Úprava moderního dopisu

Co se v kurzu naučíte

I v době webů a e-mailů se nám ještě někdy hodí staré dobré dopisy. Víme ale, jak mají vypadat podle nejnovější normy?

V kurzu si osvojíte

Někdy to nejde jinak a musíme napsat klasický, papírový dopis. Formulačně může být stejný jako formální e-mail, ale co se týče formy, je skoro všechno jiné. A leccos je jiné i ve srovnání se starými časy, protože v roce 2014 nově vyšla ČSN 01 6910 Úprava dokumentů zpracovaných textovými procesory. Je dobré být si jist svými formulacemi, ale svůj význam mají i odstavce, písmo, řádkování, mezery…

Tento mikrokurz jsme připravili pro všechny, pro které není papírový dopis jen něco do sběru, zejména:

  • pro úředníky a pro pracovníky v administrativě,
  • pro vedoucí pracovníky.

Dozvíte se, s čím dále počítat a co se se změnilo v oblasti:

  • vytváření odstavců,
  • volby a užívání písma,
  • rozložení textu na stránce,
  • psaní adres, dat, „věci“, příloh, rozdělovníku aj.

Osnova kurzu

Jan Táborský

Jan Táborský

Specialista na český jazyk

Jan Táborský je jazykový korektor a lektor češtiny pro Čechy. Zkušenosti získal při výuce na Filozofické fakultě UK, na několika číst víceredakčních místech a při vedení velkého množství kurzů českého pravopisu, stylistiky a úpravy dokumentů pro nejrůznější instituce (v komerční i neziskové sféře). Založil agenturu Syntagma a je autorem knihy Jazykové jednohubky (Zoner Press, 2014).

Všechny kurzy lektora Jan Táborský

Hodnocení kurzu

91 %

89 hodnocení
60x
22x
5x
1x
1x

Petra Š.

Sympatická délka kurzu, kde je shrnuté to základní, co by měl každý znát. Oceňuji přílohu ke kurzu, kde je písemné shrnutí.


Lucia D.

Viacej nazornych ukazok.


Petr Špína

Dobré, možná více ukázek textu při prezentaci.

Jak kurz probíhá?

Nejde o nic složitého. Čeká vás několik krátkých videí, která mohou být doplněna pracovními sešity, kvízy nebo jinými materiály ke studiu. Na videa se můžete podívat kdykoliv. Stačí jen být připojení k internetu.

Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.
Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80 %. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.
Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.
Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.
Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 10 dní od nákupu kurzu.

Cena: 290 Kč s DPH

Počet lekcí:
11
Celková délka videí:
25 min
Koupit kurz
Certifikát absolventa
Neomezený přístup