Odprezentuj: Jak vizualizovat data v prezentacích

i v audio verzi

Cena: 990 Kč s DPH

Počet lekcí:
27
Celková délka videí:
1:07 hod
Koupit kurz
Certifikát absolventa
Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Bojujete v prezentacích s přemírou dat? Nevíte si rady s tím, jaký graf zvolit a jak má dobrý datový slajd vypadat? Naučte se správně vizualizovat data.

Pokud považujete za vrchol datové vizualizace slajd s dvěma tabulkami a třemi grafy, pak je tento kurz určený právě vám. Zaměříme se na to, jak nezahltit publikum čísly, ale naopak jak prezentovat data přehledně a efektivně tak, aby divákům ožila před očima.

V kurzu se naučíte:

 • Jaká data pro účely prezentace vybrat
 • Jak je propojit s příběhy
 • Jak čísla odprezentovat maximálně vizuálně
 • Jaké designové principy při tom můžete zužitkovat
 • Jak odhalit manipulativní vizualizace dat
 • Jaký typ grafu zvolit pro různé scénáře
 • Kdy se vyvarovat tabulek, kdy použít infografiku
 • Jak udělat čísla představitelnější

Kurz je určený pro:

 • Pro všechny, kdo velkou část své pracovní doby tráví v PowerPointu
 • Pro každého, kdo vytváří reporty obsahující data
 • Pro spíkry, kteří chtějí důležitá data odprezentovat přesvědčivěji
 • Pro každého, kdo potřebuje umět vybrat z velkého množství dat to nejdůležitější
 • Pro všechny, kdo už nechtějí vytvářet nudné prezentace přeplněné čísly

Osnova kurzu

Marek Hrkal

Marek Hrkal

Tvůrce prezentací a autor knihy Odprezentuj

Marek se věnuje prezentacím profesně od roku 2010, kdy založil odprezentuj.cz a na vizitku si jako úplně první člověk číst vícev Česku napsal tvůrce prezentací. Svoje dlouholeté zkušenosti s přípravou prezentací pro klienty z Česka, Rakouska, Německa či Švýcarska v roce 2018 shrnul do knihy Odprezentuj.

Všechny kurzy lektora Marek Hrkal

Hodnocení kurzu

94 %

346 hodnocení
279x
48x
14x
0x
5x

Andrea V.

prehľadný, poučný, skvele spracovaný

Reakce lektora:

“Díky moc za milá slova! Marek“


Zuzana J.

Zaujimave informacie. Dobre tipy z praxe.

Reakce lektora:

“Děkuji. Marek“


Kateřina H.

Přesně toto jsem hledala, jak jednoduše představit data, kolik, kde a jak je použít. Líbily se mi příklady a navádění k tomu přemýšlet, co chceme publiku říct a jak jim to přiblížit přirovnáním. Mě samotné se to lépe uchopuje, vzdálenost je to za xx kilometrů je pro mě katastrofa, pro mě jednoznačně fungují fotbalová hřiště. Takže super, že to není hloupé použít i v prezentacích. A checklist na konec je pecka. Děkuji.

Reakce lektora:

“Dobrý den, Kateřino, díky za moc milou recenzi. Jsem moc rád, že jste si z kurzu odnesla tolik užitečných informací. Určitě se to pozitivně odrazí na Vašich prezentacích. Díky, Marek“

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.
Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.