Kritické myšlení 8 - Racionální komunikace a argumentace

Cena: 890 Kč s DPH

Počet lekcí:
11
Celková délka videí:
1:11 hod
Koupit kurz
Certifikát absolventa
Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Naučte se vyvracet mýty a jednat s lidmi, kteří mají jiné názory než vy. Přestaňte je utvrzovat v jejich omylech a místo toho je přiveďte k rozumu!

V kurzu si osvojíte

Společnost se rozpadá do skupin, které spolu ztrácí schopnost vést rozumnou debatu. Vzájemně si nenasloucháme a nerozumíme. Výsledkem jsou pak konflikty, zášť a nevyřešené problémy.

Problémem není to, že by nám chyběly kvalitní informace, ale že je neumíme efektivně a ohleduplně šířit. Snad každý, kdo se někdy snažil někomu vysvětlit jeho nebo její omyl, odcházel z diskuse frustrovaný. Místo toho, aby totiž druhá strana uznala chybu, tak se ještě více utvrdila ve vlastních klamech.

Tento kurz vznikl proto, aby vnesl více rozumu do diskusí. Nástroje, které se v něm naučíte, vám umožní zaměřit se na jádro debaty. Zároveň získáte techniky pro komunikaci s lidmi, na které fakta a důkazy prostě nestačí. Zvyšte svou odolnost proti špatným argumentům a naučte se vyvracet mýty!

V kurzu se naučíte:

 • Základy argumentační logiky
 • Rozkreslovat a analyzovat platnost argumentů pomocí Vennových diagramů
 • Odhalovat argumentační fauly
 • Řešit konflikty nejen s různými lidmi, ale i vlastní dilemata u sebe
 • Jak funguje tzv. Backfire effect, kdy se lidé místo změny názoru naopak utvrzují ve vlastních omylech a jak ho překonat
 • Jaké chyby lidé dělají, když se snaží vyvracet mýty a jak na to lépe

Kurz je určený pro:

 • Manažery
 • Vyjednavače
 • Aktivisty
 • Influencery
 • Veřejnost

Osnova kurzu

Lukáš Hána

Lukáš Hána

Konzultant a lektor kritického myšlení ve vzdělávacím Institutu GrowJOB

Na školeních, přednáškách a konzultacích učí lidi aplikovat kritické myšlení při práci s informacemi a číst vícerozhodování. Studoval Diplomacii na VŠE a Koučink a management na Ecole Supérieure de Commerce de Rennes ve Francii. Založil projekt #krimyš (www.krimys.cz) a pomohl vytvořit kurz kritického myšlení na VŠE. Je alumni Centra pro aplikovanou racionalitu CFAR.

Všechny kurzy lektora Lukáš Hána
GrowJOB

GrowJOB

Vzdělávací institut

Ve vzdělávacím institutu GrowJOB pomáháme zlepšovat vnitřní motivaci, efektivitu práce a spokojenost jednotlivců a lidí ve číst vícefirmách. Převádíme do praxe aktuální vědecké poznatky převážně z oblasti neurověd a behaviorální ekonomie. Naší prací spoluvytváříme hodnotové společnosti skrze které přispíváme k budování hodnotového Česka.

Všechny kurzy lektora GrowJOB

Hodnocení kurzu

81 %

104 hodnocení
54x
21x
18x
3x
8x

Jana P.

Osobně si myslím, že politika do kurzů Seduo nepatří. Selekce názorných příkladů použitých v kurzu byla ukázková manipulace. Lektor má ale profesionální projev, ví o čem mluví, umí dosáhnout svého cíle. Otázky v závěrečném testu byly dobře zvolené.


Andrea B.

******


Jan P.

Naprosto doporučuji, tenhle kurz/celou sérii kurzů o kritickém myšlení by měl shlédnout každý a ti co si myslí že ne tak tím tuplem.

Reakce lektora:

“Díky za super hodnocení a zkouknutí celé série, Jane. Ať se vám daří! :)“

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.
Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.