Úvodní stránka

Sociální sítě pro začátečníky

hodnocení 86 %

Kurzem provází Jana Leitnerová a Jenda Perla

Cena: Zdarma

Počet lekcí:
20

Celková délka videí:
1:59 hod

Certifikát absolventa, Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Zorientujte se v prostředí sociálních sítí a naučte se, jak je využít pro svůj osobní i obchodní prospěch!

Chcete se zorientovat v prostředí sociálních sítí? Jste malá či střední firma a chcete využít sociální sítě pro váš marketing? Založili jste si profily na sociálních sítích a nevíte, co by měly vaší firmě přinést? Právě pro vás je určen náš online kurz.

Vysvětlíme vám, jak sociální sítě fungují a k čemu jejich funkce mohou firmy využít. Představíme vám jednotlivé sociální sítě a naučíme vás s nimi pracovat. Ukážeme vám, jak vytvářet zajímavý obsah, jak komunikaci plánovat a co vše obnáší. Pomůžeme vám nastavit vaši strategii. To vše v přehledné online podobě, ke které se můžete, na rozdíl od běžného školení, kdykoliv vrátit.

Jana Leitnerová

Jana Leitnerová

Specialistka na PR a nová média

Je komunikátorkou na všech frontách. Pro malé i větší firmy, jednotlivce nebo neziskové organizace zpracovává obsahové strategie, číst vícevěnuje se také PR, copywritingu a komunikaci na sociálních sítích. Školí jak všeobecnou komunikaci na sociálních sítích, tak krizovou komunikaci.

Jenda Perla

Jenda Perla

Specialista online marketingu

Aktuálně pracuje jako Online Marketing Specialist v brněnské technologické firmě Y Soft. Před tím působil jako freelancer pod osobní značkou Social Media číst víceManiac. Sociálním sítím se začal věnovat během studia na FSS Masarykovy univerzity v Brně, pracoval také v agentuře OgilvyInteractive. Marketingu v sociálních sítích se věnuje již přes 7 let. 

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Osnova kurzu

Úvod do sociálních sítí


4:31


2:44


Představení jednotlivých sítí


6:04


2:12


Výběr sítě a nastavení strategie


5:18


Základy Facebooku - soukromé


3:48


Základy Facebooku - profesní


8:56


3:39


6:58


4:43


6:14


Další sociální sítě


12.  Twitter

13:30


11:20


14.  YouTube

11:09


6:04


6:56


5:42


Nástroje na tvorbu obsahu


6:06


Změny strategie a její plnění


3:20


Závěrečný testCelková délka videí

1:59 hod

Hodnocení kurzu

86 %
445 hodnocení

Klára Stuchlíková

Videa byla často rozmazaná.


Pavel Hoda

Dobrý den, projev Jendy Perly je lépe střebatelný. Vědomostně byli oba skvělí.


Marcel Púš

Velmi dobrý základ pro orientaci na sociálních sítích pro začínající a mírně pokročilé uživatele.


Petra Podešvová

Kurz byl zajímavý a poučný, nicméně nebyl úplně precizní. Někdy bylo řečeno, že lze najít doplňující materiál pod videem a žádný tam nebyl, jindy tam zase materiál byl, avšak ve videu jej nikdo nezmínil. Také je menší nevýhoda, že všechno se velmi rychle inovuje a mění, takže některé informace již neodpovídaly skutečnosti, ale to určitě není chyba lektorů. Celkově ale byli lektoři příjemní a kurz se jim povedl.


Veronika Ova

Kurz nesplnil v plném rozsahu mé očekávání, očekávala jsem více best practices.


Vítězslav Blažek, Mgr.

využitelný kurz pro toho, kdo se o tuto problematiku zajímá a kdo ji užívá


Lukáš Málek

Uper kurz, který pomůže k tomu aby člověk získal základní přehled o sociálních sítích!! :)


Majda Nucová

Kurz je kvalitní, ale chtělo by to update, všechny sociální sítě se výrazně posunuly dopředu, na Facebooku máme Store, na Instagramu Instastories...


Katerina Srncova

prvni cast kurzu mi prisla moc rozvlekla. u nekterych tipu siti bych vyuzila neco zajimavejsiho nez "zde muzete navolit treba cesky jazyk"... jinak dobre pro zakladni prehled.


Lenka Šťavová

Kurz je dobrý, ale chtělo by to obnovit