Sociální hry v komunikaci: jak být silným, asertivním hráčem

Kurzem provází  Eva Marková

Vhodné k poslechu

Hlupáček, snaživec, oběť, spasitel: Role, které na různých komunikačních jevištích potkáváte (a také hrajete) každý den. Naučte se je rozklíčovat a uhájit si v komunikaci svůj prostor. Celý popisek

990 Kč s DPH

Celková délka

1:00 hod

Počet lekcí

14

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Od útlého věku víme, jaké chování se vyplácí a naopak. Co říct, když chceme odměnu, co rozhodně neříkat. Vytváříme svůj scénář, ve kterém se učíme řadu rolí. Ty pak hrajeme. Není divu, že komunikace tolik vázne, setkají-li se třeba hlupáček, snaživec, oběť, spasitel… 

Smyslem tohoto kurzu je pomoci vám nejen rozklíčovat tyto scénáře a role v nich, ale především umět skvěle obstát v rámci komunikace plné her na různých sociálních jevištích.

Sociální hry v komunikaci je teoreticko-praktický kurz, který se zaměřuje na nejtypičtější situace a nešvary pracovního života a připravuje na jejich řešení. Kombinací výkladu a hraných scének si snáze osvojíte schopnost rozpoznat své role a hry, dovednosti uhájit v komunikaci svůj prostor, být aktivní, autentičtí a silní a především umět v pravý čas jednat a nikoli stále jen dokola mluvit.

V kurzu se naučíte:

 • Rozpoznat své vlastní hráčcké tendence a porozumět jim
 • Pracovat se svými životními scénáři tak, aby pomáhaly a neoslabovaly
 • Odhalit hry druhých a umět na ně účinně reagovat
 • Nastavovat druhým hranice a chránit svůj prostor
 • Aktivně a autenticky komunikovat
 • Orientovat se na řešení problémů, nikoli na problémy

Kurz je pro:

 • Ty, kteří nechtějí ustrnout ve zkostnatělých stereotypech komunikace
 • Ty, kteří komunikují liniově a chtějí v tom být úspěšní
 • Ty s velkou odpovědností a četnými překážkami k jejímu naplňování
 • Ty, kteří vědí, že dobré vztahy jsou klíčové a chtějí je umět posilovat
 • Ty, kteří žijí a pracují v sociálně náročném prostředí
 • Každého, kdo chce lépe porozumět sám sobě i druhým

 

Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Eva Marková

Lektor a kouč osobnostního rozvoje

Eva je lektor a kouč se specializací na osobnostní rozvoj. číst víceJejími klienty jsou mezinárodní korporace i jednotlivci, kteří chtějí změnu k lepšímu. Klíčová témata v její práci tvoří komunikace, sebepoznání, sebeřízení, emoce nebo prezentační a prodejní dovednosti. Eva čerpá z vlastních letitých zkušeností z obchodu, řečnických a psychoterapeutických kurzů a studia filozofie. Je životní optimistka.

Hodnocení kurzu

93 %

227 hodnocení
166x
46x
12x
1x
2x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Kateřina Novotná

Moc mě to bavilo, děkuji


Lázaro C. M.

Moc dobry

Reakce lektora:

“Děkuji Vám, Lázaro! Eva.“


Michaela M.

Mám jisté výrady k Berneho výzkumu jako takovému, který je zde bezvýradně přijímán.

Prezentace jako taková je velmi dobrá a smysluplná. Předpokládám, že pro někoho, kdo potřebuje urazit ještě dlouhou cestu v osobním rozvoji bude tohle přínosné, protože umožňuje podívat se na své ego zase trochu jinak.

Reakce lektora:

“Michaelo, děkuji Vám za Váš komentář. Je pravda, že u každé teorie si můžeme klást otázky. Cílem kurzu je představit účastníkům tento pohled na komunikaci s tím, že si samozřejmě každý sám rozhodne, jestli ho přijme. A děkuji i za kladné hodnocení vedení kurzu. Eva.“

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.