Google Workspace - bezpečnost v cloudu, hesla a Chrome

Kurzem provází  Pavel Minář

Chcete mít celou kancelář k dispozici odkudkoliv? Pracovat na cestách? A aby to bylo bezpečné? K tomu slouží cloud.

zdarma

Celková délka

30 min

Počet lekcí

18

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Dříve jsme uchovávali všechna data a instalovali aplikace na vlastní počítač. Což přinášelo mnoho komplikací - uživatel často přišel o data, protože pravidelně nezálohoval. Museli jsme aktualizovat operační systém a aplikace. A v případě, že se počítač pokazil, strávili jsme mnoho hodin nebo dní jeho reinstalací. Nemluvě o tom, že práce na dálku byla prakticky nemožná.

V dnešní době uživatelé a firmy postupně přecházejí na tzv. cloud. Data a aplikace nemáme na svém počítači, ale na počítačích poskytovatele cloudového řešení. Náš počítač používáme pouze k přístupu do cloudu. Můžeme tak pracovat na libovolném zařízení (telefonu, tabletu nebo třeba půjčeném notebooku) a odkudkoliv, kde se ke cloudu připojíme. Dnes je to dokonce možné i bez připojení k internetu. Můžeme tak mít celou svou kancelář (poštu, kalendář, dokumenty, smlouvy, účetnictví) kdykoliv a kdekoliv k dispozici.

Statisticky jsou data uložená v cloudu v daleko větším bezpečí, než když je uchováváme na svém počítači. Je však potřeba vybrat takového poskytovatele cloudu, který zaručí ochranu vašich dat, funkčnost a vyhoví vysokým bezpečnostním standardům (např. jeho služeb využívají banky).

Mezi nejúspěšnější poskytovatele cloudových služeb patří společnost Google, která nabízí cloudové služby zdarma v rámci tzv. Gmail účtu. Ale také jako komerční řešení určené do firem - Google Workspace. S Google účtem získáte kompletní balík kancelářských aplikací - poštu, kalendář, úložiště dokumentů, textový a tabulkový editor, prezentace a mnoho dalších aplikací.

Na G Suite dnes funguje přes 5.000.000 firem. Google Workspace používají jak komerční společnosti (Kofola, DHL, Whirlpool, Ahold, IKEA), technologické firmy (Konica Minolta, Hewlett-Packard, Seagate Technology, Verizon, Software602, H1.cz), banky (Česká spořitelna, BBVA), tak i státní správa (město Český Krumlov, U.S. Army) nebo školy (Univerzita Karlova v Praze, 75 z TOP100 univerzit v USA).

Tento úvodní kurz se věnuje bezpečnosti v cloudu, základním rozdílům mezi účtem zdarma (Gmail) a placenými Google Workspace. Ukážeme si, jak tento účet založit a společně si nastavíme internetový prohlížeč Chrome, aby se nám v cloudu dobře pracovalo.

Na tento kurz navazují další 3 kurzy, které se věnují hlavním aplikacím Google Workspace: Gmail, Google Kalendář a Google Disk.

V kurzu se naučíte:

  • Co je cloud? Jaké má výhody a nevýhody.
  • Jaký je rozdíl mezi Google účtem zdarma (Gmail) a placeným (Google Workspace).
  • Zda-li je možné používat Google Workspace ve firmě.
  • Rozdíly mezi Google Workspacee Basic a Business.
  • Jak ukládat data do cloudu, aby to bylo bezpečné.
  • Jak si správně nastavit Chrome, aby se vám s Google účtem dobře pracovalo.

Kurz je určený pro:

  • Pro všechny, kteří chtějí mít svá data k dispozici hned, odkudkoliv a z libovolného zařízení (telefon, tablet, notebook nebo i klidně půjčený počítač).
  • Pro všechny, pro které je bezpečnost dat prioritou.
  • Pro všechny, kdo zvažují nasazení Google Workspace ve firmě
  • Pro ty z vás, které již nebaví stále přeinstalovávat počítač.

Doplňkové odkazy ke kurzu:

 

Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Pavel Minář

IT konzultant se specializací na Google Workspace

Pavel je freelancer, který se specializuje na implementace Google Workspace do firem. Momentálně (léto 2019) spravuje Google Workspace 329 firmám - hlídá, aby vše klapalo a zároveň školí zaměstnance těchto firem, aby dokázali vytěžit maximum z Gmailu, Google Kalendáře, Disku a dalších aplikací z balíku Google Workspace. Má za sebou 490 školení a jeho kurzy prošlo 4726 účastníků. Více se o Pavlovi dozvíte na www.minar.cz.

Hodnocení kurzu

94 %

516 hodnocení
396x
91x
20x
7x
2x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Miroslav Š.

Super.


Maria T.

Velmi přehledný a srozumitelný výklad, děkuji


Zdenka Zelenková

Pro mě hodně nových informací, ikdyž google účet již používám dlouho

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.