Kritické myšlení 6 - Mediální gramotnost a fact-checking

hvězda hodnocení vyplněnáStar_Strokedhvězda hodnocení nevyplněná

Kurzem provází Lukáš Hána a GrowJOB

Cena: 799 Kč s DPH

Sleva -50 %: 399 Kč s DPH

Platí do 31. 1. 2022

Počet lekcí:
11
Celková délka videí:
1:05 hod

Garance vrácení peněz, Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Koupit kurz

Co se v kurzu naučíte

Zorientujte se ve světě médií a zlepšete se v odhalování dezinformací a manipulací!

V kurzu si osvojíte

Kritické myšlení

Z médií čerpáme informace o tom, co se ve světě děje. Zakládáme na nich své názory a rozhodnutí. Vybíráme si podle nich, koho volit, co si koupit nebo třeba kam jet. Abychom mohli kriticky zhodnotit důvěryhodnost informací z médií, je potřeba rozumět tomu, jak fungují a jaké zájmy se v jejich práci projevují. V kurzu si ukážeme příklady manipulací a dezinformací, které vám pomohou rozpoznat další. Zároveň si představíme nástroje, techniky a otázky, které si můžete pokládat, abyste vyhodnotili důvěryhodnost zpráv a médií.

V kurzu se naučíte:

  • Orientovat ve světě médií, aktérech a vztazích mezi nimi
  • V čem spočívá hybridní válka a jaké využívá postupy
  • Na co se dívat, abyste odhalili dezinformace a manipulaci
  • Pracovat s nástroji, které vám pomohou s ověřováním zpráv
  •  Otázky, které si můžete položit, abyste kriticky zhodnotili sdělení

Kurz je určený pro:

  • Učitele
  • Novináře
  • Studenty
  • Politiky
  • Veřejnost

Osnova kurzu

Mediální gramotnost a fact-checking
Celková délka videí
1:05 hod
Lukáš Hána

Lukáš Hána

Konzultant a lektor kritického myšlení ve vzdělávacím Institutu GrowJOB

Na školeních, přednáškách a konzultacích učí lidi aplikovat kritické myšlení při práci s informacemi a číst vícerozhodování. Studoval Diplomacii na VŠE a Koučink a management na Ecole Supérieure de Commerce de Rennes ve Francii. Založil projekt #krimyš (www.krimys.cz) a pomohl vytvořit kurz kritického myšlení na VŠE. Je alumni Centra pro aplikovanou racionalitu CFAR.

Všechny kurzy lektora Lukáš Hána
GrowJOB

GrowJOB

Vzdělávací institut

Ve vzdělávacím institutu GrowJOB pomáháme zlepšovat vnitřní motivaci, efektivitu práce a spokojenost jednotlivců a lidí ve číst vícefirmách. Převádíme do praxe aktuální vědecké poznatky převážně z oblasti neurověd a behaviorální ekonomie. Naší prací spoluvytváříme hodnotové společnosti skrze které přispíváme k budování hodnotového Česka.

Všechny kurzy lektora GrowJOB

Hodnocení kurzu

94 %

120 hodnocení
96x
17x
4x
2x
1x

Radek P.

Kurz je zajímavý. Ověřování zpráv je ale náročné. Snadnější je si vybrat důvěryhodné médium a to sledovat.

Reakce lektora:

“Díky za hodnocení Radku, ano, i to je cesta a do budoucna bude asi nabývat na významu, protože s rostoucím zapojením umělé inteligence a jejích schopností bude těžší se v tom všem vyznat. Držte se!“


Jan P.

Jsou kurzy, které by měli vidět všichni a toto je jeden z nich. Děkuji

Reakce lektora:

“Děkuju Jane. I díky vašemu hodnocení si k němu snad najde cestu více lidí. ;)“


Yulia Palok

Nejtěžší kurz ze všech kurzu, co jsem měla. Já by asi věřila všemu co se říká a píše....ale díky kurzu už jsem trochu víz prosvětlená.

Reakce lektora:

“Děkuju za hodnocení, Yulio, jsem rád, že vám kurz osvětlil fungování médií. :)“

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.
Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.