Každodenní pokec ve francouzštině

Nejprodávanější

Kurzem provází  Hana Šimáčková

Vhodné k poslechu

Přitakávání „oui, oui” a „hmm” vám už zní hloupě? Obohaťte si slovní zásobu a naučte se vhodně reagovat na různé situace. Staňte se mistry small talku ve francouzštině! Celý popisek

890 Kč s DPH

Celková délka

1:08 hod

Počet lekcí

27

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Kurz vás provede od začátku až do konce běžnou konverzací ve francouzštině. Dozvíte se, jak se vhodně představit, jak slušně reagovat na různé situace, jak něco navrhnout, s něčím souhlasit či nesouhlasit, ale třeba i to, jak se s Francouzi vítat typickým líbáním na tvář. Není totiž pusa jako pusa!

Ať už francouzsky jakž takž umíte nebo jste začátečníci, určitě oceníte přehled užitečných frází, které se vám budou hodit do běžné komunikace. Ukážeme si pestrá synonyma notoricky známých slovíček jako je bonjour nebo merci a řekneme si, jakou frázi použít v profesionálním nebo naopak familiárním kontextu. 

Připravte se na běžný small talk s rodilými mluvčími, i na meetingy v profesionálním prostředí.

V kurzu se naučíte: 

 • Jak nejlépe zahájit konverzaci s rodilým mluvčím,
 • jak a kdy se s Francouzi přivítat typickým líbáním na tvář,
 • které fráze vám pomohou se s někým seznámit,
 • jak prolomit trapné ticho,
 • hezky se představit,
 • vyjádřit svůj názor, souhlas, nesouhlas, pochybnosti či překvapení,
 • tvořit otázky a vyptávat se ostatních,
 • elegantně skočit do řeči, 
 • omluvit se, poděkovat, chválit, hodnotit i dávat rady,
 • vhodně se rozloučit a ukončit konverzaci.

Tento kurz je vhodný pro všechny, kteří: 

 • Chtějí být jazykově vybaveni na různé situace v běžné komunikaci,
 • se nespokojí jen s komunikací rukama, nohama a citoslovci,
 • se snaží vyvarovat faux-pas v komunikaci s Francouzi,
 • si chtějí udělat pořádek v běžně používaných frázích a výrazech,
 • chtějí být příjemnými konverzačními partnery.
Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Hana Šimáčková

Lektorka francouzštiny

Hanka miluje nejen francouzské sýry, víno a Alpy, ale hlavně francouzský jazyk, který vyučuje online už od svých studií ve francouzském Montpellier. Je autorkou projektu ProfHanka, který můžete sledovat třeba na Instagramu a pravidelně se tak přiučit něco francouzsky. Největší zálibu má Hanka ve francouzské výslovnosti, která bývá pro studenty vždy trošku oříšek. Více informací na profhanka.cz.

Hodnocení kurzu

98 %

156 hodnocení
145x
8x
2x
0x
1x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Milada P.

Moc děkuji za velice příjemný kurz

Reakce lektora:

“Merci beaucoup :-) Mám radost, že se Vám kurz líbil.“


Anna P.

Skvělý svěží kurz. Lektorka umí zaujmout.

Reakce lektora:

“Mockrát děkuji za milou zpětnou vazbu.:-)“


Michal Štěpánek

Velice příjemně a lehce doprovázená lekce. Vše jednoduše vysvětleno. Za mne 5/5 bodů.

Je to můj 1.dokončený kurs a používání aplikace v mobilu. Zatím se mi nedaří pouštět zvukovou stopu přes BT do rádia v autě. Nevím, zda aplikace umožňuje. Nenašel jsem k jednotlivým lekcim (snad kromě jedne) doplňkový materiál nebo kratke shrnutí. Ale to mne na druhou stranu alespoň donutí vytáhnout tužku a papír a sjet si kurs ještě 1x :-)

Reakce lektora:

“Merci beaucoup, Michale, mám radost, že se vám kurz líbil, i nadvakrát! 😊 Doplňkové materiály v kurzu jsou následující: 1. na konci každé kapitoly je "průběžný kvíz" (tzn. část č.4, 8, 11, 17, 20, 25), 2. na konci celého kurzu je v poslední kapitole "závěrečný test", 3. z celého kurzu je vytvořen e-book ke stažení, ve kterém jsou shrnuty všechny fráze, které v kurzu zazněly, i s českými překlady. Pokud byste nemohl některý z těchto doplňků v kurzu najít, neváhejte se obrátit na technickou podporu Sedua, určitě vám rádi pomohou.“

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.