SLEVA ROKU 35% na všechny kurzy - Tak toho využijte!  SLEVA ROKU 35% na všechny kurzy - Tak toho využijte!

Naučte se investovat

Cena: Zdarma

Počet lekcí:
14

Celková délka videí:
22 min

Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Není moudré nechat peníze ležet ladem. Inflace znehodnocuje vaše úspory, a tak je dobré se o peníze více zajímat. Kurzem provází Iva Soukupová a Aleš Černý.

Chcete vědět, co to je investování, jaké jsou jeho hlavní principy a proč byste měli investovat? Pokud patříte k těm, kteří si pod pojmem investování představí jenom hrozně složité procesy a nesrozumitelné výrazy týkající se akciových trhů, zbystřete. Nemusíte vůbec takříkajíc „tápat ve tmě“, investovat se totiž dá úplně jednoduše. 

V kurzu si kromě základních investičních pojmů a strategií ukážeme i srovnání několika možností, kam můžete investovat své peníze. Do srovnání jsme zahrnuli jak spořicí účty v bankách, tak investice do podílových fondů, do P2P půjček jako je Zonky, do nemovitostí, akcií a v posledních době i oblíbený bitcoin.

Cílem kurzu je ukázat, že investování je dnes jednoduché a začít investovat může každý. Stačí vybrat správný investiční nástroj, který vám bude do budoucna vydělávat.

Ukázat celý popis

Osnova kurzu

Co musíte vědět, než začnete investovat?


1:38


1:21


1:27


1:522:36


Kam investovat?


2:31


2:57


1:273:22


2:28


13.  Závěr

1:17Celková délka videí

22 min

Zonky s.r.o.

Zonky s.r.o.

Finanční společnost

Zonky.cz je česká peer-to-peer (P2P) služba, která spojuje lidi, kteří chtějí půjčku, s lidmi, kteří číst vícechtějí zhodnotit své úspory. Zonky patří do finanční skupiny PPF.

Hodnocení kurzu

87 %
100 hodnocení

Petr Loukota


Eva Bosáková

pěkné


Daniel Svoboda

Pěkný kurz určený pro naprosté nováčky ve světě investic.

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.