Talent management generace Y

Nejprodávanější

Kurzem provází  Gabriela Potočková

Poznejte nastupující generaci dnešního světa práce. A naučte se, jak její talent získávat, řídit, a jak jej udržet!

690 Kč s DPH

Celková délka

1:07 hod

Počet lekcí

15

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Věděli jste, že poprvé v historii dnes spolu pracují současně až 4 generace? Na pracovním trhu začíná čím dál větší prostor zaujímat tzv. generace Y (narozeni 1980 - 2000), která bude do roku 2025 tvořit až 75 % pracovní síly.

Jak s touto generací pracovat? Jak do své firmy získat ty největší talenty této generace? A hlavně, jak si je ve firmě udržet? Nový kurz od Gabriely Potočkové vás seznámí s generací Y - a naučí vás s ní pracovat. Dozvíte se, jaká generace Y je, co dělá a co říká. Nikoliv na základě obrazu v médiích, ale podle výzkumů, statistik a reálných zkušeností.

Kurz vám ukáže, jak:

  • k vám do firmy získat talenty generace Y,
  • využít ty správné užitky ve spojení s kariérami generace Y,
  • mladé „ypsilony“ rozvíjet a vzdělávat a jaké nástroje k tomu můžete využít,
  • pracovníky generace Y správně motivovat, aby z vaší firmy houfně neodcházeli, sotva je všechno naučíte,
  • správně uchopit pro generaci Y téměř magická slova změna a výzva k vašemu prospěchu,
  • této často negativně vnímané generaci porozumět a díky tomu omezit konflikty na pracovišti.

Součástí kurzu jsou také bohaté studijní materiály, obsahující nejen worksheety, vhodně doplňující obsah kurzu, ale také odkazy na další zajímavé články, videa či knihy, týkající se talent managementu generace Y.

Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Gabriela Potočková

Partner Akademie Orlita, leader programu BeEager

Gabriela je konzultantem partnerem Akademie Orlita, s.r.o. od roku 2011. Má studijní i pracovní zkušenosti z USA, Velké Británie a Jižní Koreji. Zaměřuje se na oblast talent managementu a vychovávání leaderů, její specialitou je věková skupina spadající do generace Y. Zabývá se otázkou, proč se často z talentovaných absolventů plných ideálů stávají zaměstnanci – šedé myšky, které ke zklamání svého zaměstnavatele svůj potenciál nikdy nenaplní. Je hlavou i srdcem programu BeEager aneb Co Tě ve škole nenaučí. Z krátkodobého projektu je dnes fenomén, kterého se účastní nejen studenti a absolventi škol, ale také úspěšní podnikatelé či top manažeři českých i nadnárodních firem. Působí na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, kde studuje doktorský program se zaměřením na talent management generace Y.

Hodnocení kurzu

88 %

413 hodnocení
238x
125x
41x
5x
4x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Veronika V. Z.

kurz by chcelo trošku aktualizovať, príspevky , na ktoré sa da kliknuť su už viac ako 10 rokov stare. Generacia Y už viac menej nie je ani vo veku vysokoškolakov aj to by bolo fajn nejako aktualizovať


Vladimír K.

Veľmi kvalitný, výborný a hodnotný kurz odrážajúci realitu. Je na zamyslenie sa prepracovania systému vzdelávania ako v ČR, tak aj v SR. Je utópia učiť deti o ich výnimočnosti. Svet patrí všetkým, človek sám o sebe nie je nič, potrebuje žiť v spoločnosti, kde vždy od pradávnych dôb existovala a vždy bude existovať nejaká určitá hierarchia. Namiesto jedinečnosti a tým dosahovania cieľa pýchy by mali rodiny a školy vychovávať a vzdelávať detí smerom k pokore. Veď ani Sparta či Slovan nevyhrajú dnes 1:0, ďalší zápas 2:0, nasledujúci 3:0, o týždeň 4:0 a na konci ročníka 30:0. Tak ani generácia Y, generácia Z a každá ďalšia nebude mať vždy s pribúdajúcim časom vyšší level, viac bodov, lepší čas. Zbieranie skúseností byť vo firme do päť rokov napokon končí tak, že ani po rokoch nevie taký človek, kde je jeho prístav, čo ho baví, napĺňa. Svet však svojim vývojom smeruje niekam inam. Technológie napredujú, umelá inteligencia už teraz nahrádza ľudskú silu, ľudí na planéte pribúda. Nebude práca pre všetkých, v roku 2035 tu bude úplne iné prostredie, ako je tomu dnes. Nielen to pracovné. Ďakujem.


Tereza T.

Ne všechny generalizované informace o generaci Y mi přijdou reálné. Možná trochu vybočuji z vlastní generace, ale mnoho věcí, která údajně má nalákat generaci Y k setrvání u dané firmy, či vůbec k nástupu, do této firmy, by mě spíše směrovala opačným směrem. Pokud takto svět vidí naši generaci, je to opravdu k pláči. Hodně charakteristik mi připadalo pravdivé spíš o generaci Z. Ale jak říkám, možná tak opravdu platí, jen ne zcela o mě, mnoho věcí dost možná neodpovídá, jelikož jsem holka z vesnice a technologie na mě měli vliv až na střední škole.

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.