Pages, Keynote, Numbers: vaše kancelář v Applu

Kurzem provází  Martin Světlík

Ovládněte kancelářské aplikace od Applu a naučte se vytvářet působivé dokumenty v Pages, funkční tabulky v Numbers a poutavé prezentace v Keynote.

1 290 Kč s DPH

Celková délka

2:51 hod

Počet lekcí

28

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Co zkusit na psaní textů Pages, na tabulky Numbers a na prezentace Keynote?
Tyto aplikace jsou součástí každého nového Maca a jsou navíc zcela zdarma. Pokud jste se jim doposud vyhýbali, tento kurz vás přesvědčí, že je to možná škoda. Navíc nemusí hned nahrazovat aplikace ze sady Microsoft Office nebo nástroje od společnosti Google. Hravě je může doplňovat v jiných scénářích.

Postupně se seznámíte s principy a rozdíly práce v těchto kancelářských aplikacích, které jsou pro všechny společné. Naučíte se vytvářet elegantně formátované a strukturované dokumenty, kde se zaměříme na styly nebo práci s obrázky a dalšími objekty jako jsou tabulky a grafy. Celý dokument společně doladíme k dokonalosti a vás již pak ve vlastní tvorbě nic nepřekvapí. Ať už si budete chtít v Pages vytvořit svůj životopis, cenovou nabídku, smlouvu nebo rovnou naplno využít kreativních nástrojů pro libovolné další dokumenty. Tabulky v Numbers se naučíte zkrotit tak, aby vaše výpočty a vzorce nejen nekončily chybou, ale také vám urychlily práci. Vy si tak během chvíle vytvoříte libovolné tabulky, přehledy nebo reporty.

Celý kurz zakončíme přípravou vlastního motivu pro prezentace, abyste nemuseli při tvorbě firemních nebo osobních prezentací neustále hledat a duplikovat staré vzory. Zaměříme se také na práci s médii a nástroje pro prezentujícího, díky kterým vás při živé nebo online prezentaci žádný další slide již nezaskočí.

Abyste si mohli vše rovnou vyzkoušet, budete potřebovat vlastní Mac s verzí macOS Sonoma nebo novější a nainstalované aplikace Pages, Numbers a Keynote ve verzi 13.2 nebo novější.

Zmiňované postupy budou platné i na některé starší verze aplikací pod staršími verzemi systému macOS, kde se ale mohou lišit. Pokud nemáte aplikace nainstalované nebo aktualizované, lze je kdykoli zdarma stáhnout, respektive aktualizovat z obchodu App Store.

V kurzu se naučíte:

  • pracovat v kancelářských aplikacích z dílny Apple
  • efektivně formátovat a strukturovat dokumenty v aplikaci Pages
  • základy práce s tabulkami včetně pokročilejších vzorců
  • využít jednoduché kontingenční tabulky
  • data v tabulkách uspořádávat, řadit a filtrovat
  • vytvářet vlastní poutavé prezentace včetně médií a animací
  • exportovat dokumenty do jiných formátů a sdílet je s ostatními uživateli
Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Martin Světlík

Nezávislý Apple konzultant a lektor

Martin je konzultant a lektor produktů Apple na volné noze. Pomáhá uživatelům, firmám a školám používat jejich zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci. Pořádá také vlastní otevřené kurzy a provozuje První Mac, průvodce do světa počítačů Mac pro nové uživatele.

Hodnocení kurzu

100 %

4 hodnocení
4x
0x
0x
0x
0x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Václav Zvolenský

Skvělý kurz, výborně vysvětleny všechny tři aplikace Pages, Numbers a Keynote. Moc mi to pomůže zkvalitnit a zefektivnit práci. Samotné učení probíhá na názorných ukázkách za využití pomocných materiálů, které jsou v kurzu k dispozici. Moc děkuji autorovi za odvedenou práci.


Zuzana Půžová

Pokud se rozmýšlíte, jestli koupit Office na MacBook, podívejte se na tento kurz a ušetříte ;)
Výborný kurz s přehledem všeho podstatného pro práci v těchto nástrojích. Stručné, jasné, přehledné. Velmi doporučuji.

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.