První pomoc: jak zachránit život

Kurzem provází  Marek Dvořák

Když budete někomu dávat první pomoc, budete to dost možná váš známy, příbuzný nebo nedej bože vaše dítě. Zvládli byste to? Věděli byste, jak na to? Naučte se to! Buďte připraveni! Staňte se vy tím mostem mezi životem a smrti. Celý popisek

Pouze s firemní licencí

Celková délka

48 min

Počet lekcí

22

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

První pomoc je základní dovednost, kterou by měl zvládnout každý z nás. Ale umíme to opravdu? Nezapomněli jste to už? Možná jste už prošli nějakým povinným „klikacím“ kurzem. Ale zvládli byste podle něj opravdu poskytnout první pomoc? 

V kurzu od profesionálního záchranáře Marka Dvořáka se naučíte, jak zvládnout nejčastější situace, ve kterých jde opravdu o život. Nejen teoreticky, ale i na modelových situacích. 

Po kurzu budete umět:

  • Poskytnout první pomoc člověku, který nedýchá. 
  • Resuscitovat osobu po úderu do hlavy. 
  • Zastavit masivní krvácení. 
  • Pomoc člověku, který se dusí. 

Kromě toho se podíváme i na to:

  • Jak zvládnout první pomoc u dítěte?
  • Jak na první pomoc v případě epileptického záchvatu?
  • Jak poznat bolest na hrudi, při které je potřeba zavolat záchranku?
  • Jak a s čím volat na linku 155?

Kurz vznikl v rámci projektu #kryjemevamzada.

Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Marek Dvořák

lékař záchranné služby

Marek po absolvování 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy nastoupil na interní kliniku Pardubické krajské nemocnice. Následovaly atestace z všeobecného praktického lékařství a urgentní medicíny, doktorát z veřejného zdravotnictví a manažerské studium managementu ve zdravotnictví. V současné době pracuje jako lékař na zdravotnické záchranné službě, letecké záchrance a jako lékař oddělení urgentního příjmu dospělých Fakultní nemocnice v Motole. Věnuje se popularizaci urgentní medicíny zejména na sociálních sítích. 

Hodnocení kurzu

99 %

2 596 hodnocení
2488x
89x
14x
1x
4x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Hana K.

Byl interaktivní, zbytečně nezahltil informacemi, měl názorné ukázky


Jitka M.

Naprostá pecka!


Zuzana V.

skvělé!

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.