Umění zranitelnosti: posilovna emoční odvahy

Kurzem provází  Iveta Clarke

Vhodné k poslechu

Zranitelnost je místo, kde nás zarazí vlastní rozpaky. Nevíme, jak dál, a tak neuděláme nebo neřekneme nic. Neodvážíme se s kůží na trh ani před těmi nejbližšími lidmi. Pojďte s tím něco udělat. Celý popisek

1 590 Kč s DPH

Celková délka

1:18 hod

Počet lekcí

23

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Není to nic příjemného a děje se nám to všem: Zranitelnost.  Emoční záklopka, která chrání naše třinácté komnaty a se kterou mnozí z nás neobratně zápolí. 

Když se ale na tenký emoční led zranitelnosti odvážíme, zažijeme obrovskou sílu. 

Je to totiž právě zranitelnost, která nejpřesněji odměřuje naši odvahu. 

Tenhle kurz je o nepříjemných pocitech, které zažíváme v kontaktu s jinými lidmi. Čerpá z výsledků amerického výzkumu Dr. Brené Brown, přitom je přizpůsobený na míru českému publiku. 

Co se v kurzu naučíte:

 • Kurz obsahuje spoustu vědecky podložených informací, tipů, praktických cvičení a reflektivních otázek. 
 • Co je zranitelnost, kde se v nás bere a jak vypadá?
 • Proč  o ní vlastně mluvit? Co nám chybí, když se jí bráníme? Co pozitivního nám může přinést, když se odvážíme projevit?
 • Proč jsme neradi zranitelní: Jak nás ovlivňuje společenské nastavení a naše kultura?
 • Jak se všeobecnému  trendu ne-zranitelnosti postavit?  Jak proti němu budovat odolnost?
 • Co si o zranitelnosti namlouváme?
 • Jak konkrétně se zranitelnosti bráníme a jaké to má důsledky?
 • Jak na to:  Jak se učit se zranitelností zacházet? 

Kurz je určený pro lidi, kteří si kladou tyto otázky a cíle:

 • Už se nechci stydět ani bát se projevit.  
 • Chci se už přestat tolik zdráhat.
 • Chci už konečně být sám za sebe, takový, jaký jsem. Nechci už nic předstírat. 
 • Co v sobě musím najít? Co si musím přiznat? Čemu uvěřit? 
 • A není to příliš riskantní? 
 • A kde mám na to proboha vzít odvahu, když to nikdo kolem mě nedělá?
 • Chci umět přiznat sobě i druhým, že něco cítím, a že jsem tedy taky jenom člověk.

Jenže to se lehce říká a těžko realizuje. Jak na to?

Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Iveta Clarke

Koučka a supervizorka

Mezinárodně certifikovaná koučka a supervizorka s více než 20letou koučovací praxí. Jejími častými klienty jsou vysoce postavení manažeři a ředitelé českých i mezinárodních korporací. Iveta do koučování promítá svou životní vyzrálost, zkušenost z několika postů HR ředitelky v mezinárodních korporacích, hlavně ale „obyčejnou” lidskou zvídavost a zájem. Její přístup můžete nacítit z jejích článků, mnohých podcastů, jichž je hostem nebo názorů, které často publikuje na svém Linkedin profilu. Více o Ivetě zjistíte také na jejím webu ivetaclarke.com.

Hodnocení kurzu

79 %

172 hodnocení
81x
41x
25x
8x
17x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Maroš S.

Ďakujem


Miroslava K.

Tomuto kurzu som dala šancu zo zvedavosti, aj keď nemá príliš lichotivé hodnotenia. Je mi však ľúto, ale aj ja sa viac prikláňam k negatívnym hodnoteniam. Možno som ovplyvnená doteraz absolvovanými kurzami, ktorých je už takmer 90 a mám s čím porovnávať. Téma kurzu je síce zaujímavá, ale forma podania je nezáživná. Mala som veľký problém udržať pozornosť, čo sa mi zatiaľ pri žiadnom z kurzov nestalo. Myslím si, že by pani lektorka povzniesla kurz na vyššiu úroveň, keby zmenila prejav z monotónneho, priam až robotického na trochu energickejší, rýchlejší, viac pri tom gestikulovala a nesedela len tak bez najmenšieho pohybu. Prospelo by, keby hovorila viac vlastnými slovami a nie naučené, alebo čítané texty bez výraznejších emócií. Necítila som z kurzu žiadny prílev pozitívnej energie, práve naopak, nevedela som sa dočkať, kedy kurz konečne skončí.
Hviezdičky, ktoré som za kurz udelila, sú jedine za snahu lektorky, nie za prínos pre mňa. Je mi to naozaj veľmi ľúto, keďže doteraz som nebola nútená napísať negatívnu reakciu na žiadny z kurzov. Dúfam, že som pani lektorku mojim názorom nezranila a že to pre ňu bude len návod k tomu, ako viac účastníkov kurzov zaujať. Držím palce.


Lucia B.

Krasne odhenia a popisania naseho vnutra, dakujem, mam sa nad cim zamyslat..

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.