Vizualizace a grafy v Excelu

Kurzem provází  Pavel Lasák

Graf je sdílnější než tabulka. Proč procházet tuny dat v listech, když tyto informace můžete převést do vizuální tabulky nebo grafu. Nechte přehledně promluvit vaše data, vytvářejte zajímavé grafy a prezentujte tak čísla přehledně a poutavě. Celý popisek

890 Kč s DPH

Celková délka

1:22 hod

Počet lekcí

41

Hodnocení
Přidat do plánu
Certifikát absolventa
Neomezený přístup
Na co se kurz zaměřuje

Grafy z Excelu slouží k optickému zobrazení číselných dat. Z grafu je snadnější zjistit růst nebo pokles třeba prodeje než z číselných dat v tabulce. Stačí jenom sledovat očima křivku grafu. Při práci v Excelu se proto mnohdy hodí přidat tabulkám grafy, případně tabulky doplnit o vhodný design, nebo z důvodu lepší orientace hodnoty v buňkách opatřit formátem na základě nejen na základě hodnoty v dané buňce. V tomto kurzu se podíváte na záležitostí týkající se formátu buněk, včetně podmíněných. Následně tabulkám přiřadíte grafy, které upravíte.

Obsah kurzu:

  • Formát buněk včetně vlastního
  • Jak na podmíněné formátování včetně zabarvování celých řádků
  • Obecné základy o grafech
  • Jak na výsečové grafy
  • Jak na sloupcové a pruhové grafy
  • Jak na graf xy a spojnicový, včetně rozdílů mezi spojnicovým a xy grafem
  • Jak na speciální grafy (povrchový, paprskový, bublinový)
  • Jak na skrývaní a filtrování dat (řad) v grafech

Materiály ke stažení:

Pod každou lekcí najdete ke stažení sešit, který lektor používá v lekci. Můžete si podle toho postup vyzkoušet. A pokud vám to nepůjde, najdete v sešitě i list se správným řešením.

Celý popisek

Osvojíte si následující dovednosti
Lektoři kurzu
Pavel Lasák

Expert na Microsoft Excel

Pavel Lasák před 18 lety založil obsahový web www.JakNaExcel.cz, který učí, jak efektivně využívat Excel pro tvorbu, zpracování a editaci dat s využitím Excel. Měsíčně jeho web zaznamenává 100.000 návštěv. Firmám pomáhá s efektivním zpracováním dat, tvorbou šablon a programováním ve VBA. Dále externě lektoruje pro MUNI a Czechitas. Je jediným držitelem prestižního ocenění MVP (Most Valued Professional) od Microsoftu v Česku.

Hodnocení kurzu

94 %

93 hodnocení
77x
11x
2x
1x
2x

Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem


Otto Č.

Informačně hutné, p. Lasák sestavil obsah velmi dobře. (V kap. 4 je chyba v komentáři - nejedná se o kontingenční tabulku.)


Šárka D.

Informace užitečné, jen ze závěrečného testu jsem byla trochu zmatená. Dala jsem ho až na třetí pokus.


Martin Töpfer

Rozšířil mi znalosti funkcí excelu

Často kladené dotazy
Čeká vás závěrečný test, který prověří, co jste se naučili. Za absolvovaný kurz získáte certifikát o absolvování. Test můžete zkoušet i víckrát, tak žádný stres.

Stačí v závěrečném testu získat aspoň 80%. Certifikát zůstane uložený u absolvovaného kurzu, kdykoliv připravený ke stažení.

Je to doklad o tom, že na sobě pracujete víc, než je běžné. To vám pomůže vyniknout mezi dalšími lidmi, kteří mají zálusk na stejné pracovní místo, nebo v rámci sebe-prezentace. Nejlépe využijete certifikát ve svém životopisu (např. na Linkedin a Jobs.cz) nebo jako vytištěný dokument mezi vašimi dalšími vzdělávacími úspěchy.

Ano, lekce můžete studovat opakovaně, také je můžete přeskakovat a následně se k nim vracet. Ať už kurz zakončíte úspěšně nebo neúspěšně, můžete ho libovolně opakovat.

Doufáme, že tohle se nestane. Kdyby ale přece jen, garantujeme vám vrácení peněz bez udání důvodu do 14 dní od nákupu kurzu.