Human-Centered Design: Uživatelské testování

hvězda hodnocení vyplněnáStar_Strokedhvězda hodnocení nevyplněná

Kurzem provází Jiří Sekera a Petr Kosnar

Cena: 999 Kč s DPH

Počet lekcí:
24
Celková délka videí:
1:25 hod

Garance vrácení peněz, Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Koupit kurz

Co se v kurzu naučíte

Jak testovat použitelnost se skutečnými uživateli tak, aby výsledky přímo vedly ke zlepšení designu produktu?

V kurzu si osvojíte

Design

Navrhovali jste někdy produkt nebo službu a až po uvedení na trh jste od prvních uživatelů zjistili, že mají s jeho používáním problémy? Že jim produkt v podobě, jak jste ho navrhli, nevyhovuje, a vy jste ho skutečně mohli navrhnout lépe? Co kdyby tomu šlo včas a snadno předejít už během návrhu?

Testování se skutečnými cílovými uživateli během vývoje produktu je nezbytné pro včasné odstranění chyb v designu, které mohou zkazit dojem z používání produktu, učinit jeho používání obtížné nebo nepříjemné, anebo ho úplně znemožnit.

V kurzu se dozvíte, jak krok za krokem otestovat design produktů a prototypů tak, aby byly odhaleny problémy, které mají lidé při jejich používání. Identifikace těchto problémů umožní jejich odstranění, a tím zlepšení celého produktu. Kurz detailně popisuje, jak při testování postupovat - od prvního kroku, kterým je formulace správně položených otázek, přes přípravu testování, nalezení vhodných uživatelů, se kterými test provedeme, až po samotné provedení testu a jeho následné vyhodnocení.

Kurz je určen pro designéry, a kohokoliv dalšího, kdo se podílí na vývoji produktů a služeb - ať už digitálních nebo fyzických.

Techniky probírané v kurzu jsou doplněny o názorné ukázky a konkrétní tipy, aby účastníci byli po skončení kurzu schopni sami provést uživatelské testování, i pokud to dříve nikdy nedělali a doposud nemají s touto oblastí žádné zkušenosti.

V kurzu také najdete bohaté doplňkové studijní materiály - odkazy na další četbu, přednášky, ale především pak šablony, které můžete ihned využít v rámci vlastního testování.

Osnova kurzu

Jiří Sekera

Jiří Sekera

Produktový návrhář

Od roku 2005 působí v pražském studiu Refresh jako strategický konzultant, UX Designer a Idea Maker. Společně s klienty (a jejich zákazníky) se číst vícepokouší vypátrat a srozumitelně definovat jejich motivace, cíle a problémy, pro které následně navrhuje možná řešení. V roce 2012 do Prahy přivedl inspirativní přednáškový cyklus Creative Mornings. V roce 2013 se stal členem boardu Asociace UX. V roce 2014 zredigoval knihu Web ostrý jako břitva, byl odborným garantem hodnocení UX v soutěži WebTop100 a stal se zodpovědným za výběr řečníků a témat do design sekce konference WebExpo. Od roku 2015 navrhuje internetové projekty pro Seznam.cz.

Všechny kurzy lektora Jiří Sekera
Petr Kosnar

Petr Kosnar

Designér a výzkumník

Petr vystudoval návrh a výzkum v oblasti fyzických a digitálních produktů na Eindhoven University of Technology. V současnosti navrhuje produkty, které číst vícezpříjemňují lidem život a řeší jejich problémy. Ne na základě intuice, ale pečlivého cíleného výzkumu, a s využitím postupů, při kterých se návrh opakovaně testuje a zlepšuje. Jeho specializací jsou chytré domácnosti, Internet of Things, Automotive, a smysluplné využívání možností nejnovějších technologií.

Všechny kurzy lektora Petr Kosnar

Hodnocení kurzu

92 %

55 hodnocení
39x
12x
2x
1x
1x

Roman S.

Prilis vela teorie a cielova idealna forma. To ako sa tam dostat je na cloveku.
Najcennejsie ukazky ktore testovanie a nastrahy demonstruju dostali len cca 10 minut.


Jan S.

Na můj vkus kurz obsahuje mnoho obecně známých či předpokládatelných informací...


Jiří Blümel

ztráta času

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.
Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.