Průvodce duševním zdravím: být v pohodě v práci i na home office

i v audio verzi i v audio verzi

Cena: 990 Kč s DPH

Sleva 50%: 495 Kč s DPH

Platí do 6. 10. 2022

Počet lekcí:
11
Celková délka videí:
56 min
Koupit kurz
Certifikát absolventa
Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Práce na home office, omezení kontaktů, strach z nemoci, nejistota... trvající navíc dlouhou dobu je náročné pro každého. Udělejte si malý audit vašeho duševního zdraví a získejte tipy pro vaši duševní pohodu od předního českého psychiatra.

Odborné studie pojednávající o stresu a duševní hygieně upozorňují na to, že zátěžové období, jako to, co právě prožíváme, má na lidský organismus celou řadu následků. Podle výzkumu dopadla koronavirová pandemie i na naše duševní zdraví. Počet lidí, kteří trpí úzkostmi nebo středně těžkou depresí, narostl minimálně o pětinu.  

Zachovat si psychickou pohodu je proto důležité – pomůže nám co nejlépe zvládnout náročné situace, podpořit fyzické zdraví a zvýšit odolnost pro případ nenadálých obtíží. Je dobré umět rozeznat různé duševní nepohody a mít rukávu pár zásad, které vám pomohou si psychickou pohodu udržet. 

V tomto kurzu se dozvíte:

  • Proč je důležité se starat o duši a mysl stejně jako o své tělo.
  • Jaké jsou nejčastější stavy duševní nepohody a podle čeho je poznat.
  • Tipy a doporučení, co v případě jednotlivých duševních nepohod dělat.
  • Jaké jsou základy zásady duševní psychohygieny.
  • Jak se sladit pracovní a mimopracovní život.
  • Proč je důležité nebát se říct si o pomoc.
  • Na koho se obrátit v případě, že nepohodu sami nezvládáte.

Komu je kurz určený:

  • Každému, kdo se chce lépe orientovat v sám v sobě
  • Každému, kdo zažívá nějakou vnitřní nepohodu
  • Každému, kdo chce umět identifikovat duševní nepohodu a pomoct druhému

Osnova kurzu

Tomáš Rektor

Tomáš Rektor

psychiatr a psychoterapeut

Tomáš Rektor je přední český psychiatr a psychoterapeut, zakladatel a vedoucí firmy Terapie.Info, s.r.o, číst vícezabývající se komplexní péčí o duševní zdraví. Absolvoval lékařskou fakultu, má výcvik v hlubinné psychoterapii. Pracoval na psychiatrické klinice fakultní nemocnice Brno (2000-2002), dále v psychiatrické léčebně Jihlava (2002-2003) a Studentském zdravotním ústavu v Praze (2004-2005). V letech 2004-2010 spolupracoval s o.s. Sananim. Pracoval jako lékař v substitučních programech u závislých na opiátech, dojížděl do terapeutických komunit Karlov a Němčice. V letech 2006 – 2010 spolupracoval se Správou uprchlických zařízení ministerstva vnitra, jako psychiatr jsem dojížděl do několika uprchlických táborů a podobných zařízení. Od roku 2005 má soukromou praxi, vede malý tým psychiatrů a psychologů.

Všechny kurzy lektora Tomáš Rektor

Hodnocení kurzu

95 %

1 742 hodnocení
1406x
255x
54x
16x
11x

Alžbeta K.

Veľmi obohacujúci a prospešný kurz.


Renáta H.

Kurz sa mi velmi pacil, dobre mi padlo zhrnutie sa kazdou lekciou


Jan Amos Komenský

Skvělý, dekuju

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.
Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.