Kritické myšlení 7 - Rozhodování na základě důkazů

Cena: 890 Kč s DPH

Počet lekcí:
10
Celková délka videí:
1:10 hod
Koupit kurz
Certifikát absolventa
Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Naučte se vyhodnocovat kvalitu informací a sílu důkazů. Není totiž důkaz jako důkaz. Přijděte věcem na kloub a zlepšete svůj úsudek a rozhodování.

V kurzu si osvojíte

Rozhodujeme se na základě našich představ o světě. Čím přesněji naše představy odpovídají skutečnosti, tím lepší rozhodnutí děláme a tím lepších výsledků dosáhneme. Problém ale je, že mnoho našich přesvědčení je špatně. Proto je důležité zakládat své představy o světě na spolehlivých informacích, důkazech a faktech. Jinak riskujeme, že budeme věřit nesmyslům.

Umění informace zpochybnit a kriticky vyhodnotit jejich kvalitu, je klíčové pro odhalení toho, jak to ve skutečnosti je. Ať už tedy řešíte, jak vést firmu, vychovávat děti, léčit nemoc nebo téměř cokoliv jiného, budou se vám hodit metody a principy kritického myšlení pro zhodnocení kvality informací a síly důkazů. V tomto kurzu se naučíte, jak na to.

V kurzu se naučíte:

 • Metody pro vyhodnocování kvality informací a síly důkazů
 • Základní principy kritického myšlení pro analýzu pravdivosti tvrzení
 • Jaké chyby v úsudku děláme, proč jde o omyly a jak to dělat lépe
 • Jak se rozhodovat v situaci, kdy připadá v úvahu více možných vysvětlení
 • Filozofické břitvy, které vám pomohou odfiltrovat nesmysly
 • Jaký je rozdíl mezi korelací a kauzalitou a jak funguje regrese k průměru
 • Počítat a graficky odvozovat pravděpodobnosti různých možností ve světle důkazů pomocí Bayesova teorému

Kurz je určený pro:

 • Manažery a podnikatele
 • Analytiky
 • Lékaře
 • Novináře
 • Soudce a vyšetřovatele
 • Prostě všechny kdo pracují s informacemi

Osnova kurzu

Lukáš Hána

Lukáš Hána

Konzultant a lektor kritického myšlení ve vzdělávacím Institutu GrowJOB

Na školeních, přednáškách a konzultacích učí lidi aplikovat kritické myšlení při práci s informacemi a číst vícerozhodování. Studoval Diplomacii na VŠE a Koučink a management na Ecole Supérieure de Commerce de Rennes ve Francii. Založil projekt #krimyš (www.krimys.cz) a pomohl vytvořit kurz kritického myšlení na VŠE. Je alumni Centra pro aplikovanou racionalitu CFAR.

Všechny kurzy lektora Lukáš Hána
GrowJOB

GrowJOB

Vzdělávací institut

Ve vzdělávacím institutu GrowJOB pomáháme zlepšovat vnitřní motivaci, efektivitu práce a spokojenost jednotlivců a lidí ve číst vícefirmách. Převádíme do praxe aktuální vědecké poznatky převážně z oblasti neurověd a behaviorální ekonomie. Naší prací spoluvytváříme hodnotové společnosti skrze které přispíváme k budování hodnotového Česka.

Všechny kurzy lektora GrowJOB

Hodnocení kurzu

89 %

68 hodnocení
44x
14x
7x
1x
2x

Jana K.

***


Andrea B.

*******


Jan P.

Člověku se najednou otevřou oči jak se na svět dívat. hodně dobrý kurz.

Reakce lektora:

“Děkuju Jane, ze hezké hodnocení. :)“

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.
Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.