Jak na digitální well-being?

Kurzem provází  Karolína Presová

Vhodné k poslechu

Budíte se a usínáte s mobilem a prokrastinujete na sociálních sítích? Pokud to chcete změnit, kurz digitálního well-beingu vás naučí triky, jak najít digitální rovnováhu a stát se v přehlcené digitální době spokojenější, soustředěnější a odpočatější. Celý popisek

890 Kč s DPH

Celková délka

37 min

Počet lekcí

10

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Cítíte se často unavení, řešíte e-maily i večer v posteli a projíždění sociálních sítích berete jako relax? Ať už tyto otázky řešíte u sebe nebo svých dětí, kurz vám osvětlí všechno, co o online světě potřebujete vědět a nabídne řešení, jak na to.

V tomto kurzu se dozvíte několik velmi jednoduchých triků, jak najít digitální rovnováhu a být v přehlcené digitální době spokojenější, soustředěnější a odpočatější. Pochopíte hlubší kořeny toho, proč často trávíme na mobilu nebo internetu tolik času a jak online svět formuje naše chování a myšlení. Kurz je postaven na nejnovějších vědeckých poznatcích z neurověd, psychologie a sociologie a je skvělým startem k dlouhodobému digitálnímu well-beingu.

V kurzu se naučíte:

 • Nahlédnete pod pokličku toho, jak digitální technologie ovlivňují to, jak myslíme, spíme, učíme se nebo odpočíváme.
 • Dozvíte se 5 základních technik, které můžete použít pro svoji online rovnováhu ještě dnes.
 • Uděláte si jasno v tom, co dělat, aby se technologie v kapse nestala vaším pánem a vy ji používali jen ke svému prospěchu.
 • Otestujete si, jestli vám online svět přerostl přes hlavu, nebo si držíte zdravou míru.
 • Řekneme si, jak zvládat digitální přetížení v práci a jak si hlídat soustředění a efektivitu.
 • Nahlédneme i do generace takzvaných digitálních domorodců, tedy našich dětí a jejich online světa.

Kurz je určený pro:

 • Každého, kdo používá chytrý telefon nebo chytré hodinky a online svět má na dosah.
 • Pro toho, kdo denně brouzdá na internetu jak v práci, tak ve volném čase.
 • Pro toho, kdo má e-mail, chat a nebo alespoň jeden účet na sociálních sítích.
 • Kdo má dítě, které neodlepí oči od telefonu nebo počítače.
 • Kdo se cítí přehlcený, unavený a že toho má moc a chtěl by s tím něco udělat.
Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Karolína Presová

Zakladatelka Replug me a lektorka digitálního well-beingu

Karolína založila Replug me a v České republice se se svým týmem věnuje digitálnímu well-beingu již několik let. Školí děti na školách, rodiče, ale i firmy a jednotlivce v tom, jak používat digitální technologie zdravě a smysluplně. Za inovativní řešení a výsledky byli zařazeni mezi společensky nejprospěšnější projekty v Česku. V rámci osobních konzultací Karolína pracuje s klienty od Sydney, přes Singapur, až po Prahu. O jejích workshopech jste si mohli přečíst v Respektu, Hospodářskýchnovinách nebo slyšet v reportážích či rozhovorech v České televizi či Českém rozhlase, se kterým spolupracovala na jejich programu digitálního detoxu.

Hodnocení kurzu

85 %

234 hodnocení
122x
72x
23x
13x
4x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Pavlína Špringerová

Pro základní vstup do problematiky je to dobrý. Očekávala bych však více informací například ohledně toho, jak to ovlivňuje náš mozek.


Lukáš Novák

Super!


Milan C.

....

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.