Umění facilitace: efektivní vedení porad, workshopů a jednání

i v audio verzi i v audio verzi

Kurzem provází Martina Georgievová Slovensky

Cena: 990 Kč s DPH

Počet lekcí:
13
Celková délka videí:
1:10 hod
Koupit kurz
Certifikát absolventa
Neomezený přístup

Co se v kurzu naučíte

Porady nestačí svolávat. Naučte se je skutečně vést. Staňte se facilitátorem - katalyzátorem nápadů. Osvojte si praktické postupy, které vám umožní vést skupinovou diskusi tak, aby vedla k požadovanému cíli.

Potřebujete se skupinou najít řešení problému? Získat návrhy od účastníků? Dospět ke společnému rozhodnutí? Nebo vést diskusi, kde zazní názory všech účastníků? Zařídit to tak, aby skupinové jednání bylo konstruktivní a vedlo k výsledku, není snadné. Přesto by byla škoda se potenciálu skupinového myšlení vzdát. Protože více hlav opravdu ví více a „jediné“, co musíme udělat, je řízeně to z nich dostat.

Umění facilitace by vám v tom mohlo být užitečné. Můžete ho využít na poradách, při pracovních workshopech nebo při řešení problémů. Všude, kde potřebujete dosáhnout ve skupině jasného konkrétního výsledku a při efektivním využití potenciálu zúčastněných.

Co vám kurz přinese?

  • ujasníte si výhody a nevýhody skupinového myšlení a řešení problémů
  • zjistíte, jaké základní pasti vás při vedení skupinových jednání čekají
  • osvojíte si praktické postupy, které vám umožní řídit skupinovou diskuzi tak, aby vedla k požadovanému cíli
  • naladíte sami sebe na roli nestranného moderátora i inspirativního facilitátora

Komu je kurz určený?

  • manažerům a vedoucím týmů, kteří potřebují zefektivnit svá setkání
  • team leaderům a vedoucím pracovních skupin, kteří chtějí hledat řešení se svými lidmi
  • HR pracovníkům a lektorům, kteří by rádi na workshopech více zapojili účastníky

Osnova kurzu

Martina Georgievová

Martina Georgievová

lektorka soft skills

Martina má přes 15 let zkušeností v oblasti vzdělávání a rozvoje. Její odborné konzultační dovednosti vycházejí číst vícezejména ze systému řízení výkonnosti a z využívání plnohodnotného potenciálu lidí, přičemž se zaměřuje na udržení vysoké úrovně jejich angažovanosti. Martina má neocenitelné zkušenosti s designem a implementací různých manažerských systémů se zaměřením na rozvoj leadership dovedností. Martina je také certifikovanou facilitátorkou rozvojového nástroje Sociomapování týmů a pro Kirkpatrickův Business Partnership Model, který jí umožňuje vytvářet komplexní vývojové programy, které měří dopad na výsledky v byznysu. Vzdělávání a rozvoj jsou její celoživotní vášní.

Všechny kurzy lektora Martina Georgievová

Hodnocení kurzu

93 %

50 hodnocení
37x
10x
2x
1x
0x

Ľubomír Č.

Všetky mnou absolvované kurzy boli veľmi dobre zvládnuté, avšak jediné, čo chcem globálne vytknúť je mierne zhoršená úroveň gramatiky pri písaní záverečných otázok kurzov. Častokrát chýba dĺžeň, čiarka a pod... pripomína mi to písanie bez diakritiky, čo, myslím si pri takejto stránke by sa nemalo stávať... Ďakujem za pochopenie a prajem pekný deň

Reakce lektora:

“Ďakujem Ľubomír, že ste si našli čas a napísali ste nám to. Myslím, že k podobným chybičkám môže dôjsť aj pri prepise textov z češtiny do slovenčiny a opačne. Keďže kurz vzniká dvojjazyčne. Ak máte opravené texty k tomuto kurzu, budem Vám vďačná, keď nám ich zašlete na: martina.georgievova@develor.com. Napravíme to. Prajem pekný deň.“


Eva Č.

Kurz bol dobre štruktúrovaný a držal sa témy. Páčili sa mi ukážky reálnych situácií.

Reakce lektora:

“Ďakujem za spätnú väzbu Eva Č. Som rada, že ukážky sa páčili.“


Dagmar Matoušková

Kurz se mi líbil, hezká struktura i s praktickými ukázkami. Jen bych se ještě zeptala na diskusi účastníků. Byla zmíněna několikrát, ale zde moc nezazněla, tzn. v které fázi ji zapojit a jak velký prostor jí nechat?

Reakce lektora:

“Áno máte pravdu, že sme sa viac sústredili na samotného facilitátora, keďže ide o základy Facilitačných zručností a chceli sme podrobnejšie zachytiť, čo robí Facilitátor ("spotlight" bol na Facilitátora a nie skupinu, čo v realite je samozrejme opačne - väčšia pozornosť je venovaná skupinovej dynamike) . Menej pozornosti sme teda venovali tomu ako moderovať diskusiu účastníkov. Aby som Vám odpovedala, diskusiu treba zapojiť v každej fáze. Kým nemá skupina jasno v zarámcovaní problému, nejdeme ďalej. Potom, skupina potrebuje rozanalyzovať problém z rôznych uhlov pohľadov, čo je tiež diskusia. Najviac času, za predpokladu, že chceme pokryť celý proces (od analýzy po Akčný plán), venujeme zvyčajne generovaniu nápadov ako problém riešiť. Potom to už ide z kopca, ale tiež sa diskutuje ako bude skupina prioritizovať a aj cez diskusiu vznikne Akčný plán. Samozrejme od prípadu, k prípadu môže variovať to, ktorá fáza (a diskusia v nej) trvá najdlhšie. Záleží to od mnohých premenných. V tomto kurze nebol na to priestor. Postrehli ste to ale správne :-)“

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.
Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.