Syndrom vyhoření a jak mu předcházet

Nejprodávanější

Kurzem provází  Cyril Höschl

Vhodné k poslechu

Že se blíží vyhoření, nejdřív nemusíte vůbec poznat. Děláte jen to, co jste vždycky byli zvyklí. Pracujete na 150 procent. Od rána do večera. A protože práci dáváte vše, nevnímáte ani zoufalá volání vašeho těla. Rozpoznejte vyhoření a zastavte ho včas. Celý popisek

1 090 Kč s DPH

Celková délka

44 min

Počet lekcí

8

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Stres a neustálý tlak na výkon v práci, ale i doma. Strach ze selhání a z toho, že již nebudu schopen dostát požadavkům okolí. To jsou některé z faktorů, které vedou u mnoha dříve výkonných a schopných lidí k tomu, že se cítí náhle slabí, frustrovaní a zcela vyčerpaní. Pokud nás naše pracovní povinnosti vyčerpávají a tato situace trvá týdny, měsíce, či dokonce léta, můžeme nakonec dosáhnout zlomového bodu a podlehnout syndromu vyhoření. 

Kurz popisuje anatomii vzniku syndromu vyhoření, rizikové faktory i to, jak se tomu všemu bránit.

V kurzu se dozvíte:

  • Jak funguje stres a jak se se podílí na vzniku syndromu vyhoření.
  • Co je naučená bezmocnost a jak se projevuje v našem životě.
  • Co je deprese, jak se projevuje a jak se léčí.
  • Proč je důležité to, jak v životě vnímáme a čteme věci okolo nás.
  • Jaké poznat, že se blíží syndrom vyhoření a jaké jsou jeho projevy.
  • Tipy a doporučení, jak se syndromu vyhoření bránit a jak mu předcházet.
Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Cyril Höschl

psychiatr a vysokoškolský pedagog

Cyril Höschl je psychiatr, výzkumník, popularizátor vědy a vysokoškolský pedagog. Po sametové revoluci byl prvním svobodně zvoleným děkanem 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (1990–1997). Od r. 1990 byl přednostou Kliniky psychiatrie a lékařské psychologie 3. LF UK v Praze (do r.2020) a ředitelem Psychiatrického centra Praha, jež se od roku 2015 transformovalo v Národní ústav duševního zdraví v Klecanech (do r.2021). V letech 2007 – 2008 byl prezidentem Evropské psychiatrické asociace (EPA) a 2008 – 2009 prezidentem Federace evropských lékařských akademií (FEAM). Působil také jako viceprezident Evropské školy klinického výzkumu ve Vídni a v r.2008 získal ocenění Česká hlava.

Hodnocení kurzu

95 %

2 451 hodnocení
1950x
379x
100x
17x
5x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Vendula Bláhová

Zajímavé téma, které má na Seduu své místo. Ale bohužel obsah a provedení mi připomínaly spíš několik vysokoškolských přednášek scuknutých na hodinu. Téma nebylo uceleně o vyhoření, ale spíše obecně o duševním zdraví. Postrádala jsem praktické tipy - a to třeba jak pro člověka trpících tímto “syndromem” samotného, tak pro jeho okolí (jak to rozeznat a pomoci).


Martina Ulíková

Naprosto skvělý přednes, který se sám poslouchá!


Iveta Pucová

Naprosto skvělé

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.