Všechny kurzy

Pracujte na dálku a svobodně

hodnocení 94 %

Kurzem provází Matouš Vinš a Petr Novák

Cena: Zdarma

Počet lekcí:
19

Celková délka videí:
42 min

Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Zjistěte, jak si zařídit možnost pracovat samostatně odkudkoli – z domova i tropů jako digitální nomád.

Už vás nebaví dojíždět každý den půl hodiny z práce a do práce? Neustále vás v kanceláři ruší kolegové a vy tak nejste schopní se pořádně soustředit na své úkoly? Chtěli byste bydlet na vesnici v horách, ale dostávat městský plat? Vyzvedávat děti pravidelně ve škole? Nebo se snad v zimě sebrat a odletět na několik měsíců do tropů?

Práce na dálku vám to vše umožní. Díky moderním technologiím je stále snadnější a zdaleka už není jen doménou ajťáků. Vždyť pracovat jako freelancer z Brna pro pražské klienty je dnes celkem normální v mnoha oborech. I u mnoha zaměstnanců je jediná překážka obava v hlavě šéfa, nebo možná jen špatně nastavené firemní procesy.

Většinu kancelářské práce můžete dělat z velké části z domu nebo třeba z kavárny a my vám v kurzu ukážeme, jak na to.

Odsud už je jen krůček k tomu, vozit si práci po celém světě. Stát se digitálním nomádem.

Pro koho je kurz určený:

 • Pro každého, kdo chce dosáhnout větší svobody v práci a sám si určovat, odkud bude pracovat.
 • Pro zaměstnance, kteří by alespoň někdy rádi utekli z kanceláře a pracovali z domu či z kavárny.
 • Pro všechny, kdo si myslí, že digitální nomádství je dostupné jen ajťákům.
 • Pro ty, kteří chtějí udělat změnu v kariéře a hledají směr, kterým se vydat.

V kurzu se dozvíte:

 • Koho všeho se týká trend práce na dálku, který k nám přichází ze Západu.
 • Jak si vybrat vhodný obor, který na dálku jde dělat.
 • Jaká jsou specifika práce na dálku.
 • Jak řešit komunikaci.
 • Jak si udržet pracovní morálku a udělat vše, co je třeba.
 • Jak si vyjednat homeoffice.
 • Co je digitální nomádství, pro koho je a k čemu vám pomůže.

Digitální nomádství není pro každého. Ale práci na dálku si může zařídit skutečně téměř každý. Jistou práci do konce života už dnes nemá skoro nikdo a pokud se rozhodnete změnit obor i když už vám táhne na padesát, není to nic neobvyklého ani nemožného. Závisí jen na tom, jak je pro vás důležitá svoboda a jestli jste ochotní se učit něco nového.

Což věříme, že jste. Proto jste tady. Tak se do toho pojďme pustit!

Matouš Vinš

Matouš Vinš

Cestovatel a digitální nomád, autor Travel Bible

Spravuje klientům reklamní kampaně na Facebooku, zároveň ale hodně cestuje, píše o tom, natáčí a fotí. S Petrem Novákem vydali Travel … číst více Bibli. Díky digitálnímu nomádství se mu doslova otevřel svět. Od roku 2014 žil např. v Thajsku, Vietnamu, Austrálii, Japonsku, na Srí Lance či v Portugalsku. Myšlenky digitálního nomádství šíří skrz knihu, kurzy, přednášky a články dál mezi lidi.

Petr Novák

Petr Novák

Cestovatel a digitální nomád, autor Travel Bible

Tvůrce funkčních webů na volné noze, digitální nomád a autor kurzu TravelHackingu. O tom, jak cestovat levně, chytře a dlouho napsal s Matoušem … číst více Vinšem knihu – Travel Bibli –, která se věnuje i digitálnímu nomádství. Každý rok musí navštívit minimálně jednu zemi ve které nikdy nebyl a zatím plní plán na 600%. Na cestách tráví několik měsíců z roku.

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Osnova kurzu

MODUL 1: Proč chtít pracovat na dálku


1:43


2:15


1:57


MODUL 2: Jak získat vhodnou práci


3:35


4:59


4:06


MODUL 3: Jak si zajistit potřebnou svobodu


1:28


1:40


2:58


MODUL 4: Komunikace a organizace práce


3:39


3:01


4:18


MODUL 5: Digitální nomádství


1:27


2:17


1:47


0:58MODUL 6: Závěrečné shrnutí a test


0:43Celková délka videí

42 min

Hodnocení kurzu

94 %
391 hodnocení

Veronika Čermochová

Díky za cenné informace! Ať se daří!


Dagmar Půdová

Skvelé! Pro mne zatím nejlepší kurz na SEDUO.cz


Alena Sekeráková

Neskutečně inspirativní, děkuji!


Martin Lelek

Dobre presentacni schopnosti, obsahově slabší.


Zuzana Polívková

Oceňuji tipy na literaturu, organizéry práce, různé komunikační prostředky. I když si stále nejsem jistá, jestli zrovna můj záměr bude realizovatelný na dálku, ale minimálně to můžu s těmito tipy zkusit.


Kristýna Kaucká

Spousta užitečných informací a odkazů. Dobré rady do začátku pro každého, kdo se zajímá o digitální nomádství.


Michaela Sýkorová

Dobrý den,

kurz je narozdíl od jiných kurzů plný užitečných informací a odkazů. Přímo a nezastřeně navádí k řešení problémů se kterými se člověk, který chce začít pracovat na dálku, z počátku potýká a zdají se mu neřešitelné. Lektoři se vyjadřují jasně a pochopitelně, bez jinde obvyklé neužitečné "omáčky". Díky za spoustu nových nápadů, které mě během sledování kurzu napadli :-).


Martin Stibůrek

Jako pro člověka dobře seznámeného s celou problematikou byl pro mě kurz příjemnou rekapitulací. Pokud bych však byl s myšlenkou digitálního nomádství teprve na začátku, ušetřil by mi obrovské množství času díky efektivnímu sesumírování celého tématu i užitečným odkazům.


Jakub Roh

Klasický motivační kurz pro obecné publikum, moc odborných věcí se tam neobjeví


Vladimír Duga

Doporucuji. Vsechny kurzy na Seduo sleduji ted z Dubaje a prax jedu vyzkouset pristi mesic do Karibiku :) Na Kube to bude s wifi asi horsi, ale prave ctu na Travel Bible zajimave nomadske tipy...treba se s nekym potkam v Thajsku :)