Kritické myšlení 8 - Racionální komunikace a argumentace

Kurzem provází  Lukáš Hána a GrowJOB

Naučte se vyvracet mýty a jednat s lidmi, kteří mají jiné názory než vy. Přestaňte je utvrzovat v jejich omylech a místo toho je přiveďte k rozumu!

990 Kč s DPH

Celková délka

1:11 hod

Počet lekcí

11

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Společnost se rozpadá do skupin, které spolu ztrácí schopnost vést rozumnou debatu. Vzájemně si nenasloucháme a nerozumíme. Výsledkem jsou pak konflikty, zášť a nevyřešené problémy.

Problémem není to, že by nám chyběly kvalitní informace, ale že je neumíme efektivně a ohleduplně šířit. Snad každý, kdo se někdy snažil někomu vysvětlit jeho nebo její omyl, odcházel z diskuse frustrovaný. Místo toho, aby totiž druhá strana uznala chybu, tak se ještě více utvrdila ve vlastních klamech.

Tento kurz vznikl proto, aby vnesl více rozumu do diskusí. Nástroje, které se v něm naučíte, vám umožní zaměřit se na jádro debaty. Zároveň získáte techniky pro komunikaci s lidmi, na které fakta a důkazy prostě nestačí. Zvyšte svou odolnost proti špatným argumentům a naučte se vyvracet mýty!

V kurzu se naučíte:

 • Základy argumentační logiky
 • Rozkreslovat a analyzovat platnost argumentů pomocí Vennových diagramů
 • Odhalovat argumentační fauly
 • Řešit konflikty nejen s různými lidmi, ale i vlastní dilemata u sebe
 • Jak funguje tzv. Backfire effect, kdy se lidé místo změny názoru naopak utvrzují ve vlastních omylech a jak ho překonat
 • Jaké chyby lidé dělají, když se snaží vyvracet mýty a jak na to lépe

Kurz je určený pro:

 • Manažery
 • Vyjednavače
 • Aktivisty
 • Influencery
 • Veřejnost
Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Lukáš Hána

Konzultant a lektor kritického myšlení ve vzdělávacím Institutu GrowJOB

Na školeních, přednáškách a konzultacích učí lidi aplikovat kritické myšlení při práci s informacemi a rozhodování. Studoval Diplomacii na VŠE a Koučink a management na Ecole Supérieure de Commerce de Rennes ve Francii. Založil projekt #krimyš (www.krimys.cz) a pomohl vytvořit kurz kritického myšlení na VŠE. Je alumni Centra pro aplikovanou racionalitu CFAR.


GrowJOB

Vzdělávací institut

Ve vzdělávacím institutu GrowJOB pomáháme zlepšovat vnitřní motivaci, efektivitu práce a spokojenost jednotlivců a lidí ve firmách. Převádíme do praxe aktuální vědecké poznatky převážně z oblasti neurověd a behaviorální ekonomie. Naší prací spoluvytváříme hodnotové společnosti skrze které přispíváme k budování hodnotového Česka.

Hodnocení kurzu

78 %

227 hodnocení
109x
43x
40x
15x
20x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Tomáš F.

6/10


Martin Š.

průměrně, první část dost nudná, termíny a pojmy, od 5. dílu už docela zajímavé


Marek N.

Zprvu pán působil moc suverénně, ale později si získal mé sympatie. Trochu mi vadilo, že po většinu lekcí nezmínil, že to, že někomu chceme změnit postoj, či ho přeargumentovat by mělo nastávat jen tehdy, když máme pravdu. My ji ale mít nemusíme (zmíněno poprvé až v 9. lekci).

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.