Praktická typologie osobnosti: Jak úspěšně komunikovat s různými typy lidí

Nejprodávanější

Kurzem provází  Eva Marková

Vhodné k poslechu

Naučte se lépe odhadnout tendence druhých a podle toho přizpůsobit komunikaci. Z odlišností budete více těžit a míň šílet.

990 kč s DPH

Celková délka videí

59 min

Počet lekcí

12

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Jak rádi pracujete? Obklopeni dalšími lidmi ve víru komunikace, nebo spíš sami a v klidu? A když musíte rozhodnout, jdete na to výhradně racionálně nebo zohledňujete širší kontext a ohledy na druhé? A raději plánujete nebo improvizujete? A jak to mají vaši nejbližší spolupracovníci či přátelé?

Co když to mají úplně opačně a přesto se musíte dohodnout? Jaké limity má stejnost, jaké obzory různost? To vše a mnohem víc odhalíte díky kombinaci výkladu a praktických ukázek v tomto kurzu. Naučíte se pracovat se základními funkcemi lidské psychiky, které ovlivňují náš přístup k životu.

Představte si tým lidí složený z naprosto odlišných osobností, které spolu mají dobře vycházet a plnit společné cíle. Teoreticky výhra, ale prakticky často peklo. Aby lidská diverzita byla opravdu výhodou, je třeba rozumět její podstatě. Pochopit vlastní přístup k práci i k životu a totéž umět rozpoznat a přijmout i u druhých. Teprve pak můžeme z odlišností těžit, být spokojenější a pracovat efektivněji. Smyslem tohoto kurzu je pomoci vám, abyste k tomuto poznání dospěli.

NAUČÍTE SE:

  • Pracovat se svými dominantními preferencemi a posilovat ty slabší.
  • Lépe odhadnout tendence druhých a přizpůsobit jim komunikaci.
  • Z odlišností budete více těžit a míň šílet.
  • Osvojíte si nástroje k tomu, jak efektivně spolupracovat se všemi lidmi.

KURZ JE URČENÝ PRO:

  • Ty, kteří pracují ve velmi různorodých týmech.
  • Ty, kteří řídí týmy plné odlišných osobností.
  • Ty, které obklopují typologicky rozmanití lidé.
  • Všechny, které zajímá psychologie komunikace.
Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Eva Marková

Eva Marková

Lektor a kouč osobnostního rozvoje

Eva je lektor a kouč se specializací na osobnostní rozvoj. číst víceJejími klienty jsou mezinárodní korporace i jednotlivci, kteří chtějí změnu k lepšímu. Klíčová témata v její práci tvoří komunikace, sebepoznání, sebeřízení, emoce nebo prezentační a prodejní dovednosti. Eva čerpá z vlastních letitých zkušeností z obchodu, řečnických a psychoterapeutických kurzů a studia filozofie. Je životní optimistka.

Všechny kurzy lektora Eva Marková

Hodnocení kurzu

92 %

409 hodnocení
299x
74x
29x
5x
2x

Jan F.

Velice mě překvapila náplň kurz. Celý kurz mě velice pohltil a vtáhnul do jeho děje. Hodně jsem přemýšlel o svém typu osobnosti a jak by mělo ovlivnit i chod konverzací či porad se spolupracovníky. Budu se těšit na další plodný kurz :-) Přeji pěknou neděli :-)

Reakce lektora:

“Jane, opravdu moc Vám děkuji za krásné a reflektivní hodnocení! Další plodný kurz můžete očekávat velmi brzy :-). Eva.“


Hanh C.

nemam

Reakce lektora:

“Děkuji Vám za absolvování kurzu, Hanh C.! Eva.“


Lubomir P.

Děkuji za kurz. Vaše prezentace dané problematiky byla jasná, řekl bych že i inspirativní. Pěkně jste během hodinky dokázala shrnout a porovnat typy lidí. Nic méně, z osobní zkušenosti v průmyslu, kde pracuji s mnoha lidmi různých povah, mentalit, mi nepřipadá reálné se v rámci každé diskuze snažit respektovat a naladit se na typ člověka, se kterým jednám. Osobně jsem se našel v extrovertovi, pragmatikovi, racionalistovi a plánovači. V momentě, kdy řešíte nějakou krizovější situaci, kdy hrozí reálný dopad na zákazníka a musíte jednat se srdcařem či improvizátorem, není čas, chuť a reálná možnost upravovat svůj postoj. Jakmile je takových problémů více a reálně stojíte proti problémům v řádech mio €, nebo máte zpožděný projekt z důvodu přístupu kreativce či srdcaře, tak opět není prostor ani chuť "naladit" své vlny na tyto lidi a jednat s nimi. Z mého dosavadního pohledu a praxe, lidi kteří mají směr srdcaře, kreativce, a (z mého pohledu nejhoršího) improvizátora si musí nají také práci, která tyto vlastnosti bude akceptovat a tito lidé nebudou brzdou v daném podniku. Tedy, chtěl jsem jen říct, že respektovat všechny lidi a jejich povahy je samozřejmě nutné, ale tito lidé by měli v rámci své sebereflexe pochopit, jakou práci mohou spolehlivě vykonávat.

Reakce lektora:

“Lubomíre! Jaká radost pro mě je, číst Vaše řádky. Naprosto souhlasím s tím, že v určitých situacích je velmi na místě těžit ze své dominantní preference a ostatními se příliš nezabývat. Stejně jako když se potřebujete podepsat podle podpisového vzoru, tedy dokonale, nezvolíte nepreferovanou ruku. Jde jen o to vědět, že je možné žít i pracovat v celém spektru, trénovat v bezpečných situacích a v praxi využívat ve vhodných situacích. Tak ať se dílo daří! Děkuji Vám! Eva.“

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.
Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.