Průvodce duševním zdravím: být v pohodě v práci i na home office

Nejprodávanější

Kurzem provází  Tomáš Rektor

Vhodné k poslechu

Práce na home office, omezení kontaktů, strach z nemoci, nejistota... trvající navíc dlouhou dobu je náročné pro každého. Udělejte si malý audit vašeho duševního zdraví a získejte tipy pro vaši duševní pohodu od předního českého psychiatra. Celý popisek

1 090 Kč s DPH

Celková délka

56 min

Počet lekcí

11

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Odborné studie pojednávající o stresu a duševní hygieně upozorňují na to, že zátěžové období, jako to, co právě prožíváme, má na lidský organismus celou řadu následků. Podle výzkumu dopadla koronavirová pandemie i na naše duševní zdraví. Počet lidí, kteří trpí úzkostmi nebo středně těžkou depresí, narostl minimálně o pětinu.  

Zachovat si psychickou pohodu je proto důležité – pomůže nám co nejlépe zvládnout náročné situace, podpořit fyzické zdraví a zvýšit odolnost pro případ nenadálých obtíží. Je dobré umět rozeznat různé duševní nepohody a mít rukávu pár zásad, které vám pomohou si psychickou pohodu udržet. 

V tomto kurzu se dozvíte:

  • Proč je důležité se starat o duši a mysl stejně jako o své tělo.
  • Jaké jsou nejčastější stavy duševní nepohody a podle čeho je poznat.
  • Tipy a doporučení, co v případě jednotlivých duševních nepohod dělat.
  • Jaké jsou základy zásady duševní psychohygieny.
  • Jak se sladit pracovní a mimopracovní život.
  • Proč je důležité nebát se říct si o pomoc.
  • Na koho se obrátit v případě, že nepohodu sami nezvládáte.

Komu je kurz určený:

  • Každému, kdo se chce lépe orientovat v sám v sobě
  • Každému, kdo zažívá nějakou vnitřní nepohodu
  • Každému, kdo chce umět identifikovat duševní nepohodu a pomoct druhému
Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Tomáš Rektor

psychiatr a psychoterapeut

Tomáš Rektor je přední český psychiatr a psychoterapeut, zakladatel a vedoucí firmy Terapie.Info, s.r.o, zabývající se komplexní péčí o duševní zdraví.

Absolvoval lékařskou fakultu, má výcvik v hlubinné psychoterapii. Pracoval na psychiatrické klinice fakultní nemocnice Brno (2000-2002), dále v psychiatrické léčebně Jihlava (2002-2003) a Studentském zdravotním ústavu v Praze (2004-2005). V letech 2004-2010 spolupracoval s o.s. Sananim. Pracoval jako lékař v substitučních programech u závislých na opiátech, dojížděl do terapeutických komunit Karlov a Němčice. V letech 2006 – 2010 spolupracoval se Správou uprchlických zařízení ministerstva vnitra, jako psychiatr jsem dojížděl do několika uprchlických táborů a podobných zařízení.

Od roku 2005 má soukromou praxi, vede malý tým psychiatrů a psychologů.

Hodnocení kurzu

95 %

2 515 hodnocení
2046x
366x
73x
16x
14x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Peter Č.

Super


Michaela Fráňová

Pan doktor je velice příjemný svým vystupováním. Věřím, že jeho pacienti jsou velmi skopojeni a dokáže jim kvalitně pomoci. Kurz se mi líbil a ujistil mě v mé duševní rovnováze :)


Renáta C.

Výborný a poučný kurz. Určitě si poslechnu i další kurzy tohoto lektora. Doporučuji ostatním.

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.