů v rámci celého týmu. Tento kurz vás provede zákoutími delegování a představí několik praktických, okamžitě použitelných nástrojů.

V kurzu se naučíte:

  • Pochopíte, proč je delegování nezbytnost.
  • Poznáte nejpopulárnější mýty o delegování.
  • Naučíte se, že v delegovaní nejde pouze o moc.
  • Zjistíte, že delegování není černobílé a má odstíny šedé.
  • Poznáte, co je absolutní vrchol delegování.
  • Naučíte se několik technik, které můžete okamžitě použít

Kurz je určený pro:

  • pro všechny řídící pracovníky -  střední management
  • teamleadery, vedoucí, ředitele, mistry apod.
  • užitečný však bude i členům týmů a pracovních skupin, kteří chtějí podpořit efektivní rozhodování a rozdělení pravomocí.
Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Rastislav Duriš

Psychológ, facilitátor a špecialista na leadership a tímovú prácu

Více než 11 let se věnuje leadershipu jako bývalý teamleader, člen projektových týmů, konzultant a psycholog. V minulosti se specializoval na diagnostiku a rozvoj osobnosti manažerů, dnes jim pomáhá s rozvojem týmů a organizačními změnami. Do České republiky a na Slovensko přinesl Raketový model týmové práce. V SR je jediným oficiálním facilitátorem agilního přístupu Management 3.0. Boří mýtus, že delegování se rovná úkolování.

Hodnocení kurzu

88 %

884 hodnocení
510x
259x
97x
8x
10x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Veronika Federerová Salwenderová

Inspirativní. Uvítala bych více detailů k tomu, jak hrát delegací poker.

Reakce lektora:

“Dobrý deň, Veronika, teším sa, že Vás kurz inšpiroval. Súčasťou kurzu je odkaz na web Management 3.0, kde nájdete detaily k tomu, ako hrať, ale aj aké sú varianty hry a skúsenosti tímov/firiem, ktoré Delegačný poker hrali - prikladám aj sem: https://management30.com/practice/delegation-poker/“


Jana Ť.

Lektor mluví strašně rychle, má výraznou vadu řeči a neustále mlaská. Toto všechno kazí dojem i jinak celkem dobře zpracovaného tématu. Tento kurz jsem doslova protrpěla. Za mě nedoporučuji.

Reakce lektora:

“Dobrý deň, Jana, mrzí ma Vaša skúsenosť. Hlavne ma však mrzí, že ste kurz pretrpeli - ak Vám môj štýl nevyhovuje (áno, ráčkujem, ale málokedy sa stretávam s tým, že by to niekomu takto prekážalo), nemá zmysel, aby ste kurzom prechádzali. Vždy odporúčam pozrieť sa na úvodné video a jednu bezplatnú lekciu, aby každý získal pocit hneď na úvod a rozhodol sa, či chce pokračovať. Keďže ste kurz už absolvovali, dávam do pozornosti požiadať Seduo o vrátanie peňazí alebo náhradný kurz. Ďakujem za recenziu a držím palce vo vzdelávaní.“


František Dopita

Slovenský jazyk mi není komfortní.

Reakce lektora:

“Dobrý deň, František, tomu rozumiem a odporúčam nabudúce po úvodnej lekcii zvážiť, či v kurze pokračovať. Nie je cieľom, aby ste sa trápili s jazykom, ale kurz si užili :)“

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.