Kritické myšlení 7 - Rozhodování na základě důkazů

Kurzem provází  Lukáš Hána a GrowJOB

Naučte se vyhodnocovat kvalitu informací a sílu důkazů. Není totiž důkaz jako důkaz. Přijděte věcem na kloub a zlepšete svůj úsudek a rozhodování.

990 Kč s DPH

Celková délka

1:10 hod

Počet lekcí

10

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Rozhodujeme se na základě našich představ o světě. Čím přesněji naše představy odpovídají skutečnosti, tím lepší rozhodnutí děláme a tím lepších výsledků dosáhneme. Problém ale je, že mnoho našich přesvědčení je špatně. Proto je důležité zakládat své představy o světě na spolehlivých informacích, důkazech a faktech. Jinak riskujeme, že budeme věřit nesmyslům.

Umění informace zpochybnit a kriticky vyhodnotit jejich kvalitu, je klíčové pro odhalení toho, jak to ve skutečnosti je. Ať už tedy řešíte, jak vést firmu, vychovávat děti, léčit nemoc nebo téměř cokoliv jiného, budou se vám hodit metody a principy kritického myšlení pro zhodnocení kvality informací a síly důkazů. V tomto kurzu se naučíte, jak na to.

V kurzu se naučíte:

 • Metody pro vyhodnocování kvality informací a síly důkazů
 • Základní principy kritického myšlení pro analýzu pravdivosti tvrzení
 • Jaké chyby v úsudku děláme, proč jde o omyly a jak to dělat lépe
 • Jak se rozhodovat v situaci, kdy připadá v úvahu více možných vysvětlení
 • Filozofické břitvy, které vám pomohou odfiltrovat nesmysly
 • Jaký je rozdíl mezi korelací a kauzalitou a jak funguje regrese k průměru
 • Počítat a graficky odvozovat pravděpodobnosti různých možností ve světle důkazů pomocí Bayesova teorému

Kurz je určený pro:

 • Manažery a podnikatele
 • Analytiky
 • Lékaře
 • Novináře
 • Soudce a vyšetřovatele
 • Prostě všechny kdo pracují s informacemi
Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Lukáš Hána

Konzultant a lektor kritického myšlení ve vzdělávacím Institutu GrowJOB

Na školeních, přednáškách a konzultacích učí lidi aplikovat kritické myšlení při práci s informacemi a rozhodování. Studoval Diplomacii na VŠE a Koučink a management na Ecole Supérieure de Commerce de Rennes ve Francii. Založil projekt #krimyš (www.krimys.cz) a pomohl vytvořit kurz kritického myšlení na VŠE. Je alumni Centra pro aplikovanou racionalitu CFAR.


GrowJOB

Vzdělávací institut

Ve vzdělávacím institutu GrowJOB pomáháme zlepšovat vnitřní motivaci, efektivitu práce a spokojenost jednotlivců a lidí ve firmách. Převádíme do praxe aktuální vědecké poznatky převážně z oblasti neurověd a behaviorální ekonomie. Naší prací spoluvytváříme hodnotové společnosti skrze které přispíváme k budování hodnotového Česka.

Hodnocení kurzu

89 %

84 hodnocení
56x
16x
8x
2x
2x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Vladimír K.

Opäť skvelý kurz zo série kurzov kritického myslenia. Výhodou štúdia je fakt, že sa k nemu dá vrátiť, čo isto aj urobím. Ďakujem.

Reakce lektora:

“Děkuji Vladimíre, že jste se vrhl s takovou vervou na všechny kurzy. Jsem rád, že se vám líbily. Přeju hodně zdaru v novém roce! :)“


Hana P.

Mějte otevřenou hlavu, ale ne tolik aby vám z ní vypadl mozek. Geniální myšlenka :)

Reakce lektora:

“Jsem rád, že to vidíte podobně. ;)“


Jana K.

***

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.