Naučte se investovat

Cena: Zdarma

Počet lekcí:
14

Celková délka videí:
22 min

Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Není moudré nechat peníze ležet ladem. Inflace znehodnocuje vaše úspory, a tak je dobré se o peníze více zajímat. Kurzem provází Iva Soukupová a Aleš Černý.

Chcete vědět, co to je investování, jaké jsou jeho hlavní principy a proč byste měli investovat? Pokud patříte k těm, kteří si pod pojmem investování představí jenom hrozně složité procesy a nesrozumitelné výrazy týkající se akciových trhů, zbystřete. Nemusíte vůbec takříkajíc „tápat ve tmě“, investovat se totiž dá úplně jednoduše. 

V kurzu si kromě základních investičních pojmů a strategií ukážeme i srovnání několika možností, kam můžete investovat své peníze. Do srovnání jsme zahrnuli jak spořicí účty v bankách, tak investice do podílových fondů, do P2P půjček jako je Zonky, do nemovitostí, akcií a v posledních době i oblíbený bitcoin.

Cílem kurzu je ukázat, že investování je dnes jednoduché a začít investovat může každý. Stačí vybrat správný investiční nástroj, který vám bude do budoucna vydělávat.

Ukázat celý popis

Osnova kurzu

Co musíte vědět, než začnete investovat?


1:38


1:21


1:27


1:522:36


Kam investovat?


2:31


2:57


1:273:22


2:28


13.  Závěr

1:17Celková délka videí

22 min

Zonky s.r.o.

Zonky s.r.o.

Finanční společnost

Zonky.cz je česká peer-to-peer (P2P) služba, která spojuje lidi, kteří chtějí půjčku, s lidmi, kteří číst vícechtějí zhodnotit své úspory. Zonky patří do finanční skupiny PPF.

Hodnocení kurzu

85 %
39 hodnocení

Antonín Kolář

Jasné, stručné, výstižné.. Děkuji :)


Václav Šplechta

Velmi jednoduchý kurz vhodný především pro laiky.


Josef Markgraf

Rozšířená reklama na Zonky (Zonky mám rád, ale čeho je moc toho je příliš...) Jinak velmi povrchní přehled základních ekonomických pojmů. Lektoři jsou milý a celkově je kurs časově nenáročný.

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.