Jak se rozhodujeme?

i v audio verzi

Cena: 690 Kč s DPH

Počet lekcí:
8
Celková délka videí:
46 min
Koupit kurz
Certifikát absolventa
Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Každý den děláme desítky rozhodnutí. Málokdy ale přemýšlíme o tom, proč jsme se rozhodli zrovna takto. To jak se rozhodujeme, ale má svá pravidla. Prozkoumejte, jak funguje naše rozhodování a co všechno ho ovlivňuje.

Tento kurz nabízí jiný pohled na to, jak přemýšlet o chování a rozhodování nejen vás samotných, ale také lidí ve vašem okolí. Pokud totiž porozumíte tomu, proč a jak dané rozhodnutí vzniká, budete schopni odhadnout motivace, které se za tímto rozhodnutím skrývají. A to se může hodit jak v pracovním, tak i v osobním životě.

Kurz je navržen tak, aby vám srozumitelnou cestou představil základní zákonitosti lidského chování a rozhodování, a to v kontextu každodenních situací, ve kterých se všichni ocitáme. 

V tomto kurzu se mimo jiné naučíte:

  • jak se lidské rozhodování vyvinulo, jaké přírodní síly ovlivňují jeho formování a proč se rodí více slonů bez klů
  • jak funguje lidský mozek a co mají emoce společného s počítačovými programy ovládajícími třeba jadernou elektrárnu
  • jak naše rozhodování formuje společenský tlak, jaké hry se používají při výzkumu chování a proč všichni nejezdí na černo
  • jak a proč se přizpůsobujeme skupině, s kolika lidmi jsme schopni udržovat osobní vztahy a proč být na pozoru, když nám někdo dává dárek
  • jak méně utrácet, jak přemýšlet o úsporách a nákladech, které již nelze vzít zpět … a taky to, kolik gramů stříbra stálo za Karla IV. šest vajec
  • jak skutečně skoncovat s prokrastinací, jak odolat pokušení nebo proč má 1000 korun dnes mnohem větší hodnotu, než 1000 korun za rok
  • proč je svobodná vůle pouze iluze, která nás však vůbec nemusí trápit a jak tuto skutečnost využít ke spokojenějšímu životu

Kurz je určený pro všechny, kteří se touží dozvědět více o něčem, co dělají každý den – svém vlastním rozhodování.

Osnova kurzu

Vojtěch Zíka

Vojtěch Zíka

ředitel Centra behaviorálních experimentů (CEBEX)

Všechny kurzy lektora Vojtěch Zíka

Hodnocení kurzu

86 %

109 hodnocení
63x
27x
13x
3x
3x

Pavel J.

Některé příklady mi úplně nesedí, ale jinak je to docela fajn. Osobně mi kurz nic závratného nepřinesl.


Eva D.

Zajímavé doporučení na závěr.


Adam S.

super!

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.
Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.