Start Speaking Czech Now! - The Final Course in Essential Czech

Kurzem provází  Vít Benešovský

Vhodné k poslechu

In this course, you will gain the final portion of knowledge and skills necessary for the A1 level in Czech. Start now!

890 Kč s DPH

Celková délka

41 min

Počet lekcí

11

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

The course is suitable for beginners as well as for people who would like to revise what they already know or finally understand the more challenging aspects of basic Czech. When you finish, you will be able to communicate about everyday life in Czech in a simple way. Learn how to say where things are, ask directions, talk about transport, say what you know, what you like, what you can and can't do, talk about your home, talk to doctors and much more using videos, worksheets and content for mobile apps carefully prepared by the teacher, Vít Benešovský, and Seduo!

Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Vít Benešovský

Czech and English teacher

Mgr. Vít Benešovský (Czech With a Praguer) has taught languages since 2014. He has a bachelor’s degree in journalism and a master’s in Teaching Czech as a Second Language from Charles University in Prague. Vít has experience teaching Czech and English for language schools and NGOs (CIC - Centrum pro integraci cizinců). He runs Czech With a Praguer, an Instagram and Facebook platform about Czech, and teaches the language online and in person. Vít speaks Czech, Slovak, English, Russian and some German.

See website: www.czechwithapraguer.thinkific.com

Hodnocení kurzu

95 %

25 hodnocení
20x
4x
1x
0x
0x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Eui S. K.

Very Good!


Jack A.

Excellent teacher. Have taken all three essential courses now, and he makes it very easy to understand. A+++


Andrii Kodola

Otazky typu: "Choose the right variant. / Vyberte správnou variantu.
Which sentence is wrong?" jsou strasne matouci. Bylo by cool mit vic quizu. Jinak - ok.

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.