Jak na digitální well-being?

i v audio verzi i v audio verzi
hvězda hodnocení vyplněnáStar_Strokedhvězda hodnocení nevyplněná

Kurzem provází Karolína Presová

Cena: 890 Kč s DPH

Sleva -50 %: 445 Kč s DPH

Platí do 31. 1. 2022

Počet lekcí:
10
Celková délka videí:
37 min

Garance vrácení peněz, Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Koupit kurz

Co se v kurzu naučíte

Budíte se a usínáte s mobilem a prokrastinujete na sociálních sítích? Pokud to chcete změnit, kurz digitálního well-beingu vás naučí triky, jak najít digitální rovnováhu a stát se v přehlcené digitální době spokojenější, soustředěnější a odpočatější.

V kurzu si osvojíte

Worklife balance

Cítíte se často unavení, řešíte e-maily i večer v posteli a projíždění sociálních sítích berete jako relax? Ať už tyto otázky řešíte u sebe nebo svých dětí, kurz vám osvětlí všechno, co o online světě potřebujete vědět a nabídne řešení, jak na to.

V tomto kurzu se dozvíte několik velmi jednoduchých triků, jak najít digitální rovnováhu a být v přehlcené digitální době spokojenější, soustředěnější a odpočatější. Pochopíte hlubší kořeny toho, proč často trávíme na mobilu nebo internetu tolik času a jak online svět formuje naše chování a myšlení. Kurz je postaven na nejnovějších vědeckých poznatcích z neurověd, psychologie a sociologie a je skvělým startem k dlouhodobému digitálnímu well-beingu.

V kurzu se naučíte:

 • Nahlédnete pod pokličku toho, jak digitální technologie ovlivňují to, jak myslíme, spíme, učíme se nebo odpočíváme.
 • Dozvíte se 5 základních technik, které můžete použít pro svoji online rovnováhu ještě dnes.
 • Uděláte si jasno v tom, co dělat, aby se technologie v kapse nestala vaším pánem a vy ji používali jen ke svému prospěchu.
 • Otestujete si, jestli vám online svět přerostl přes hlavu, nebo si držíte zdravou míru.
 • Řekneme si, jak zvládat digitální přetížení v práci a jak si hlídat soustředění a efektivitu.
 • Nahlédneme i do generace takzvaných digitálních domorodců, tedy našich dětí a jejich online světa.

Kurz je určený pro:

 • Každého, kdo používá chytrý telefon nebo chytré hodinky a online svět má na dosah.
 • Pro toho, kdo denně brouzdá na internetu jak v práci, tak ve volném čase.
 • Pro toho, kdo má e-mail, chat a nebo alespoň jeden účet na sociálních sítích.
 • Kdo má dítě, které neodlepí oči od telefonu nebo počítače.
 • Kdo se cítí přehlcený, unavený a že toho má moc a chtěl by s tím něco udělat.

Osnova kurzu

Karolína Presová

Karolína Presová

Zakladatelka Replug me a lektorka digitálního well-beingu

Karolína založila Replug me a v České republice se se číst vícesvým týmem věnuje digitálnímu well-beingu již několik let. Školí děti na školách, rodiče, ale i firmy a jednotlivce v tom, jak používat digitální technologie zdravě a smysluplně. Za inovativní řešení a výsledky byli zařazeni mezi společensky nejprospěšnější projekty v Česku. V rámci osobních konzultací Karolína pracuje s klienty od Sydney, přes Singapur, až po Prahu. O jejích workshopech jste si mohli přečíst v Respektu, Hospodářskýchnovinách nebo slyšet v reportážích či rozhovorech v České televizi či Českém rozhlase, se kterým spolupracovala na jejich programu digitálního detoxu.

Všechny kurzy lektora Karolína Presová

Hodnocení kurzu

84 %

210 hodnocení
103x
70x
21x
12x
4x

Josef M.

Výborné pro lidi, kteří to zatím ještě neřešili, jako náhled do problematiky. Pro pokročilejší je to dobrá rekapitulace.


Petra Frühaufová

Příklady, jak mít čas i sám pro sebe a nebýt stále na sociálních sítích nebo on-line.


Tomáš Černý

Projev pěkný, obsah slušný, ale prakticky, alespoň pro mě, nic nového, proto dvě hvězdy :-)

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.
Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.