Tabulky Google

Co se v kurzu naučíte

Nemáte v počítači Excel a přesto chcete pracovat s tabulkami a grafy? A víte, že tabulky Google Sheets jsou zdarma, online a zvládají spoustu věcí stejně spolehlivě, jako jiné tabulkové editory?

V kurzu si osvojíte

Můžete pracovat s daty, dělat v nich automatické výpočty a vytvářet přehledné grafy. Pokud hledáte dostupnou náhradu Excelu, můžete ji mít. Jen je třeba vědět, jak na to!

Co se v kurzu naučíte:

V tomto kurzu se za necelé 2 hodiny naučíte vše, co potřebujete pro hladkou práci v tabulkách Google. Protože tabulky Google mají samozřejmě specifické ovládání, vezmeme to raději od úplných základů až k pokročilým funkcím:

  • Prostředí Google Disku, vytváření složek i dokumentů
  • Jak tabulku vytisknout nebo sdílet s ostatními lidmi
  • Export Google dokumentu do jiných (i excelových) formátů
  • Jak tabulku udělat přehlednou a čitelnou
  • Vytváření různých typů grafů podle vašich představ
  • Jak na různé výpočty a funkce (včetně práce s datumy a časy)
  • A samozřejmě nechybí oblíbené kontingenční tabulky

Pod videi jsou odkazy na sešity, které se v jednotlivých lekcích probírají, ať je nemusíte složitě hledat. Jeden klik a sešit (Google tabulku) máte otevřen.

Už máte nějaké zkušenosti s Google Sheets? Nemějte obavy, zkušený lektor Pavel Lasák se s vámi podělí o spoustu užitečných tipů a triků, které i vám urychlí práci v tabulkách Google.

Tento dvouhodinový kurz je vytvořen tak, aby vám ušetřil čas plný tápání při přechodu z jiných tabulkových editorů na Google Sheets. Navíc se naučíte se využívat výhod online prostředí tabulek Google.

 

Osnova kurzu

Pavel Lasák

Pavel Lasák

Expert na Microsoft Excel

Pavel Lasák před 18 lety založil obsahový web www.JakNaExcel.cz, který učí, jak efektivně číst vícevyužívat Excel pro tvorbu, zpracování a editaci dat s využitím Excel. Měsíčně jeho web zaznamenává 100.000 návštěv. Firmám pomáhá s efektivním zpracováním dat, tvorbou šablon a programováním ve VBA. Dále externě lektoruje pro MUNI a Czechitas. Je jediným držitelem prestižního ocenění MVP (Most Valued Professional) od Microsoftu v Česku.

Všechny kurzy lektora Pavel Lasák

Hodnocení kurzu

88 %

42 hodnocení
25x
12x
2x
2x
1x

Martin Kmec

Dost dobrý kurz použití G-tabulek. I když jsou ovládací prvky intuitivní, tak jsou dost odlišné oproti excelu a tak to hodně pomohlo ať nemusím většinu hledat kde co je a k čemu slouží.


Kristýna S.

Šíleně nudné

Reakce lektora:

“Děkuji za zpětnou vázbu, základy nudné jsou (navíc pro člověka který již tabulky ovládá a musí povině shlednout), bohužel bez pochopení základů člověk ztěží využije možností, který tabulky nabízení. Včetně pokročilého for,átování, použití funkcí QUERY, FILTER, nebo ARRAY* a tvorba maticových funkcí. Toto pokročilejší použití funkcí mám sepsáno v na webu, kde lze dále čerpat informace zdarma.“


Luděk Holý

Přínosný kurz.

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.
Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.

Cena: 790 Kč s DPH

Počet lekcí:
39
Celková délka videí:
1:57 hod
Koupit kurz
Certifikát absolventa
Neomezený přístup