Jak vybrat dobrého obchodníka

Co se v kurzu naučíte

Mnoho z Vás se jistě setkalo se situací, kdy jste měli „skvělého“ kandidáta na obchodníka. Po pohovoru s ním jste odcházeli nadšeni, podle všech indicií to měl být prodejní „superman“. Záhy po jeho přijetí však tato euforie vyprchala. Co se to stalo?

V kurzu si osvojíte

Proč „kůň“, na kterého jsme vsadili, selhal? To, co Vám nyní zmiňuji, znám velice dobře ze své předchozí praxe, kdy jsem do svého týmu několikrát přijal obchodníka, o kterém jsem byl zprvu přesvědčen, že bude „terno“, ale opak byl pravdou.  A naopak, někdy jsem přijal někoho, kde jsem si nebyl jist, jak to dopadne a z tohoto člověka se vyklubal špičkový obchodník, na kterého jsem byl právem pyšný.

Tyto své zkušenosti jsem postupem doby transformoval do metody, podle které dnes vybírám obchodníky do celé řady firem.  V tomto kurzu se naučíte postup, jak vést přijímací pohovor s kandidáty na obchodní pozice s cílem rozpoznat jejich skutečné kvality. Poznáte nejenom to, jak se prezentují a jak navenek komunikují, ale především jejich skutečné kompetence potřebné pro přinášení nového businessu. Tato metoda je určena speciálně pro nábor akvizičních obchodníků v segmentu B2B.

Co se v kurzu naučíte

  • Ukážeme si, jaké změny se v posledních letech odehrávají na B2B trhu a jak se to promítá do požadavků na kandidáty do obchodních pozic
  • Na příkladech z praxe Vám ukáži profil obchodníka, který je nejvíce úspěšný, tj. dokáže plnit prodejní cíle (nebo též, o jaký profil obchodníků je dnes na trhu největší zájem)
  • Naučíte se metodu strukturovaného vedení přijímacího pohovoru s cílem minimalizovat riziko špatného výběru
  • Dostanete konkrétní příklady otázek a naučíte se takto získané odpovědi správně vyhodnocovat
  • Po absolvování kurzu dokážete identifikovat varovné signály v projevu kandidátů a vyhodnotit jejich význam pro Vás jakožto zaměstnavatele

Pro koho je kurz určen

Tento kurz je určen pro každého, kdo se ve vaší společnosti přímo podílí na náboru obchodníků.

  • Personalisté
  • Obchodní management
  • Top Management

Osnova kurzu

KP2 Czech Republic s.r.o.

KP2 Czech Republic s.r.o.

Personálně-konzultační společnost zaměřující se na oblast B2B prodeje

Společnost KP2 pomáhá zvyšovat výkon prodejních týmů. Zaměřuje se jednak na vyhledávání špičkových číst vícekandidátů do obchodních a s obchodem souvisejících pozic a dále na oblast prodejních procesů a strategií.

Všechny kurzy lektora KP2 Czech Republic s.r.o.
Jiří Březina

Jiří Březina

Specialista na obchod a vyhledávání kandidátů do obchodních pozic

Jiří postupně prošel všemi pozicemi v B2B prodeji, počínaje obchodním zástupcem, manažerem pro klíčové zákazníky až po číst víceobchodního ředitele firmy s miliardovým obratem. Veškerá jeho kariéra je spojena s obchodem a jak sám říká: “obchod je jeho velkou vášní”. V roce 2008 založil společnost KP2 Czech Republic, jejímž posláním je zvyšování výkonu prodejních týmů.  Jedná se především o vyhledávání špičkových kandidátů do celého spektra obchodních pozic a dále o školící a konzultační činnost. Jeho zákazníky jsou jak malé české firmy, tak nadnárodní korporace.

Všechny kurzy lektora Jiří Březina

Hodnocení kurzu

89 %

95 hodnocení
57x
29x
4x
5x
0x

Andrea B.

*****


Lucia Kubačková

Skvely kurz!


Marie D.

Kurz byl přínosný, jen by pan přednášející měl odbourat výraz "vobchodníka" :)

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.
Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.

Cena: 590 Kč s DPH

Počet lekcí:
15
Celková délka videí:
1:12 hod
Koupit kurz
Certifikát absolventa
Neomezený přístup