Syndrom vyhoření a jak mu předcházet

i v audio verzi

Cena: 990 Kč s DPH

Sleva -50%: 495 Kč s DPH

Platí do 31. 1. 2023

Počet lekcí:
8
Celková délka videí:
44 min
Koupit kurz
Certifikát absolventa
Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Že se blíží vyhoření, nejdřív nemusíte vůbec poznat. Děláte jen to, co jste vždycky byli zvyklí. Pracujete na 150 procent. Od rána do večera. A protože práci dáváte vše, nevnímáte ani zoufalá volání vašeho těla. Rozpoznejte vyhoření a zastavte ho včas.

Stres a neustálý tlak na výkon v práci, ale i doma. Strach ze selhání a z toho, že již nebudu schopen dostát požadavkům okolí. To jsou některé z faktorů, které vedou u mnoha dříve výkonných a schopných lidí k tomu, že se cítí náhle slabí, frustrovaní a zcela vyčerpaní. Pokud nás naše pracovní povinnosti vyčerpávají a tato situace trvá týdny, měsíce, či dokonce léta, můžeme nakonec dosáhnout zlomového bodu a podlehnout syndromu vyhoření. 

Kurz popisuje anatomii vzniku syndromu vyhoření, rizikové faktory i to, jak se tomu všemu bránit.

V kurzu se dozvíte:

  • Jak funguje stres a jak se se podílí na vzniku syndromu vyhoření.
  • Co je naučená bezmocnost a jak se projevuje v našem životě.
  • Co je deprese, jak se projevuje a jak se léčí.
  • Proč je důležité to, jak v životě vnímáme a čteme věci okolo nás.
  • Jaké poznat, že se blíží syndrom vyhoření a jaké jsou jeho projevy.
  • Tipy a doporučení, jak se syndromu vyhoření bránit a jak mu předcházet.

Osnova kurzu

Cyril Höschl

Cyril Höschl

psychiatr a vysokoškolský pedagog

Cyril Höschl je psychiatr, výzkumník, popularizátor vědy a vysokoškolský pedagog. Po sametové revoluci byl prvním svobodně zvoleným číst víceděkanem 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (1990–1997). Od r. 1990 byl přednostou Kliniky psychiatrie a lékařské psychologie 3. LF UK v Praze (do r.2020) a ředitelem Psychiatrického centra Praha, jež se od roku 2015 transformovalo v Národní ústav duševního zdraví v Klecanech (do r.2021). V letech 2007 – 2008 byl prezidentem Evropské psychiatrické asociace (EPA) a 2008 – 2009 prezidentem Federace evropských lékařských akademií (FEAM). Působil také jako viceprezident Evropské školy klinického výzkumu ve Vídni a v r.2008 získal ocenění Česká hlava.

Všechny kurzy lektora Cyril Höschl

Hodnocení kurzu

95 %

1 668 hodnocení
1327x
268x
58x
11x
4x

Aleš Holomek

Cyril Höschl - výborný!


Andrea H.

Najlepší kurz! Teším sa na ďalšie od profesora Höschla. Zrozumiteľne, jasne odborne a zároveň laicky a systematicky popísaná téma. Ďakujem!


Sladjana S.

Perfektne, ďakujem 😊

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.
Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.