OneDrive pro firmy 1: Pracujte se soubory kdekoli

Kurzem provází  CloudForce a Tereza Hoření

Pracujte se soubory efektivně a přistupujte k nim kdekoli, kde je připojení k internetu. Poznejte cloudové úložiště OneDrive pro firmy a možnosti pro práci s ním přímo ve webovém prohlížeči! Celý popisek

890 Kč s DPH

Celková délka

1:00 hod

Počet lekcí

17

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Neustále s sebou nosíte soubory na flashkách, nebo si je posíláte emailem? Máte je dostupné jenom na jednom počítači a často s nimi potřebujete pracovat i mimo něj? Zálohujete jen občas a už jste někdy přišli o důležitý soubor?

Pak vyzkoušejte cloudové úložiště OneDrive pro firmy, které značně zefektivní Vaši práci! Poskytne Vám spoustu bezpečného prostoru pro všechny Vaše pracovní soubory, které pak budete mít dostupné odkudkoli. Všechny je automaticky zálohuje a Vy se o své soubory už nebudete muset bát.

Tento kurz tvoří první ze série kurzů věnujících se cloudovému úložišti OneDrive pro firmy. Tvoří základní kámen pro všechny navazující kurzy. Dozvíte se v něm nejdůležitější informace o tomto úložišti a vše o práci s ním ve webovém rozhraní – od základní teorie a informací o dalších úložištích od Microsoftu, přes orientaci v tomto úložišti a nahrávání souborů a složek do něj, až po zajímavé funkce pro práci se soubory, jako je třeba historie verzí, efektivní vyhledávání nebo obnova OneDrive.

Lektorka kurzu se učením Office 365, kam patří i OneDrive pro firmy, živí. Sama toto cloudové úložiště aktivně používá již mnoho let. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi populární aplikaci, odškolila o něm v minulých letech mnoho školení, a to jak praktických školení na živo, tak online školení a webinářů. Díky tomu Vám nyní může nabídnout to nejlepší ze všech školení ve spojení se spoustou užitečných tipů z praxe.

V kurzu se naučíte:

  • co je to OneDrive pro firmy a proč na něj ukládat soubory
  • jak s tímto úložištěm souvisí knihovny na SharePointu nebo třeba osobní OneDrive
  • jak se v tomto úložišti orientovat a jak používat základní funkce pro práci se soubory
  • jak na OneDrive nahrávat jednotlivé dokumenty i celé složky a jak vše poté upravovat
  • co je to historie verzí nebo třeba Office Online a jak je používat
  • jak ve OneDrive vyhledávat
  • jaká nastavení jsou k dispozici pro OneDrive pro firmy

Komu je kurz určený:

  •  pro začátečníky i mírně pokročilé
  • začátečníci ocení představení aplikace OneDrive pro firmy krok po kroku
  • pokročilejší uživatelé zase spoustu triků a tipů pro praxi a ukázku méně známých funkcí

 

Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
CloudForce

Specialisté na Microsoft 365

Společnost CloudForce s.r.o. je certifikovaným partnerem společnosti Microsoft ČR a má výhradní právo poskytovat předprodejní poradenství, implementační/reimplementační podporu s nastavením služeb a následnou technickou podporu nastavených služeb. Více na www.cloudforce.cz.


Tereza Hoření

Microsoft 365 Trainer

Tereza je školitelkou, která ve společnosti CloudForce s.r.o. bravurně zvládá pozici Microsoft 365 Trainer. Je trpělivá a proškolila již stovky nadšenců a zájemců o oblast Microsoft 365. Tereza je součástí týmu, který se o své zákazníky v oblasti Microsoft 365, stará od A až do Z. Její kolegové jsou jí tou správnou oporou, jak v technické podpoře, tak v neustálém studiu a sledováním novinek z Microsoft 365. Je tak schopna svým posluchačům předat ty nejnovější informace a nejlepší řešení z této oblasti.

Hodnocení kurzu

86 %

178 hodnocení
106x
41x
17x
5x
9x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Jaroslav Mácha

Tak napůl. Informace pro používání srozumitelné. Hlasový projev lektorky snesitelný. Jen aktuálnost školení, je možná pro nějakou starší verzi OneDrive pro firmy, dost často jsem musel dohledávat, jak se ke kterým funkcionalitám dostat. To, co bylo prezentováno a to, co mám k dispozici, se dost liší.

Reakce lektora:

“Děkuji Vám za recenzi. Jsem si vědoma toho, že OneDrive od natočení tohoto kurzu prošel mnoha aktualizacemi. Microsoft aktualizuje své programy tak rychle, že nejsme vždy schopni stejně rychle aktualizovat kurzy o nich. Každopádně aktuálně jednáme se Seduem právě o přetočení těch kurzů, kde proběhlo aktualizací nejvíce. Přeji krásný den, Tereza Hoření“


Jozef C.

Zaujímavý a pohodový výklad


Bc. I. J. F.

Na radu Evy Kotasové píšu dotaz přímo do hodnocení:
Absolvoval jsem Váš kurz OneDrive pro firmy 1 jsem s ním spokojen a mám dva dotazy:
1. V místním nastavení nemohu najít češtinu – co mám dělat?
2. Jsme malá společnost s třemi zaměstnanci. Každý má svůj OneDrive a přihlašujeme se dle potřeby navzájem.
Na dolní liště se tedy zobrazuje:
(zde mi nejde vložit obrázek)
Na poslední ikoně je trvale – již několik týdnů - znak synchronizace.
Situace se nemění a nevím, jak ji odstranit. Také vždy trvá několik minut po zavření souboru, než je aktuální znění na OneDrive.
Prosím o radu a předem za ní děkuji.
Pokud bude potřeba sdělím i můj mobil.

Reakce lektora:

“Děkuji za milou recenzi i za dotaz. Abych Vám mohla lépe poradit, poprosila bych Vás o více informací a ideálně i o printscreen obrazovky, která Vás trápí. Zašlete prosím vše na info@cloudforce.cz a já nebo moji kolegové Vám rádi pomůžeme. Jinak co se jazyka týče, čeština by tam měla být abecedně, já ji vidím pod Bulharštinou. Zkuste případně ještě změnit jazykové nastavení Jazyk a časové pásmo přímo pod ikonkou ozubeného kolečka Nastavení. Co se doby synchronizace na OneDrive týče, může na to mít vliv rychlost a stabilita internetového připojení. Přeji krásný den, Tereza Hoření“

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.