Řešte problémy jako vyšetřovatel 1. oddělení

Nejprodávanější

Kurzem provází  Josef Mareš

Vhodné k poslechu

Výslech vraha. Oznámení rodičům zavražděné dcery. Nebo trpělivé vyhodnocování důkazů. Dobrý vyšetřovatel musí být psycholog, vyjednavač, analytik, kreativec, ale i týmový hráč. Nahlédněte do jejich mysli a do toho, jak řeší problémy. Celý popisek

1 090 Kč s DPH

Celková délka

44 min

Počet lekcí

10

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Znáte je z televize a detektivek před spaním. Snad pokaždé jsou to trochu podivíni a asociálové. Třeskutě inteligentní nebo předstírající naivitu. Nekompromisní, nebo naopak velmi lidští. Jací jsou skuteční vyšetřovatelé? Jak vypadá jejich každodenní řemeslo? Na jaké morální/lidské kompromisy musí přistoupit, aby se dopátrali pravdy? A existuje skutečná, stoprocentní pravda a spravedlnost? Můžete mít soucit s vrahem?

Bývalý kriminální vyšetřovatel vám při líčení skutečných kriminálních případů ukáže, že jeho dovednosti se konec konců hodí každému z nás. Každý čas od času potřebujeme zahrát dobrého psychologa a pozorovatele. Umět kriticky myslet a být kreativní. Kopat za tým, zvládat stres a náročné situace. Možná nakonec zjistíte, že ta vaše práce se o kriminalistiky zas tak moc neliší.

Celý popisek
Lektoři kurzu
Josef Mareš

Bývalý kriminální vyšetřovatel

Bývalý vedoucí oddělení vražd krajského ředitelství Policie České republiky v Praze. U Policie České republiky začínal v roce 1990 jako vyšetřovatel na Obvodním úřadě vyšetřování v Praze 4. Na oddělení vražd působil od roku 1993 do roku 2019. V letech 2001 až 2006 byl vedoucím I. oddělení pražské mordparty. Jeho nejznámější případy, na jejichž vyšetřování se podílel byla kauza orlických vražd, vražda Ludviky Jonákové, manželky kontroverzního podnikatele Ivana Jonáka, vraždy spojené s nelegálním obchodem s lehkými topnými oleji.  Je spoluautorem scénářů televizních seriálů Případy 1. oddělení, Devadesátky a Docent. V roce 2022 vydal svou první knihu Josef Mareš: Moje případy z 1. oddělení. V roce 2020 začal pracovat na Úřadu pro dokumentaci a vyšetřování zločinů komunismu.

Hodnocení kurzu

96 %

902 hodnocení
751x
122x
25x
1x
3x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Jana Z.

Moc se me dotklo vypraveni o pripadu, kdy zena vypadla z okna a pan Mares se rozhodl do toho vlozit extra usili. Je to pripad totozny s pripadem meho bratra, ktereho se bohuzel nekdo takto peclivy neujal, a tak otazniky zustaly. Vim, ze to asi neni mozne, ale moc rada bych se s panem Maresem spojila a vice se ho na takove situace zeptala.


Jitka K.

Skvělé, vřele doporučuji.


Libor P.

Inspirující vyprávění, jehož poslech rozhodně není ztráta času.

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.