Umění naslouchat: staňte se dobrým posluchačem

Nejprodávanější

Kurzem provází  Ján Dubnička

Vhodné k poslechu

Jsme obohaceni darem mluvit, bohužel, poslouchání neboli naslouchání často pokulhává. Seznamte se s praktickými technikami aktivního poslouchání a staňte se pro druhé dobrým posluchačem. Celý popisek

1 090 Kč s DPH

Celková délka

56 min

Počet lekcí

10

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Máte dojem, že vám klienti, obchodní partneři, nadřízení nebo spolupracovníci málo rozumí? Je vaše sdělení dostatečně pochopeno? Není komunikace pouhým sdělováním našich informací bez adekvátní odezvy? Rozumí mi dobře můj komunikační partner?

Významnou složkou komunikace je  naslouchání, kdy máme snahu porozumět a vcítit se do druhé osoby, klienta, spolupracovníka… tedy našeho komunikačního partnera. Tento kurz vám nabízí přehled toho, co všechno obnáší být dobrým posluchačem, představí vám bariéry komunikace vcítěním a empatií. 

Co se v kurzu naučíte:

  • seznámíte se s nejčastějšími komunikačními bariérami
  • pochopíte, proč si v komunikaci tak často nerozumíme
  • seznámíte se s červenými tlačítky, tzv. red buttons, kterými, když je někdo v komunikaci aktivuje, vyvolá silnou emoční reakci
  • poznáte, jak dosáhnout v rozhovorech skutečné porozumění
  • naučíte se, jak vytvořit skutečně bezpečné prostředí a aktivovat reakci přístupu.

Kurz je určený pro:

  • každého, kdo chce komunikovat, naslouchat a budovat lepší vztahy
  • manažery, kteří chtějí efektivněji komunikovat se svými podřízenými
  • obchodníky, kteří chtějí využívat rozhovor k uzavření úspěšného obchodu.
Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Ján Dubnička

Kouč, komunikační stratég, facilitátor, lektor

Jána celý profesní život provází a živí komunikace. Interpersonální komunikace se stala jeho vášní i profesí. Je komunikační stratég, mezinárodně certifikovaný kouč a zakladatel vzdělávací společnosti SATISFACTORY. Věnuje se komunikační inteligenci a vědomé komunikaci, změně kultury ve firmách, rozvoji lídrů a týmů. Je autorem dvou knih: Vytvořte si život, po jakém toužíte a Chce to jen odvahu. V roce 2011 vystudoval Brain-Based Coaching, kde vznikl jeho zájem o neurovědy. Půl roku se učil přímo od "praotce" koučování a autora metody Inner Game, Tima Gallweye. Systemický přístup rozvíjel na výcviku Solution-focused brief coaching.

Hodnocení kurzu

92 %

1 733 hodnocení
1244x
324x
121x
29x
15x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Michal J.

SUPER ! Skvělé, poučné.

Reakce lektora:

“Dakujem za spatnu vazbu Michal. Vsetko dobre prajem. Jan“


Ľubomír D.

Dobrý kurz. Veľmi veľa informácii. Kurz by oživili hrané scénky, tým by sa informácie ľahšie zapamätali.


Milan S.

Pokud si posluchač pustí kurz najednou, může pociťovat závrať nekonečného proudu řeči jedné osobnosti. Některé ukázky komunikace by oživilo, pokud by zazněly jako dialog dvou osob. Kurz je užitečným přehledem pro ty, kteří ještě o efektivní komunikaci skutečně nic odborného nečetli či neslyšeli. Některé rady zjevně odpovídají spíše severoamerickému typu komunikačních (obchodních) strategií a kultuře neevropské - např. doporučení "usmívejte se" na toho, s kým mluvíte, lze těžko aplikovat na všechny řečové situace. V podstatě shrnutí příručky o mezilidské komunikaci do jedné hodiny.

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.