Kritické myšlení 2 - Jak hacknout rozhodování - intuice vs. algoritmy

Kurzem provází  Lukáš Hána a GrowJOB

Hackněte svoje rozhodování pomocí jednoduchých triků, které vás podrží v situacích, kdy vám chybí čas a informace.

990 Kč s DPH

Celková délka

54 min

Počet lekcí

10

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Máte někdy pocit, že jsou rozhodnutí příliš složitá a komplikovaná? Možná je to proto, že máte na výběr z mnoha možností nebo vyhodnocujete spoustu informací. Stejně jako vám kuchařka pomůže zjednodušit vaření díky receptům, můžete si usnadnit rozhodování pomocí jednoduchých pravidel a postupů - tzv. algoritmů. Podobně, jako se v receptu dozvíte potřebné ingredience a postup přípravy jídla, vám algoritmy pomohou vybrat klíčové informace a propojit je do výsledného rozhodnutí.  V tomto kurzu si založíte svoji vlastní rozhodovací kuchařku.
 

V kurzu se naučíte:

  • Jednoduché hacky pro rychlé rozhodování s minimem informací
  • Jak omezit zkreslení vašeho úsudku pocházejícího z šumu a kognitivních klamů
  • Vytvářet vlastní rozhodovací algoritmy pro nové situace
  • Jak funguje intuice, kdy jí naslouchat, kdy ne a jak ji zapojit do rozhodování

Kurz je určený pro:

  • Manažery
  • Podnikatele
  • Studenty
  • Veřejnost
Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Lukáš Hána

Konzultant a lektor kritického myšlení ve vzdělávacím Institutu GrowJOB

Na školeních, přednáškách a konzultacích učí lidi aplikovat kritické myšlení při práci s informacemi a rozhodování. Studoval Diplomacii na VŠE a Koučink a management na Ecole Supérieure de Commerce de Rennes ve Francii. Založil projekt #krimyš (www.krimys.cz) a pomohl vytvořit kurz kritického myšlení na VŠE. Je alumni Centra pro aplikovanou racionalitu CFAR.


GrowJOB

Vzdělávací institut

Ve vzdělávacím institutu GrowJOB pomáháme zlepšovat vnitřní motivaci, efektivitu práce a spokojenost jednotlivců a lidí ve firmách. Převádíme do praxe aktuální vědecké poznatky převážně z oblasti neurověd a behaviorální ekonomie. Naší prací spoluvytváříme hodnotové společnosti skrze které přispíváme k budování hodnotového Česka.

Hodnocení kurzu

81 %

244 hodnocení
110x
77x
34x
9x
14x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Dana Zochova

Stručné, výstižné, jasné


Ingrid K.

Obsah kurzu vs testové otázky sú podľa mňa mätúce a zavádzajúce, ocenila by som na záver každej kapitoly zhrnutie v troch vetách. Aj keď ma téma kritického myslenie zaujíma, prehodnotím výber lektora. Možno stojí za zamyslenie, že opozitne formulované otázky môžu robiť problém v použitom jazyku, a aj keď celý život pracujem aj s češtinou, tentokrát mi tie formulácie nevyhovovali.


Roman B.

náročné téma, pro lepší srozumitelnost bych ale uvítal nepatrně delší pauzy (pomlky) mezi jednotlivými kapitolami, při verzi "do ucha" jsem ztrácel přehled o tom, kdy která kapitola končí a nová začíná, zřejmě je to důsledek sestříhání. Lektor by mohl také mluvit o něco pomaleji, pokud jsem zrovna ihned nemohl zastavit a vrátit text zpět a zamyslet se nad smyslem toho, co právě řekl, rychle jsem se v jeho projevu ztrácel.

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.