Úvodní stránka

Psaní e-mailů snadněji a rychleji

hodnocení 92 %

Kurzem provází Jan Táborský

Cena: 290 Kč s DPH

Počet lekcí:
10

Celková délka videí:
21 min

Garance vrácení peněz, Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Myšlenky by byly, ale psaní e-mailu drhne? Nabízíme vám sadu rad a doporučení, aby to šlo snadněji – a s lepšími výsledky!

Víte, co chcete říci, ale nedaří se vám to vtělit do e-mailu dost jasně, přesvědčivě a stručně? Tušíte, že dobře napsaný e-mail za vás může odvést kus práce, ale navzdory dlouhému trápení si nejste jisti, jestli na ně jdete dobře? Zvažte, jestli by vám nepomohl některý z osvědčených a léty prověřených tipů.

Tento mikrokurz je určen všem, kteří se chtějí v efektivitě psaní mailů (a samozřejmě i klasických dopisů) posunout o kus dál, zvláště:

 • vedoucím, manažerům, šéfům,
 • asistentům, administrativním pracovníkům,
 • referentům, prodejcům
 • a všem ostatním, pro které je psaní mailů denním chlebem..

Během kurzu si osvojíte užitečné postupy při psaní, uvědomíte si, co se vám samým již osvědčuje, a dostanete chuť se dál zdokonalovat. Zaměříme se na to:

 • čemu věnovat pozornost ještě před vlastním psaním,
 • jak začínat mail (oslovení a první věty),
 • jak a proč efektivně využívat osnovu,
 • které fráze a obraty nám mohou pomoci,
 • co čekat a nečekat od psaní v týmu,
 • jak na následné opravy a co od sebe ani nechtít
 • formální požadavky na mail a minimum mailové etikety.
Jan Táborský

Jan Táborský

Specialista na český jazyk

Jan Táborský je jazykový korektor a lektor češtiny pro Čechy. Zkušenosti získal při výuce na Filozofické fakultě UK, na několika číst víceredakčních místech a při vedení velkého množství kurzů českého pravopisu, stylistiky a úpravy dokumentů pro nejrůznější instituce (v komerční i neziskové sféře). Založil agenturu Syntagma a je autorem knihy Jazykové jednohubky (Zoner Press, 2014).

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.

Osnova kurzu

Hodnocení kurzu

92 %
35 hodnocení

Amália Dvořáková

Kurz dobře osvěžil mozkové závity pár let po škole.


Magda Drnovská

ODTRŽENO OD REALITY. K NAPSÁNÍ JEDNOHO EMAILU BYCH POTŘEBOVALA NEJMÉNĚ 1/2 HODINY (ODLOŽIT A VRÁTIT SE K EMAILU, NÁSLEDNÁ KONTROLOA, KONZULTACE S KOLEGOU...). V PRAXI TOTO VŮBEC NEPŘICHÁZÍ V ÚVAHU.


Dana Jirušková

Vynikající lektor, zajímavé tipy, škoda jen, že není o trochu delší a nezabývá se některými jevy více do hloubky. I tak děkuji :)


Pavlína Růžičková

Kurz se mi velmi líbil, rozšířila jsem si svůj obzor pro další práci s emaily :)


vladimir.kalinay@lmc.eu

Super rychlovka, ze které si nesu 3 konkrétní postřehy.


Stanislav Strmeň

Kladně hodnotím plynulé vyjadřování autora, který nechával v řeči krátké pauzy na to, aby posluchač mohl řečené vstřebat.
V rámci závěrečného testu bych uvítal možnost napsání emailu podle zadání a jeho zhodnocení.
Jako užitečný hodnotím odkaz na stránky Ústavu pro jazyk český.


Aleš Nerad

Dobře srozumitelné