Nemoci duše aneb bláznit je lidské

i v audio verzi

Cena: 990 Kč s DPH

Sleva -50%: 495 Kč s DPH

Platí do 31. 1. 2023

Počet lekcí:
13
Celková délka videí:
1:06 hod
Koupit kurz
Certifikát absolventa
Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Psychopat. Blázen. Nebezpečný šílenec. O duševně nemocných panují často zkreslené představy. Bojíme se o nich mluvit. Nemocní se mohou bát vyhledat pomoc. Poznejte nejčastější nemoci duše. Naučte se je rozpoznávat a umět pomoc druhým i sami sobě.

Duševní nemocí nejsou žádnou vzácností. Podle statistik trpí nějakou duševní nemocí zhruba každý pátý Čech. Lidská psychika je velmi složitá a v náročném období se může do úzkých dostat i člověk, který zatím žádné psychické problémy neměl. V takové chvíli je důležité si přiznat, že na všechno nemůžeme stačit sami, a vyhledat pomoc odborníků. 

Psychické nemoci jsou však nadále tabu a lidé, kteří jim čelí, jsou stigmatizováni. Problémy s duševním zdravím jsou spojovány s mediálně podporovanými představmi o agresivních lidech, lidech s nízkou inteligenci, neschopnými aktivního a pracovního života. Předsudky a nepravdivé představy o lidech s duševními nemocemi způsobují, že většina z těch, co to potřebují, nevyhledává odbornou pomoc. Neřešení psychických problémů přitom může skončit a mnohdy i končí fatálně – lidé se závažným duševním onemocněním umírají v průměru o deset až dvacet let dříve než lidé duševně zdraví.

V tomto kurzu se proto dozvíte:

  • Co je duševní zdraví a kde už mluvíme o duševní nemoci
  • Na jaké nejčastější předsudky o duševních nemocech si dát pozor
  • Jak se projevují jednotlivé duševní poruchy a podle čeho je poznat
  • Jak se duševní nemoci rozvíjejí a jaké jsou možnosti jejich léčby
  • Kam se obrátit na pomoc, pokud mám problémy sám nebo někdo v mém okolí

Osnova kurzu

Cyril Höschl

Cyril Höschl

psychiatr a vysokoškolský pedagog

Cyril Höschl je psychiatr, výzkumník, popularizátor vědy a vysokoškolský pedagog. Po sametové revoluci byl prvním svobodně zvoleným číst víceděkanem 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (1990–1997). Od r. 1990 byl přednostou Kliniky psychiatrie a lékařské psychologie 3. LF UK v Praze (do r.2020) a ředitelem Psychiatrického centra Praha, jež se od roku 2015 transformovalo v Národní ústav duševního zdraví v Klecanech (do r.2021). V letech 2007 – 2008 byl prezidentem Evropské psychiatrické asociace (EPA) a 2008 – 2009 prezidentem Federace evropských lékařských akademií (FEAM). Působil také jako viceprezident Evropské školy klinického výzkumu ve Vídni a v r.2008 získal ocenění Česká hlava.

Všechny kurzy lektora Cyril Höschl

Hodnocení kurzu

95 %

631 hodnocení
525x
78x
22x
2x
4x

Sladjana S.

Ďakujem za zaujímavé a prínosné poznatky.


Stanislava K.

Kurz doporučuji, je důležité vědět, že nemoci duše jsou relativně častá onemocnění, většina jde léčit a být duševně nemocný neznamená "být blázen". Děkuji za tento kurz


Martina Schieková

Naprosto úžasné, taková osvěta nám chybí.

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.
Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.